Temat: massey ferguson opinie

witam mam takie pytanie don znawcow tych traktorow a mianowicie rozgladam sie za ciagnikiem i mi wpadly w oko maseie interesuje mnie ciagnik od 80 do 100konikow ktorego wybrac rozgladalem sie na allegro no i ceny sa bardzo kuszace na 3060 lub 3080 za np nowego belarusa 820 mozna miec dwa 3060 dlaczego te ciagniki sa takie tanie czym sie kierowac przy zakupie maseika jaki rocznik wybrac no i jak z czesciami do nich popdobno sa bardzo oszczedne czy to prawda

Fortschritt zt 423 a razy 2

2

Odp: massey ferguson opinie

Ja ci masseya używanego nie polecam skrzynie to one mają niewypały u nas dużo ludzi miało i co chwilę skrzynia im się sypała a koszty naprawy nie były małe.

3

Odp: massey ferguson opinie

seria 3XXX  to  stojący na kołach złom ...  jak masz dużo kasy na naprawy to  kupuj  bez zastanowienia ... jezeli masz mało kasy na naprawy  to wyżuc troszkę więcej kasy na ruska i  w razie co  taniej będzie naprawiac

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: massey ferguson opinie

tak jak piszą seria 3xxx nie są udane jeśli chodzi o MF to patrz na modele 698 lub 699 te pierwsze  są to ciągniki robione również w Polsce silniki 4 cylindrowe wszystkie części pasują od polskiej wersji.

5

Odp: massey ferguson opinie

A taki  Massey Ferguson 2620 ?

6

Odp: massey ferguson opinie

te serie 26 są udane... seria 62xx ma już dobrą skrzynię i chwalą serię 81xx ale 3xxx nie jest udana więc nie polecam... oprócz skrzyni potrafi się elektryka psuć... Chyba, że trafisz na dobry model, który będzie chodził;p

7

Odp: massey ferguson opinie

Bo widzę tego 2620 tanio tylko że cholernie daleko. A ja nie mam ochoty tłuc się 400 km....

8

Odp: massey ferguson opinie

aha no to już wiem czemu one takie tanie a taki np http://moto.allegro.pl/massey-ferguson- … 55826.html

Fortschritt zt 423 a razy 2

9 Ostatnio edytowany przez korner2 (2011-04-24 08:42:07)

Odp: massey ferguson opinie

No nie wiem u mnie w okolicy są 2 mf 3080 i jakiś chodzą, może trafiły sie jakieś dobre egzemplarze, ale swoją drogą to obrabiają raczej małe areały, jeden chodzi przy uprawie kuku i przyczepach, ale drugi trochę krótko bo chyba w zeszłym roku dopiero był kupiony-trochę poodśnierzał, poorał, pochodził przy rębaku ale to wszystko. Z tego co słyszałem to decydując się na serię 3XXX to lepiej brać 3080 niż 3060 bo podobno są mniej wyeksploatowane.

10

Odp: massey ferguson opinie

kolega kupił 6180 z padniętą skrzynią... Oddawał go do jakiegoś zakładu do naprawy i pytali się czy ma być zrobione aby było i na handel, czy dla siebie? ;p skrzynię trzeba w nich dobrze oglądnąć bo koszt naprawy nie jest taki mały...

11

Odp: massey ferguson opinie

no to tak wychodzi na to ze głównym mankamentem w tych ciągnikach to skrzynie gdzie bym się nie pytał to każdy najpierw ze skrzynia do dupy

Fortschritt zt 423 a razy 2

12

Odp: massey ferguson opinie

Nie skrzynia nie jest złą tylko przeważnie operator. Ale że ciągnik trzeba trafić tak więc tu jest losowanie. To nie Ursus że się zmienia biegi jak mi pasuje ale trzeba tak jak powinno być jak jest w książce i oleje można porównać ze skrzynią 323 nie ma dobrego oleju zarżniesz źle zmieniasz zarzniesz.

