161

Odp: Zużycie paliwa

mi na 6ha spalił 100l orka na 20-25cm, ziemia 30% lekka piaszczysta, 30%ciężka piaszczysta, 40%glina czerwona (taka do cegieł) - 1ha tej gliny to 3-letnia trawa

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

162

Odp: Zużycie paliwa

a w jakim pługu bo to też ma znaczenie?

163 Ostatnio edytowany przez bamreras (2012-09-11 10:07:13)

Odp: Zużycie paliwa

b-201 4skiby zawieszany
dodam że w zeszłym roku średnia wychodziła 13-14litrów

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

164

Odp: Zużycie paliwa

jezdziłem II i 3

dlaczego takim niskim biegiem na wyższych nie chce ciągnąć? Ja 5 grudziądza ciągałem 303  na II 3 czyli ok 9 km/h czyli w 323 powinien pójść na II 4 a ziemie mam ciężką. Powinien spalić ok 10l/h pracy i u mnie tak pali jak pług idzie lekko i jeżdżę wyższym biegiem to orzę 1 ha jakieś 1h i 15 min spali mi 14 a jak ma ciężko i orka zajmuje mi 2h to spali 20. Generalnie ja ufam tym danym u mnie się sprawdzają.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

165

Odp: Zużycie paliwa

U mnie podczas orki jest jest podobnie czyli 10 l/godzinę przy obrotach około 1800. Przełożenia to II-3 lub I-3, na poprzeczniakach II-2(pług PH1-442, szerokość orki 2,1m). W chwili obecnej mam zaorane 9 ha a zatankowałem 120 litrów nafty. Nie sprawdzałem czy coś w baku jeszcze jest ale nie zgasł.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

166

Odp: Zużycie paliwa

Ja ostatnio mierzyłem, wyszło 12 na hektar. Ile mi zajęło to nie wiem, kiedyś to było ok godziny,Pług obrotowy,wystaje ze30 cm za koło.

167

Odp: Zużycie paliwa

Szeryfie dobrze piszesz 10l. na godzine pracy a ile zejdzie na hektar to wina ziemi jka orzemy

168

Odp: Zużycie paliwa

Pietia skoro szeryfowi pali 10l/h w pługu grudziądza 5x35 przy prędkości orki 9km to daje wynik ponad 1,5ha/h minus jakieś 20% czasu na nawroty to daje 1,25ha/h wydajności orki czyli spalanie na 1ha wynosi 8l! .Dla mnie rewelka spalanie , sprzedaję fastraca i kupuję forsza .

169

Odp: Zużycie paliwa

Jeden kawałek orałem na II-3 i wyszło mi około 1 godziny i 10 minut hektar, ale inne kawałki takie łaskawe nie są. Przeważnie I-3 a niekiedy II-2. Staram się mieścić w 15 l/ha, ale nie zawsze się uda.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

170

Odp: Zużycie paliwa

Wg - mnie  nie tylko jest zależne od techniki orki  ale także stanu silnika . pompa  wtryski  itp...?

171

Odp: Zużycie paliwa

Mi wychodzi podobnie jak Markowi z PHX zobaczymy jak będzie później jak  orałem pod rzepak  wywrot wywrotkiem spalił na dzialke 4,20 h. 60 litrów na przełożeniu I-4 obroty na 1600

172

Odp: Zużycie paliwa

mam dużo kamieni i szybciej nie da rady bo odkładnie pourywa, przydałby się lepszy pług ale kasy nie ma a mam jeszcze na oku zt300 za 5000zł  to go chyba wezmę. Będę miał już 3 forsze hehe

173

Odp: Zużycie paliwa

Ja śmigam z Atlasem 4 na II 4. Spalanie ? 7,5 na godzinę, 9l na Ha. max 10 na lekkiej glebie smile a glina 13-14l ale już gliny nie mam he

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

174

Odp: Zużycie paliwa

to czemu u mnie 20l na h.  ja mam jakąś inną gline chyba bo wczesniej oralem 60 na dwie skiby bo na trzy to na górkach szans nie bylo.

175 Ostatnio edytowany przez Pajej (2012-09-12 19:59:11)

Odp: Zużycie paliwa

Mi pali od 12 do 15 l/ha jeżdzę  303 na I 3.  z tego co zauwazylem jest szybsze niż II 2 a na II 3 to jedynie podorywki da rade zrobić. Czasami orze na II 2 ale tylko odlogi. paliwka bierze mi wtedy jakies 18l/ha
co do czasu zaorania 1ha to zalezy od pola kawałek 2ha orałem 1h 50 min a kwadrat półhektarowy to zeszło aż godzine.
plug to grudziądz 5*40

Rolnik z powołania:-)

176 Ostatnio edytowany przez blazej1694 (2012-09-12 19:55:00)

Odp: Zużycie paliwa

U mnie też wychodzi coś koło 20 l na ha i niżej nie da się zejść. Ziemie ciężkie górki . Ciągam phx szerokość 230 cm głębokość ok 25 cm prędkość 8,5- 9 km/h oraz kolczatkę 300 kg.

177

Odp: Zużycie paliwa

230cm to nie to co 175cmtak jak u mnie. a mają wpływ na spalanie opony bo u mnie bieżnik słaby. jak jest mokro to normalne bo ma słabą przyczepność ale w tym roku to na moich glinach forsz  jak by po betonie latal

178

Odp: Zużycie paliwa

Ziemie ciężkie górki . Ciągam phx szerokość 230 cm głębokość ok 25 cm prędkość 8,5- 9 km/h oraz kolczatkę 300 kg.

No nie wierzę na ciężkiej ziemi z PHX 9km/h czyli II 4 ja obrotową 4 ledwie 7km/ha wyciagam

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

179

Odp: Zużycie paliwa

niektórym sie wydaje że mają ciężką ziemię bo nie wiedzą co to znaczy ciężka ziemia a raczej glina do uprawy. U mnie w rodzinie wujo też ciągle narzekał ze taka niby zła do orania a tam szpadlem mozna kopac a u mnie w tym roku kilofa sie nie wbije bo taka skala

180

Odp: Zużycie paliwa

koseś napisał/a:

Pietia skoro szeryfowi pali 10l/h w pługu grudziądza 5x35 przy prędkości orki 9km to daje wynik ponad 1,5ha/h minus jakieś 20% czasu na nawroty to daje 1,25ha/h wydajności orki czyli spalanie na 1ha wynosi 8l! .Dla mnie rewelka spalanie , sprzedaję fastraca i kupuję forsza .

Koseś jak chcesz forsza to możemy pohandlować przyprowadz fastraka i wybieraj którego chcesz ale na pewno w 8l to się nim nie zmieścisz :hmmm:. A tak na serio to ja mam gdzieś czy spali 10l czy 15 liczy się aby było porządnie uprawione na czas i komfortowo.