201

Odp: Zużycie paliwa

Witaj kolego,rzeczywiście jest zainteresowanie tym wynalazkami,lpg jeżeli obniży spalanie o 10% to jest już dobrze,ale niekiedy jest to troche uciążliwe,wymiana butli,jeżeli masz blisko do punktu lpg to podejdzie,hho byłoby praktyczniejsze jeżeli by działało,a na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi,ponieważ na wyprodukowanie hho trzeba tyle energii ile uzyskamy z jego spalania,jedynym pytaniem jest to co dzieje się po zmieszaniu hho z ON,wiec jest to do sprawdzenia, jeszcze jedną ciekawą rzeczą jest zasilanie parą wodną poprzez podanie jej do kolektora.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

202

Odp: Zużycie paliwa

Dobra a jak by dać tylko dyszę od kuchenki w kolektor ssący ?
Potrzebuję na minutę może dwie więcej mocy w ciągniku , coś ala NOS  i korci mnie aby w taki sposób podać gaz ? Czy nie będzie spalania stukowego w takim przypadku ?

203

Odp: Zużycie paliwa

Hmmm trza by się zapoznać z literaturą.  Hmm NOS to chyba dużo dodatkowej mocy.
Na gazie przy turbo podejrzewam że z 20% można wyciągnąć więcej.  By wykręcić lepszy wynik trzeba więcej tlenu a ten tylko z turbo lub nadtlenku azotu....

204

Odp: Zużycie paliwa

albo nitrometan smile

205 Ostatnio edytowany przez androl (2017-01-22 09:09:36)

Odp: Zużycie paliwa

Fajne pomysły macie wink https://www.youtube.com/watch?v=bo9KPq4JeMc
ja proponuję sprawdzone rozwiązanie wink https://www.youtube.com/watch?v=47GrLHvsoSg

206

Odp: Zużycie paliwa

Ja tydzień temu do swojej VALTRY dołożyłem trochę koni ponoć ma być mniejsze zużycie paliwa i ciągnik bardziej elastyczny

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

207

Odp: Zużycie paliwa

zobaczymy ile kosztuje lpg do case

208

Odp: Zużycie paliwa

Farmer jak?

209

Odp: Zużycie paliwa

Zapewne przy użyciu obwoźnej hamowni, kolega tak czipował DF ze 100 na 125 KM, miało być tak jak pisze Farmer, podkreślam miało być !

210

Odp: Zużycie paliwa

wpadli z hamownią na podwórko z firmy AGROECOPOWER sprawdziliśmy moc znamionową nawet była trochę większa niż diler zapewniał zrobili nową mapę wykresy dostałem z hamowni i zobaczymy na razie mam do końca marca na testy a później zdecyduję czy zostawiam czy wracam do starych ustawień w tej firmie podoba mi się to że jak by serwis czy ktoś skasował dane ustawienia to oni przyjeżdzają i za fri wgrywają nowe ustawienia taką sytuację mieliśmy u nas bo zebraliśmy parę ciągników z wioski i jeden był do poprawki . Jak coś to zadzwoń do nich to ci przyjadą i na testa sobie zrobisz i zobaczysz różnicę a za to się nie płaci

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

211

Odp: Zużycie paliwa

W swoim też ze 30 KM muszę zwiększyć moc.

212

Odp: Zużycie paliwa

androl napisał/a:

Zapewne przy użyciu obwoźnej hamowni, kolega tak czipował DF ze 100 na 125 KM, miało być tak jak pisze Farmer, podkreślam miało być !

pewnie też zależy od firmy która to wykonuje na razie czuję różnicę bo ciągam trzy ośkę z obornikiem to pod niektóre górki trza było nieźle redukować a teraz wchodzi bez problemu zobaczymy jak w maszyny pójdzie to się okaże dokładniej czy tej mocy przybyło i jak z paliwem będzie

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

213

Odp: Zużycie paliwa

Moc za darmo ? jakoś w to nie wieżę ......
Skoro konstruktor zaprojektował cały silnik i sterowanie nim ,a teraz wpadnie jakiś magik i coś poprawi po fabryce zwiększając moc i zmniejszając zużycie paliwa ,to powinni go w fabryce zatrudnić .......

