101

Odp: Jaka jutro pogoda?

U mnie kaczki słychać na bagnach aŁabędzie sejmkki robią.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

Odp: Jaka jutro pogoda?

Mam bydło na pastwisku i trawa cały czas rośnie bo jak najedzą się w paśniku to łażą po łące i sie pasą... ciekawe jak trawa zareaguje na taką zimę, czy brak przerwy w wegetacji jej nie osłabi.

103

Odp: Jaka jutro pogoda?

u mnie sucho, ludzie orza, jakos nie napawa to optymizmem. szykuje sie mega susza w przyszłym roku u mnie

Rolnik z powołania:-)

104

Odp: Jaka jutro pogoda?

nie tylko u ciebie ... raczej wszędzie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

105

Odp: Jaka jutro pogoda?

podobno w kujawsko pomorskim mokro

Rolnik z powołania:-)

106

Odp: Jaka jutro pogoda?

Mokro? hmmm do kujawsko pomorskiego mam 8km  od 1 października do dziś spadło koło 50l. Z czego w grudniu 24l. Może mokro jest ale na 20cm nizej popiół. kopalismy staw na 40cm popiół wysypujący się z dłoni...

107

Odp: Jaka jutro pogoda?

wczoraj kończyłem wywóz obornikana pryzmę i finał taki że forsz ledwo wypłynął z pola. Może deszcze nie za mocne, ale często i gęsto. Patrząc na pogodę to do końca roku  już nie doleje....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

108

Odp: Jaka jutro pogoda?

czyli cos jest u mnie to nie ma mozliwości zeby sie nie wyjechać

Rolnik z powołania:-)

109

Odp: Jaka jutro pogoda?

niewydostanieszsie napisał/a:

Mam bydło na pastwisku i trawa cały czas rośnie bo jak najedzą się w paśniku to łażą po łące i sie pasą... ciekawe jak trawa zareaguje na taką zimę, czy brak przerwy w wegetacji jej nie osłabi.

ja w listopadzie sypałem saletrę po pastwisku gdzie było wyjedzone do gołej ziemi. W tej chwili wypasam tam bydło - trawa grubo powyżej kostek.

gg 5118068

110

Odp: Jaka jutro pogoda?

u mnie już 2 noce w okolicach -10 rzepak mizerny nie zachartowany jestem pełen obaw...

Rolnik z powołania:-)

111

Odp: Jaka jutro pogoda?

Zboża nie zdążyły się zahartować i jak nie spadnie śnieg będzie nie miło, dwa dni temu jeszcze wszystko rosło

112

Odp: Jaka jutro pogoda?

Pajej u mnie to samo, ale nie obawiam się póki mamy zdrowie to sobie ze wszystkim poradzimy, przecież do tego jesteśmy stworzeni. wink

113

Odp: Jaka jutro pogoda?

To jest pozytywne nastawienie do życia

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

114

Odp: Jaka jutro pogoda?

Grzegorz89 napisał/a:

Pajej u mnie to samo, ale nie obawiam się póki mamy zdrowie to sobie ze wszystkim poradzimy, przecież do tego jesteśmy stworzeni. wink

ja sie pocieszam tym że mam ubezpieczone, zdrowie tez jeszcze jest, jak cos to bedzie wiecej qq

Rolnik z powołania:-)

115

Odp: Jaka jutro pogoda?

W nocy -14.

116 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2016-01-01 14:45:53)

Odp: Jaka jutro pogoda?

A ja dziś zastanowiłem się nad tym, że nie mam ubezpieczone. Przeszło minus 15.
Pszenica wygląda jakby ją podgotowało. a rzepaków nie oglądałem.

117

Odp: Jaka jutro pogoda?

Nigdy mi nic nie wymarzło, kurde to może być w tym roku ten pierwszy raz.

118

Odp: Jaka jutro pogoda?

zorak napisał/a:
niewydostanieszsie napisał/a:

Mam bydło na pastwisku i trawa cały czas rośnie bo jak najedzą się w paśniku to łażą po łące i sie pasą... ciekawe jak trawa zareaguje na taką zimę, czy brak przerwy w wegetacji jej nie osłabi.

ja w listopadzie sypałem saletrę po pastwisku gdzie było wyjedzone do gołej ziemi. W tej chwili wypasam tam bydło - trawa grubo powyżej kostek.

zawsze sądziłem że dawka tak późno to marnacja.
ile wysypałeś?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

119

Odp: Jaka jutro pogoda?

Powtórka z zimy 2011/2012 się szykuje. Rzepak mam tylko ubezpieczony a tyle pszenicy i 20 ha żyta, 10 pszenżyta  nie... Wtedy wszystko poszło i właśnie w podobnych warunkach.

120

Odp: Jaka jutro pogoda?

W mojej okolicy zimą 2011/2012 było odrobinę śniegu w te mrozy i to wystarczyło, po przymarzały jedynie czubki listków, i małe paski przy laskach, olszynkach, gdzie śnieg nie doleciał.