121

Odp: Zużycie paliwa

Chłopaki do poniedziałku pogadamy własnie sie skonczyłem pakowac jadziemy w strony PiotraK na 50 lecie do Elbląga

122

Odp: Zużycie paliwa

Sprawdziłem spalanie 303 jak pisałem wcześniej robiłem talerzowka ciężką  ciągnik  miał ciężko zrobiłem gdzieś ok 8 ha a nie jak pisałem 9 ha   wcześniej miałem do pełna zrobiłem te 8 ha i z dojazdem na pole i wlałem znów do pełnego wyszło mi jakieś 66 lit myślę że to dobry wynik 8 lit na ha

123

Odp: Zużycie paliwa

Z Elbląga to jeszcze kawał drogi do mnie, ale jakby co, to zapraszam. Najbardziej urokliwa droga do mnie przebiega Nogatem i Wisłą.... Super sprawa smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

124

Odp: Zużycie paliwa

Pierwsze sprawscie ile dopełna mieści się paliwa ?(zt323 140 po korek) a puzniej dokładnie obliczcie. Norma fabryczna spalania jest duzo ,duzo wieksza. A może niedługo komuś na wolnych obrotach wcale nie bedzie palił?  W samochodach producent podaje ze pali np 8 l a jak redakcje samochodowe przeprowadzą testy okazuje się litr więcej lub dwa i w forszajach spalanie jest wg normy fabrycznej a nie  odwrotnie . U mnie spala w orce od 14 do 17 l na ha.

125

Odp: Zużycie paliwa

zalezy czym orasz (jakim pługiem) na jakim biegu i na jakich obrotach  jaka ziemia itp  warunki atmosferyczne  jest kilka czynników odpowiadających za spalanie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

126

Odp: Zużycie paliwa

jurek 4 zmień pług na B 201.

127

Odp: Zużycie paliwa

w firmie gdzie pracuje jeżdże john derami to są dopiero smoki,dzisiaj wapnowaliśmy tytanami mój johny 7800 spalił przez 10 godz 200 litrów ale we dwóch 160 ha zrobione,warunki były katastrofalne po powrocie na baze nie można było rozpoznać jaka to marka ciągnika

128

Odp: Zużycie paliwa

tak Jurek załóż 201 a nie bedzie 14 -17 tylko 11-14

129

Odp: Zużycie paliwa

Nie mogę bo jak bym takim zawracał na dwupasmówce to karambol był pewny, a apropo paliwa co nie ktuży to  się chwalą albo leją wode.  Mnie też kedyś  spalił 6.5 litra na godzinę a na 100 km/h =22 l tylko nie w orce, a pług mam 5 skibowy na 40 i zajmoie 2 m 1 ha orzę w zalerzności od wielkości kawłka od 45 minut do 1 godziny głęb okło 30 cm.

130

Odp: Zużycie paliwa

skoro orzesz 45 min hektar i spalasz przy tym 17 litrów to masz ustawioną zbyt dużą dawkę. Mi pali ok 10l/h , a hektar orzę przeciętnie 70min.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

131

Odp: Zużycie paliwa

jurek4 napisał/a:

Nie mogę bo jak bym takim zawracał na dwupasmówce to karambol był pewny...

Droga słuzy do jazdy a nie do manewrowania ciagnikiem big_smile

132

Odp: Zużycie paliwa

Piotrfire wczesniej pisałeś ze pali 17 i 14  a teraz 10 to co zmniejszyłeś dawkę ?bo to jednak duża rużnica,a przy zmniejszonej dawce gdzie szukać mocy 100kM nie muwiąc o 115 czy 125 w co mi trudno w to uwierzyć. Chyba ze bę dziemy orać tylko na wolnych przełozeniach i drzemać.

133

Odp: Zużycie paliwa

to jak już mam mętlik w głowie Jurek a mierzyłeś może ile Ci łyknął w gruberze? widzę że masz na zdjęciu ile zassał?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

134

Odp: Zużycie paliwa

Osobiście ciężko mi uwierzyć w to że forszaj pali 10litrów hmm Swojego nie litrarzowałem ale mniej niż 15litrów na pewno nie pali

135

Odp: Zużycie paliwa

ja jak orałem 1ha ziemia II klasa ale to jeszcze przed deszczami więc było strasznie twardo spaliłem 16L ale orałem 2 godz. a tak normalnie to 10L nie przekroczy a w talerzówce brał mi 6L.

136

Odp: Zużycie paliwa

Jerzeli chodzi o agregat ścierniskowy 3m to szczerze mówjąc to niewiem ale myslę ze blisko normy fabrycznej czyli 18 l/h.

137

Odp: Zużycie paliwa

ja równiez mam agregat scierniskowy  jeżdze na 2 III i spala w granicach 9l na ha  przy pługu do 13l obrotówka 3 skibowa

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

138

Odp: Zużycie paliwa

Piotrfire wczesniej pisałeś ze pali 17 i 14  a teraz 10

17 bo było cholernie mokro i koła się ślizgały czytaj uważnie. Potem 14 ale na hektar a wyżej podałem 10 na godzinę



Z dawką paliwa to nie jest tak że im większa tym moc większa. Musi być ustawiona optymalnie. Jak będzie zbyt duża to poprostu nie  będzie wszystkiego spalał i  wzrośnie nie moc tylko zużycie

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

139

Odp: Zużycie paliwa

jurek 4 z tych wszystkich wypowiedzi wychodzi, że zużycie paliwa zależy od zużycia silnika, więc daj swojego trupa do remontu, na pewno będziesz zadowolony.

140

Odp: Zużycie paliwa

jurek4 napisał/a:

Jerzeli chodzi o agregat ścierniskowy 3m to szczerze mówjąc to niewiem ale myslę ze blisko normy fabrycznej czyli 18 l/h.

A gdzie ty wyczytałeś tą normę fabryczną ? Bo to chyba jakaś pomyłka .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile