41

Odp: Budowa domu

Podziwiam Cię ,300 nie maże ? 400 to się  wprowadzę ? a na koniec jeszcze 100 . Masz kasy jak lodu skoro domek 200m ma kosztować 500 tyś .

42

Odp: Budowa domu

Z ta budowa to nie jest ciekawie. Lepiej jest budowac od nowa niz przebudowywac.. my przebudowujemy i powiem ze 500 kafli za malo... juz pol roku jest ze nie ma kasy. wszystko sie sypie sprzet samochody a w dom musi dalej isc.. To ze jest budowane od nowa to jest lepiej. masz projekt i walisz. Niby jak robisz jakas dobudowe to trzeba myslec jak polaczyc stare i nowe.. jak bede mial kompa to dam kiedy zdjecia jak u mnie wygladalo wszystko. Przez dom zostala zaniedbana gospodarka i wgl. W tamte i w te wakacje robilem sam wszystko w polu bo tata jedzie kupic to to tamto a mi pomoc nie ma komu tylko dziadek ale on tyle pomoze co i nic ale zawsze to cos. Belowanie to bylo tak ze przy owijaniu sam bylem i udawalo mi sie owinac 10bel w 30-35min. Ale coz moze na wiosne bedzie koniec robot w domu i bedzie mozna sie brac za modernizacje gospodarki..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

43

Odp: Budowa domu

koseś napisał/a:

Podziwiam Cię ,300 nie maże ? 400 to się  wprowadzę ? a na koniec jeszcze 100 . Masz kasy jak lodu skoro domek 200m ma kosztować 500 tyś .

Mam kasy jak wszyscy, kredyt bede spłacal i tyle(kolejny) , pózniej powoli bede wykańczał,  a ile to wyjdzie sam nie wiem do końca, na  pewno sie podziele z wami, znajomi stawiają i domek 180 m u nas 400 stówy minimum przy wykonawcach, zaoszczędzić można własną pracą ale jak sie nie ma zyłki budowlańca albo czasu to trzeba bulić.

mdw

44

Odp: Budowa domu

Mnie to najbardziej dobija jak człowiek powiedzmy 30 lat zaciąga kredyt na 30lat i spłaca go jak się noga nie podwinie i ma 60tkę. Jak wygląda człowiek co ma 60 lat. A kiedy żyć i cieszyć się życiem, kiedyś ludzi mówili że aby do emerytury a teraz nie wiadomo do czego. Podziwiam i życzę powodzenia.

45

Odp: Budowa domu

Takie życie nie przesadzajmy, ja zawze sobie mówie że jeszcze nie było tak żeby nie było , i biore sily na zamiary, a życ trzeba jakoś i coś dzieciom zostawić oczywiście nie raty smile

mdw

46

Odp: Budowa domu

Yokoslaw ja wczoraj chciałem cię tylko sprowokować do przemyślenia, że może lepiej, bezpieczniej etapami, za własne pieniądze. Młody jesteś zdążysz postawić za nim dzieci dorosną a i Ty jeszcze się nim nacieszysz.
Tak zrobiłem ja budowa trwała 3,5 roku a zakładałem że min 5, no i właśnie mija 5 lat jak się wprowadziliśmy do w 100% wykończonego domu.
Gospodarstwa w czasie budowy nie zaniedbywałem.

47

Odp: Budowa domu

yokoslaw napisał/a:

zaoszczędzić można własną pracą ale jak sie nie ma zyłki budowlańca albo czasu to trzeba bulić.

A tam zaraz, Najlepiej zatrudnić jakiegoś zdolnego bezrobotnego i postawi przy Twojej pomocy chatynkę zanim się oglądniesz. Teraz można trafić nawet w urzędzie pracy. Znam gościa co ma firmę i miał sporo remontów do zrobienia w obiektach, to sobie firmę budowlaną założył korzystając z dobrodziejstw PUP i zatrudnił w niej kilku bezrobotnych budowlańców biorąc na ten cel kasę z PUP. Chłopaki pięknie wyremontowali co było do wyremontowania, zbudowali co było do zbudowania, a księgowa sama sobie faktóry pisała, koszty rozliczała, a po wszystkim firmę zawiesił, panowie poszli na zasiłek i tak za śmiesznie niskie pieniądze, a podejrzewam nawet, że nawet za kasę z PUP część materiałów kupił. Tak się u nas w kraju robi biznes.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

48

Odp: Budowa domu

jak jest wizja budowania zamkac oczy i budowac ... nie marudzić   kto był ten widział  wies.... obejście czyli dom  i podwórko big_smile  jedynie milion  tak panowie milion i czesc z was (nas ) się do tego dołozyła

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

49

Odp: Budowa domu

Marek dobrze mówi. Tylko trzeba takiego co mu sie chce robić.
No a co do 30 latków bioracych kredyt na 30 lat.  Kumpel tak brał i sam wykończał mieszkanie, koledzy mu pomagali..... No i gość miał takie przemyslenia:
30 lat spłacania wypruwania sobie żył do 60-tki a potem coż 30letni synek powie tata wypierdalaj........

