Temat: Przegub przedniego mostu

http://www.fotoload.pl/123aa29/a5ca60bb88c3c7c0cbfb760237111b296336_min.jpg

W miejscu zaznaczonym jest luz. Co trzeba wymienić. Czy są jakieś zestawy naprawcze czy całość? Widzę tam takie szklanki na pierścień segera w środku są jakieś łożyska?

2

Odp: Przegub przedniego mostu

teoretycznie powinny byc tam łożyska igiełkowe ale o zestawach naprawczych nic nie wiem niestety sad

3

Odp: Przegub przedniego mostu

To witaj w klubie mam ten sam problem i Cię zmartwię bardzo ale to bardzo są tylko kompletne krzyżaki po regeneracji jedna sztuka za chyba 2800 za oddaniem starego jeszcze :uuuu: :stu: :crez: :wow: A same łożyska nie istnieją praktycznie wiem bo szukałem same igiełki ciężko dostać nawet sad  Ja załatwiłem same igiełki i na nich złożę stary krzyżak bo to nie ma wyjścia . Mam tylko problem jak zabezpieczyć igiełki przed wypadnięciem bo kapsel od dołu zmiażdżyło a zwykły uszczelniasz nie pasuję i radzę uważać przy wybijaniu łożysk bo to nie jest łatwe ciężko idzie bo zardzewiałe i obudowa łożyska jest krucha .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

4

Odp: Przegub przedniego mostu

podejrzewam że taniej by wyszło poszukać całe krzyżaki w lepszym stanie

5

Odp: Przegub przedniego mostu

też mnie to czeka bo na prawym jest luz. planuje to wyciągnąć i poszukać jakiejś firmy co regenerują wały napędowe itp, może ktoś to zrobi i myśle że wyjdzie mniej niż cena w TFU  czy tam THU,

6

Odp: Przegub przedniego mostu

Bartosz955 napisał/a:

też mnie to czeka bo na prawym jest luz. planuje to wyciągnąć i poszukać jakiejś firmy co regenerują wały napędowe itp, może ktoś to zrobi i myśle że wyjdzie mniej niż cena w TFU  czy tam THU,

dobrze by było :hmmm:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

7

Odp: Przegub przedniego mostu

Jak czytam wasze problemy to się zastanawiam czy już zwozić używkę, bo taniej sprzedają całe 303 niż wy znaleźliście  same krzyżaki - paranoja.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

8 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-04-13 23:00:49)

Odp: Przegub przedniego mostu

MAREKPE napisał/a:

Jak czytam wasze problemy to się zastanawiam czy już zwozić używkę, bo taniej sprzedają całe 303 niż wy znaleźliście  same krzyżaki - paranoja.

Paranoja czy nie , problem jest nie błahy .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

9

Odp: Przegub przedniego mostu

MAREKPE napisał/a:

Jak czytam wasze problemy to się zastanawiam czy już zwozić używkę, bo taniej sprzedają całe 303 niż wy znaleźliście  same krzyżaki - paranoja.

tylko kto tu mówi o kupnie nowego, a rozejrzeć się za jakimś zakładem zawsze można

10

Odp: Przegub przedniego mostu

Macie jakiś dobry patent na wyciągnięcie szklanek z przegubu przedniego mostu? Nie mam pomysłu jak to ugryźć. W szklani wkręcone są śrubki na imbus. Po cóż one są?

11 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-04-11 21:06:36)

Odp: Przegub przedniego mostu

Przez te imbusy można łożyska nasmarować nie próbuj się z nimi  często się te imbusy urywają przy  odkręcaniu  . Przegub to jest przerośnięty krzyżak trzeba tak samo postępować  tylko ostrożnie bo szklanki  lubią  trzasnąć jak za  dużo młotków  dostaną smile
Tak że masz dzień z głowy albo i więcej hmm Parę rzeczy będzie Ci potrzeba  coś w kształcie  litery C aby  wsadzić
w środek aby szklankę poluzować od środka  . Jakieś płucko aby wlazło w otwór szklanki od zewnątrz. Krzyżak jest nie równy osadź  go w jakimś ceowniku lub podsadź coś aby był prosto i dużo  odrdzewiacza i młotologi  aby te szklanki zluzowały tylko z  rozwagą proszę . Jak ktoś ma inne  patenty to proszę się nie krępować  wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

12

Odp: Przegub przedniego mostu

To jutro spróbuje podejść do tego tematu bo dziś miałem zasiewy na głowie. Jak ktoś jeszcze chce się podzielić wrażeniami  z rozbierania przegubu to proszę bardzo.

13

Odp: Przegub przedniego mostu

kurcze widać że nie smarowaliście, po każdej pracy w polu pakuję smar, po prostu unikam problemu. W nowej wsi na złomi płaci się 2,50 za kg. odwiedzajcie złomy a wyjdziecie na tym lepiej.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

14

Odp: Przegub przedniego mostu

To niestety po poprzednim właścicielu. Udało mi się to rozebrać, ale już z wypustów gdzie nachodzą szklanki są owale. Co teraz zrobić? O częściach pewnie można zapomnieć? Dodam że opcja w sklepie thu odpada;)

15

Odp: Przegub przedniego mostu

Koledzy mam takie pytanie czy zna ktoś wymiary łożysk igiełkowych przegubów przedniego napędu w zt 303? Ostatnio wymieniałem łożyska na targańcu w e514 i myślałem ze to takie same łożyska ale chyba się myliłem bo w ciągniku są trochę większe. Jak ktoś zna wymiary to był bym wdzięczny za pomoc. Nie wiem czy mam brać się za wymianę czy też nie.

16

Odp: Przegub przedniego mostu

Dokopałem się tutaj i odświeżam żeby nie dostać bury za zakładanie daremnych wątków. Wie ktoś coś na ten temat więcej, jakie tam idą te łożyska. Mam w jednym krzyżaku 2 takie do wymiany. Miałby ktoś możliwość zmierzenia tych łożysk, może jakieś zwłoki się gdzieś po garażu poniewierają i można je w imię nauki dokończyć młotkiem a przy okazji pomierzyć. Byłbym wdzięczny i pewnie nie tylko ja.

17

Odp: Przegub przedniego mostu

okejs... podam Ci te wymiary ale dlaczego piszesz o tej prze , akurat w tej chwili leżę na babie, czy nie możesz pisać np. rano... kiedy jest widno ?

ps. polecam katalog części do ZT 300 ZT 303

18

Odp: Przegub przedniego mostu

Cóż za poświęcenie!
Zlazł z "baby"....
hmmm albo pisał z baby....

19

Odp: Przegub przedniego mostu

zawsze można się trochę wychylić czyż nie.. ?

20

Odp: Przegub przedniego mostu

Ze swojej zlazł, z cudzej by nie zlazł...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia