201

Odp: massey ferguson opinie

naprawiłem  MF  , bez kosztów wielkich , śmiga aż miło do następnej histori ! ale to urok starych ciągników ...

Leszek   dla kolegów'

202 Ostatnio edytowany przez Laszek (2017-09-09 19:35:57)

Odp: massey ferguson opinie

Nowe to nowe wiesz co masz ale z drugiej strony mogą się schować do tych z lat 90 tych. W tygodniu byłem u teściowej i przez wioskę gościu jeździł z gnojara fendtem 514C. Matko jak ten traktor chodzi... POEZJA!

E 516 na części
Telefon 695 076 269

203

Odp: massey ferguson opinie

pytanie mam do kolegów ! nie mogę rozebrać przedniej piasty w MF 3125 a muszę wymienić uszczelniacz piasty !bo sie olej leje po oponie ! ale poległem i nie znam sposobu na rozbicia piasty odkręciłem śruby trzymające zębatkę a mimo to trzyma się na dwóch kołkach i jak przyklejona . waliłem trochę młotem w piastę ale siedzi twardo i boję się że jest jakiś inny sposób na rozebranie piasty nie koniecznie 5 kilowy młot. może ktoś rozbierał i coś podpowie.

Leszek   dla kolegów'

204

Odp: massey ferguson opinie

mały, 10 kg jest w sam raz tongue

205

Odp: massey ferguson opinie

spoko mogę walić tylko pewno muszę szukać  nowej  piasty bo ta tego nie zniesie ??

Leszek   dla kolegów'

206

Odp: massey ferguson opinie

zapytam czy jednak ktoś z kolegów rozbierał piastę w MF seri 3XXX   dodam że na tej zębatce nie ma gwintów do wkręcenia śrub jako ściągacza. mam z tym mały kłopot

Leszek   dla kolegów'

207

Odp: massey ferguson opinie

w Fastraku to wymieniałem i ładowarce też i tam poszło bez oporu ale jak jest w mf to nie wiem , daj jakąś fotkę to pomyślę .

208

Odp: massey ferguson opinie

mam nawet fot.katalogu z serwisu ale to mogę na mms wysłać . bo specjalnie nie ogarniam jak to zrobić na forum. jak coś to mogę wysłać  mms jeśli mógłbyś podać nr tel. jeśli to nie kłopot.

Leszek   dla kolegów'

209

Odp: massey ferguson opinie

668391256

210 Ostatnio edytowany przez sarast (2018-04-10 20:18:20)

Odp: massey ferguson opinie

już wysyłam z góry dziękuję. z córki tel . ma lepszy (':dance:', '');

Leszek   dla kolegów'

211

Odp: massey ferguson opinie

dzięki Tomek  jak coś to to jest mój nr tel 606277389.  zdam relacje z  efektu mojego działania ale muszę posiać kuku. musi MF wytrzymać . pozd.

Leszek   dla kolegów'

212

Odp: massey ferguson opinie

Nie ma za co .

213

Odp: massey ferguson opinie

Sarast w mf jak jest czujnik w skrzyni tam gdzie wchodzi wajcha od biegów to ten czujnik jest tylko od kontrolki żółwia czy on załącza elektromagnes żeby zmieniać z żółwia na zająca i na odwrót?
Jaką masz u siebie skrzynie? 16 czy 32?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

214

Odp: massey ferguson opinie

16 czujnik jest ale to raczej od kontrolki.

Leszek   dla kolegów'

215

Odp: massey ferguson opinie

Hmmm czyli jak nie przełącza z żółwia na zająca to nie jest to raczej wina tego czujnika. A mógłbyś sprawdzić czy jak zdejmiesz kostkę z tego czujnika to czy będzie chodzić zmiana?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

216 Ostatnio edytowany przez przemo (2019-02-26 10:03:14)

Odp: massey ferguson opinie

Nie będzie chodzić. Czujnik ten daje sygnał do komputera-sterownika Autotronic z prawej strony pod kabiną a komputer daje prąd na elektrozawór. Jak nie przełącza to może to być wina czujnika, ale na 99% elektrozawór od żółwia-zająca zawalony jest syfem-taką pastą z opiłków ze skrzyni. O ile dobrze pamiętam to przy 3125 jest to elektrozawór pierwszy od dołu. Jak jest wszystko ok z komputerem to nie przełączysz żółw-zajac jadąc z predkościa chyba wyższą niż 2km/h. Zdejmij cewkę z elektrozaworu, wykręć go (chyba klucz24) wyczyść go (wydmuchaj powietrzem, psikaj wd40 lub czymś podobnym) i daj znać czy działa.

217

Odp: massey ferguson opinie

No nie dam znać bo puki co tylko oglądałem traktor i zrobił gościowi psikusa i nie chciał z żółwia na zająca wejść. Gość twierdził że to tylko wina czujnika bo już kiedyś tak mu się stało a po wymianie czujnika było lux... ciekawe...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

218

Odp: massey ferguson opinie

Nie kupuj czasami takiego, który będzie miał ominięty komputer i przełączanie ż-z przerobione na przyciski...

219

Odp: massey ferguson opinie

Nie nie, spokojnie. Ale gościu zrobił się czerwony, chyba myślał że test przejdzie pozytywnie a tu zonk

E 516 na części
Telefon 695 076 269

220

Odp: massey ferguson opinie

też mam czasem problem z żółwiem  po przebiciu na żółwia kontrolka się zmienia a jedzie dalej zającem ale wystarczy że kawałek tak przejadę i z powrotem przebiję i już działa normalnie . rzadko to się zdarza i sobie tym głowy nie zawracałem ale zrobię to co pisał kolega przemo!! zobaczymy , a tak po za tym dopasowałem sciągacz do tej nieszczęsnej przedniej piasty i bez sensacji się rozlazła . proste to!!!!! ale jednak nie na młotek !!!!! zamówiłem zymering  za całe 120 zł i będzie po kłopocie przy okazji końcówki drążków wymienię ,

Leszek   dla kolegów'