21

Odp: Budowa domu

Wojtas  znajdź sobie  babę  co  ma  willę  i  budowę  domu  będziesz  miał z  głowy wink

22

Odp: Budowa domu

dragon myślałem o tym big_smile  ale co mi z domu jak żona będzie pustak big_smile tongue

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

23

Odp: Budowa domu

Chciałem ponowić temat, obecnie jestem na etapie zalatwania pozwolenia na budowę,   i szukam firmy do postawienia stanu surowego. dom będzie miał 200 m2 i zastanawiam się ile śpiewają teraz za postawienie , a może ktoś chętny ? chcem ruszyć na wiosne o ile załatwie papiery i ,,kredycik,, do tego czasu

mdw

24

Odp: Budowa domu

Z szwagrem latem robiłem domek z podaszemi garażem w podstawie jakieś 120m. Fundamenty były. Murowanie, szalowanie, zbrojenie, strop, polewanie, wszystkie prace z agregatu woda z beczki i benzyna nasza. No i szwagier musiał doglądać i "pomagać" wspierać duchowo tym co po nas. Klient w UK a my tu..... 15tys. Ile zaśpiewają zo twój?
Zależy od projektu.

25

Odp: Budowa domu

Napisz jak wyglądają teraz obecne kredyty?

26 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-12-03 09:02:51)

Odp: Budowa domu

Jesli chodzi o kredyt to hipoteka pod budowe, chcę wziąć 300 tysi, na 18 lat wyjdzie mi jakieś 155 odsetek,rata miesięczna 2tys z hakiem, coś tam do negocjacji jeszcze.Ale w innym banku odsetki nawet 250. W sumie kredyt mam wstę pnie dogadany , nie będę brał wcześniej niż w marcu i tak prędzej nie zaczne.U nas śpiewają za taką robote nawet 50 kafli, będe powoli zacynał dzwonić coś szukać kogoś konkretnego.

mdw

27

Odp: Budowa domu

Właśnie to mnie dobija,,, kredyt 300 i ponad połowa odsetki. Z drugiej jednak strony w przeciągu tego czasu zrobiłbyś za gotówkę, ale to już nie nazywałoby się nowy dom i ciągnęłoby się latami. Też męka, mogliby dać jakieś kredyty na budowę domu z oprocentowaniem małym to ludzie zaczęliby w końcu budować ale nikt nie zarobiłby. Ja kiedyś chciałem na stan surowy 100 pożyczyć i wyliczyli że na 15 lat 60 oddałbym. Zrezygnowałem ale  w końcu coś trzeba zrobić bo na razie tylko graty.

28 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2013-12-03 17:06:29)

Odp: Budowa domu

Zaczeło się tak : http://imageshack.us/a/img802/7007/7sx7.th.jpg
A teraz jest tak : http://imageshack.us/a/img801/5570/edr4.th.jpg

http://imageshack.us/a/img23/21/7th1.th.jpg
smile
I od razu chłopaki : http://imageshack.us/a/img6/757/46r6.th.jpg
big_smile
zdj można obrócić po powiększeniu, w prawym górnym rogu są strzałki.
Sam nie podjął bym się, więc najmowałem.

29

Odp: Budowa domu

Sam stawiałeś czy brałeś firme?

mdw

30

Odp: Budowa domu

brachol  postawił  firmowo znaczy  firmy wszystko robiły   120m wraz z garażem   w tej chwili ma stan zamknięty  czyli elewacja okna dach elektryka woda i kanaliza rozprowadzona z czego elektryka i woda gotowa ściany sufity itp na gotowo tylko pomalować     na upartego mozna by było iśc i mieszkać  z czego dół już jest zrobiony w 90paru procentach  a góra brak powiedzmy sufitu   i wyszło go to wraz z firmami jakieś 230tys z czego  za stan surowy  z dachem  robocizna 45tys  niestety  u nas takie ceny fachowcy mają ....
więc jeśli w 300 chcesz sie zmieścić musisz 80% samemu zrobić  albo jakąs mega tanią firmę skołowac 
Kolega jest w trakcie budowy domu z klocków lego (styropianowy pustak)   i tak w sumie jak będę znał dokładny koszt stanu surowego to napisze ale za 110m zmieści sie w jakichś max 50tys  z czego całe ściany to koszt 12tys   pokryte będzie blachą

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

31

Odp: Budowa domu

A ja panowie materjał gromadziłem 4 lata cegła, styropian, rury ,kable  blache na dach nawet okna  i piec CO kupiłem obyło sie bez kredytu i od 1,5 roku juz mieszkamy.Koszt w sumie to 295 000zł za 250m.Wode i ogrzewanie zrobiłem sam.Murarz 15000.

32

Odp: Budowa domu

Dom na kredyt hipoteczny w dzisiejszych czasach ::/

33

Odp: Budowa domu

Jakich czasach? wcześniej było lepiej?  Do końca tygodnia chcem dogadac wstępnie jakąś firmę na stan surowy, jak narazie krzyknął jeden 50 tysi , ale jeszcze mam paru umówionych na rozmowę. Nie maże nawet że za 300 wykończe , licze że około 400 żeby się wprowadzić a póżniej będe wykańczał i też ze stówka sie uzbiera.

mdw

34

Odp: Budowa domu

Zalezy komu ,bo mnie było lepiej kiedys.

35

Odp: Budowa domu

Mój jest 2rodzinny, pow.zabudowy 190m2, użytkowa 270m2 jeśli się nie myle. Mam nadzieje że za rok,dwa się wprowadzimy. Odgłos szurania krów o łańcuchy zza ściany już mi się znudził tongue

36

Odp: Budowa domu

Scorpion napisał/a:

Mój jest 2rodzinny, pow.zabudowy 190m2, użytkowa 270m2 jeśli się nie myle. Mam nadzieje że za rok,dwa się wprowadzimy. Odgłos szurania krów o łańcuchy zza ściany już mi się znudził tongue

Mi się podoba.

37

Odp: Budowa domu

Ładny zgrabny

38

Odp: Budowa domu

50 tysi za stan surowy to norma ja jak szukalem kogos do stawiania domu to podobnie wołali za dom o pow 160m  ale zdecydowałem się żeby samemu postawić zresztą tak mi doradził mój projektant a co do firm to i tak trzeba ich pilnować bo inaczej to spartola robote

39

Odp: Budowa domu

Zeby samemu postawić trzeba mieć pojęcie, sórówke chcem zlecić , na pewno wykończeniówke dużo sam będe robil.

mdw

40

Odp: Budowa domu

Jak będziesz na etapie okien to służę pomocą - siedzę w tym temacie już kilkanaście lat ...
Jak w oknach chcesz mieć rolety, to warto pomyśleć o tym już na etapie wznoszenia ścian i osadzania nadproży.