214

Odp: Zużycie paliwa

Szóstki owszem można czipować i efekty są. Kolegi czwórka zrobiła się smokiem, w okresie próbnym też taki miał (jakaś czeska firma z siedzibą gdzieś na DŚ) był nakręcony i wydawało mu się że jest super. Ma belarusa szóstkę mówi że gdy np. pługiem wiedzie (overum 4 obrotowa) w łatę gliny dodaje gazu i ten idzie czuć moc, DF zdycha w tym pługu i pali dużo więcej.

215

Odp: Zużycie paliwa

Pawel21990 napisał/a:

W swoim też ze 30 KM muszę zwiększyć moc.

Paweł wyczyść skrzynkę.

216

Odp: Zużycie paliwa

Aby użytkować z głowa co niektórzy myśleli ze mogą robić cuda i np u jednego w DF M600 czy 620 i podniósł moc na 160km i skrzynia po roku padła..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

217

Odp: Zużycie paliwa

Coś na rzeczy. Kiedyś wspominałem że w sąsiedniej wiosce gościu ma JD 6330 i 6830. Oba też właśnie podkręcone. No i tym małym jeździł dotychczas z Horsch Pronto.  Kiedyś jechał na usługi i były pola z górami to mówił że miał ciężko więc założył dużego. Po robocie okazało się że duży spalił kupę mniej

E 516 na części
Telefon 695 076 269

218

Odp: Zużycie paliwa

forszaj303 marek napisał/a:

Witaj kolego,rzeczywiście jest zainteresowanie tym wynalazkami,lpg jeżeli obniży spalanie o 10% to jest już dobrze,ale niekiedy jest to troche uciążliwe,wymiana butli,jeżeli masz blisko do punktu lpg to podejdzie,hho byłoby praktyczniejsze jeżeli by działało,a na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi,ponieważ na wyprodukowanie hho trzeba tyle energii ile uzyskamy z jego spalania,jedynym pytaniem jest to co dzieje się po zmieszaniu hho z ON,wiec jest to do sprawdzenia, jeszcze jedną ciekawą rzeczą jest zasilanie parą wodną poprzez podanie jej do kolektora.

zastanawiam się czy robić na dziko z kuchenki czy założyć normalnie z homologacją i butle 60L
to by na pare dni roboty było. hho to jasna sprawa jak takie straty - pozostaje para przegrzana z uzwojenia miedzianego na kolektorze wydechowym ale jak tym sterować?

219

Odp: Zużycie paliwa

Wszystko w miarę rozsądku i z firmą co ma o tym pojęcia.Historia z życia zamawia sobię firmę aby podnieść moc gość dojeżdża robi swoje i mówi proszę sprawdzić czy jest różnica właściciel mówi że słabo gość działa dalej mówi teraz będzie pan zadowolony i faktycznie do czasu aż rypła skrzynia dobrze że małe koszty i wtedy wyszło że  100 km na wałku miał 175 km można i czuć było tylko właściciel nawet nie wiedział.Skrzynie też mają swoją rezerwę te które pracują z prędkością 40 km projektowana jest na 60  km tak podaje producent.

220

Odp: Zużycie paliwa

koseś napisał/a:

Moc za darmo ? jakoś w to nie wieżę ......
Skoro konstruktor zaprojektował cały silnik i sterowanie nim ,a teraz wpadnie jakiś magik i coś poprawi po fabryce zwiększając moc i zmniejszając zużycie paliwa ,to powinni go w fabryce zatrudnić .......

w mojej okolicy kupuja ciągniki o najmniejszej mocy w serii a po gwarancji własnie podkręcaja.z oszczędnościa na paliwie to jest tak ze jak sie przeciąża silnik to duzo łyka po podkęrceniu nie jest przeciązony i wtedy relatywnie wychodzi mniej

Rolnik z powołania:-)