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

13

Odp: massey ferguson opinie

http://otomoto.pl/massey-ferguson-698-6 … 50139.html http://moto.allegro.pl/ciagnik-rolniczy … 53037.html witam a co powiecie na ich temat

Fortschritt zt 423 a razy 2

14

Odp: massey ferguson opinie

Ja bym wolał nie ryzykować i zamiast nich kupić taki ciągnik na którym już się znam i wiem że części są w miarę tanie .

15

Odp: massey ferguson opinie

Nie można iść takim tokiem rozumowania ,na pewno nie jeździsz polonezem czy dużym fiatem bo się na nich znasz a części są tanie i naprawa młotkiem oraz przecinakiem . Jeśli kupi ferdka to i nauczy się jego obsługi oraz przynajmniej podstawowych napraw a części są dostępne bardziej trwałe co przekłada na tańsze użytkowanie .Michu jak znajdziesz fajny egzemplarz to kupuj i dbaj o niego a no ci się odwdzięczy bezawaryjną i wygodną pracą .

16

Odp: massey ferguson opinie

identycznego mają    w punkcie gdzie sprzedają RSM i  rozlewają go po polach .. takim ferdkiem ciaga opryskiwacz żadko beczkę .....  tak więc   kiedyś gadałem na temat tego ciągnika ... mówi fakt wygoda  ale elektryka do bani  ... cześci  tragedia ... zepsuła sie jakas kostka od pneumatycznego  fotela kierowcy to taniej było kupic fotel   niż ta cześc ...  (cena cześci  5.600zł )  dosłownie kostka od powietrza .... tragedia ... mów tak  od kad go maja umyli go woda 2 razy i za każdym razem   coś w elektryce siadało ....   mówi że nawet raz  przestała skrzynia chodzic ... (turboschift czy tam powersift ) czy jak się to tam pisze ... ..

tam w tym ferdku jest tak że biegi się zmienia przyciskami a nie drążkami ...  powiedizał że drugi raz tego ciągnika by nie kupił ...  głupi filtr oleju kosztuje tyle ze głowa mała .. a polskiego nie dopasuje bo gwinty jakieś dziwne ... (już próbowali) teraz kupił  Pronara 1025  i  mówi żę  wygody takiej  jak w Ferdku nie ma  .. ale praca i eksploatacja  nadrabia wszystko ...  słowa kolesia co to użytkuje ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

17

Odp: massey ferguson opinie

Coś podobnego widziałem to gość który go miał albo miał felernego albo zajeżdżonego i miał go pod turem to więcej stał jak nim robił i sam widziałem przejeżdżając obok jak nieraz stał rozebrany szczególnie przenia oś .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

18

Odp: massey ferguson opinie

kurcze no nie wiem ciagnik ten nie ma ciezko pracowac glownie presa kosiarka moze jakis agregacik uprawowy reszte i tak robie forszem mam mf 255 no moze elektryka zadna ale silnik prosty czesci dostepne o skrzyni to wcale i reszcie to wcale nie wiem nic a juz kupe lat u mnie pracuje nic sie nie dzieje i nie psuje a gwinty to nie zaden problem dobre nazynki i gwintowniki i tyle elektryki tez sie za bardzo nie boje bo mam znajomego ktory pracuje przy samochodach ciezarowychi przy nowych maszynach rolniczych wiec elektryke ma w malym palcu jednego co sie boje to czesci zamienne i ich ceny czy naprawde z tym jest tak tragicznie naprawde trza miec taki gruby portfel

Fortschritt zt 423 a razy 2

19

Odp: massey ferguson opinie

kolega za tryb do skrzyni w serwisie zapłacił 600 euro dwa lata temu we FRANCI seria 3095 skrzynia zbliżona do całej serii 3xxx o kosztach naprawy nie wspomnę

20

Odp: massey ferguson opinie

Może założę bliźniaczy wątek o Case, IH bo mnie ciekawią te ciągniki big_smile
zresztą ciekawi mnie wszystko co tanie a przyzwoicie wygląda.Tanie może być już nieprzyzwoicie big_smile