241

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

voytec - robili mi to pracownicy zaprzyjaźnionego zakładu tokarskiego. Oni też dorabiali mi nową tarczę na sprzęgle sieczkarni. Przy okazji jak już sprzęgło sieczkarni było rozebrane to widziałem, że są pęknięcia w żywicy na elektromagnesie. Na to co było wylałem jeszcze jedną warstwę żywicy i wszystko działa do dziś. Powodem rozbierania sprzęgła były wżery na tarczy - i sprzęgło się ślizgało.
Szczotkotrzymacz w razie potrzeby dorobią ci w Wągrowcu
Poza tym, nie narzekam na tą sieczkarnię. A przez całe żniwa (30 ha u siebie i ok 70 ha na usługach) słomę zostawiam na ok. 2 ha. Jak pisał bolek u mnie tez jedna krowa na wsi i to się ledwo na nogach trzyma
smile

242

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

ok dzięki, chyba będę musiał rozebrać elektromagnes przy swojej 514 tylko jeszcze nie wiem jak...... jest to sieczkarnia Rekord Sweden - będę musiał pokombinować bo nie chce mieć niespodzianek w żniwa.
Chyba, że ktoś już to rozbierał i może mi coś pomóc,  ewentualnie uczulić na jakieś niespodzianki - bym był wdzięczny.

243

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

http://rudemenes.fotosik.pl/albumy/582362.html
Ja na początku ściągnąłem całe sprzęgło z kombajnu i rozbierałem je na stole. Szczotkotrzymacz odkręcasz normalnie kluczem. U mnie było to jakoś dziwnie wkręcone (jakby krzywo) i po odkręceniu okazało się, że gwint na szczotkotrzymaczu jest zje... (popsuty). Po odkręceniu szczotkotrzymacza wszystko jest już proste: kilka śrubek i pierścienie sigera. Złożenie też nie jest trudne, jedynie trzeba uważać, żeby szczotkotrzymacz wkręcić prosto, żeby nie miał bić....

244

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

wielkie dzięki mam właśnie taką samą sieczkarnie i elektromagnes - wiosną ruszam do przeglądu

245

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

+ dla Ciebie rudemenes

246

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

Witam! Ja również przymierzam się do zakupu jakiejś 514, tylko nie wiem czy zwykłą, czy szukać MDW. Budżet to ok. 30 tys., ale jak coś to 35 tys. też się znajdzie;) Nie spieszy mi się, bo jak czytałem w którymś poście, że nie ma sezonowości jeżeli chodzi o kombajny zbożowe. Interesuje mnie kwestia części zamiennych do niego. Mieszkam we wschodniej wielkopolsce, między Koniem a Łodzią. Do handlarza koło Kalisza, o którym już było wspominane wcześniej, mam jakieś 40-50 km, ale może ktoś zna inne miejsca w którym można dostać części zamienne do Fortschrittów? Dodam tylko że wuja też posiada 514 i jest zadowolony z niej:) Pozdrawiam!

247

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

Cześć Chłopak1988!
Jest założony na tym forum wątek ADRESY SKLEPÓW Z CZĘŚCIAMI i tam znajdziesz wszystko co Ci potrzeba.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

248

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

http://allegro.pl/kombajn-zbozowy-forts … 10780.html co myślicie o tym kombajnie warto go kupić?

249

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

jest stary bo nawet nie ma wspomagania

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

250

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

Były bez wspomagania ?

251

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

http://moto.allegro.pl/fortschritt-e514 … 92948.html A co myślicie o tym kombajnie? Wg mnie zbyt ładnie wygląda na zewnątrz, bo raczej był malowany...

252

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

był malowany ale ktoś się przyłożył liczy się stan techniczny a może był nadpalony bo kiedyś taki mi się pokazał

253

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

chłopak a podziel sie namiarami na tego gościa obok ciebie bo ja jestem z okolic rychwała tylko nie wiem bo ponoć jest tam 2 gości wokól kalisza i ja mam namiary na jednego tylko

254

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

Malowany bankowo nawet kabina...nie było 14 z kabina w tym kolorze...

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

255 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-09-04 21:04:04)

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

nasuwa się pytanie jak wyglądał wcześniej że wymagał malowania, świeci się jak psu ..., podejrzane to jakieś.
Kamilo były 512 bez wspomagania?! jak tym się skręcało?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

256

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

Możliwe że nadpalony lub stał pod chmurką i wymagał malowania...
Ale ze zdjęć to można sobie gdybać i gdybać....... smile

Co do 12 bez wspomagania to jakoś nie chce mi się wierzyć....po czym to wnioskujesz ze ten z aukcji jest bez wspomagania?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

257

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

Od czasu do czasu przejeżdżam obok tego handlarza. Generalnie jest to szrot gdzie  handluje się poskładanymi do kupy gratami. Spalone kombajny również tam są także nie spodziewałbym się rewelacji po tym sprzęcie. Na placu przed budynkami stoją maszynki podszykowane do sprzedaży. Za budynkami, sajgon. Do wyboru do koloru: wymieszane z błotem albo nie.... bierz co chcesz:)

258 Ostatnio edytowany przez lukasz565 (2010-09-07 19:39:20)

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

Chlopak1988 jak chcesz kupić 514 to w mojego wuja okolicy jest taka z 88 roku facet siecze całą wieś i jedzie na drugą ma ją 2 sezony i nie psuje mu się chodzi jak żyleta nie gubi zboża każdemu się podobają jego usługi chce za nia chyba 30 tys wiesz on by jej nie sprzedał tylko ma troche długów i kasa jest mu potrzebna, sita i podajniki wytrząsacze ma zdrowe nie dziurawe nie pospawane stan powierzchniowy jest dobry silnik chodzi i mówi że w żniwa nie dolał grama oleju, ja bym miał kase to bym ja wziął i siekł nią jeszcze sporo lat. Światła, Skrzynia wszystko sprawne nie trzeszczy nic nie ma luzów jak cos to pisz to załatwie numer

259 Ostatnio edytowany przez zorak (2010-09-07 08:24:56)

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

lukasz w jakim rejonie Polski jest ta 514 i czy ma sieczkarnię ?? jaki heder ?? i czy faktycznie w takim rewelacyjnym stanie ?? Zapodaj jakieś namiary to podzwonimy

gg 5118068

260

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

Panowie co do wspomagania w 12 w jednym mam serwomechanizm i przez cały kombajn idzie drążek do tylnych kół , w drugim mam orbitrol.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."