50

Odp: Budowa domu

ja brałem na 20 lat nie jest zle jeszcze 18 zotało damy rade

51

Odp: Budowa domu

ja biore na 18, wiem że  takiej kasy nie odłoże bo zawsze sie znajdzie jakiś ważniejszy wydatek, a biorac pod uwagę inflacje to za pięć lat to bedą śmieszne pieniądze, jak brałem pod ciągnik to wydawało sie nie wiadomo ile, dzisiaj ta rata nie jest już straszna a w miedzy czasie bralem jeszcze gotówkowy. tak naprawde bez kredytów nic bym nie zrobił , pole tez kupione przez kredyt. Nikt nie lubi spłacac odsetek , ale po prostu nie raz nie jest się w stanie w nic zainwestować bez tego, a kto nie iwestuje ten się nie rozwija.

mdw

52

Odp: Budowa domu

Yokosław jeśli brałeś kredyt na zakup ziwmi KZ w latach 2010-13  jak ja, to pocieszę cię bo dzisiaj Trybunał Europ orzekł zgodność co do dopłat  do oprocentowania tych kredytów- czyli pozastaje 2%,to dla wielu dobra wiadomość.

53 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-12-06 21:01:38)

Odp: Budowa domu

Rozmawiałem z trzema firmami i wszyscywycenili mi na 45 tysi robotę , jeden z nich to chłopak z wioski ma swoją firmę,a jego szwagier firmę z materiałami budowlanymi i chyba na niego się zdecyduje,  nic mnie nie obchodzi praktycznie wpadają ze swoim sprzętem w tym szalunki. A na taki projekt się zdecydowałem, tzn po negocjacjach z żoną doszliśmy do takiego kompromisu , z paroma zmianami  http://extradom.pl/projekt-domu-bianka-ii-WOE1044

mdw

54

Odp: Budowa domu

Swietny projekt mi sie bardzo podoba, jakbedziesz miał porzadek w kuchni, jak nie to moze lepiej zrobic dzwi. Widze tez po projekcie ze nie ma piwnicy wiec purów nie ma gdzie schowac, ale pozatym to fajnie zrobione mały domek a duzo pomieszczen. gdybym miał budowac to własnie cos podobnego

Rolnik z powołania:-)

55

Odp: Budowa domu

Piwnicy nie robie raz  że koszty, dwa bo mam pomieszczenia gospodarcze na farmie wink w sumie na parterze będzie jeden salon  bo chcem zlikwidować mały pokój na dole w celu powiększenia salonu właśnie.

mdw

56

Odp: Budowa domu

Gratuluje yokoslaw, opowiem ci jak jak my zaczynaliśmy budować dom 3 lata temu: plan był taki mamy 60tyś robimy stan zero a za resztę  kupujemy materiały (maxy, stal, strop terriwa, nadproża itp) zaczynamy budować dom w maju, została wylana ława potem stan zero kupione materiały na ściany i kasa jeszcze została to mówie do żony żeby wybudować do stropu łącznie z jego wylaniem w między czasie żniwa to coś się dołoży i tak na koniec wakacji mamy dom z dachem, potem myślę że szkoda aby był na zimę bez okien to wzieliśmy 150tyś kredytu i ruszyły pracę pełną parą że na wigilię rozpaliłem w piecu, na dzień dzisiejszy przekroczyliśmy 300tyś i jeszcze nie mieszkamy, została kuchnia, hol i salon do zrobienia ale to na 2014 rok zostanie, jeżeli budował bym za swoje pieniądze to w między czasie nie kupił bym pola, nowego ciągnika itp. tak więc kredyt nie jest taki straszny wiadomo rata jest.

57 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-12-22 19:41:57)

Odp: Budowa domu

Tak sobie czytam i jestem za zdaniem Marka. Rozszerzyć sobie działalność o budowlankę, zatrudnić majstra i pomocnika, i do dzieła. Juk uporają się z Twoją budową, a Ty wciągniesz się w temat, to jeszcze nie jeden dom Twoja firma postawi... Sam kiedyś też podobnie zrobiłem i się to sprawdziło.

A nie myślałeś o fajnej, zgrabnej parterówce z fajną piwnicą (taką typu barowego)? Piętro i dach, to spore koszty zarówno w budowie, ogrzewaniu jak i w ewentualnych naprawach. Tak tylko piszę, bo mi właśnie taki projekt po głowie od dłuższego czasu chodzi...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

58

Odp: Budowa domu

ale jak by nie patrzył  wg mnie parterówka jest wygodniejsza i mądrzejsza w urzytkowaniu    brat postawił  piętrówkę i  średnio to widze ... chodź nie powiem jaki by nie był byle by był nowy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

59

Odp: Budowa domu

Na gospodarstwie to raczej dom dwu-pokoleniowy więc parterówka odpada.

60

Odp: Budowa domu

chyba że jest jeszcze stary dom za płotem ?:)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile