1

Temat: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

Cześć chłopaki , posiałem w tym roku 30 ha kukurydzy i pasowało by kupić przystawkę bo za koszenie zapłacę więcej niż za heder , i teraz mam pytanie jak sie sprawuje 512 przy kukurydzy? Słyszałem że trzeba klawisze zakrywać blachami i przekładnie zwalniającą zaałożyć.Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie , wszystkie opinie i sugestie mile widziane.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

2

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

Klepisko musi być specjalne do kukurydzy i osłony na bęben trzeba założyć. Przystawka Geringhoff podobno jest niezła lepsza od węgierskiej. Tu jes fajny artykuł na ten temat http://www.pimr.poznan.pl/trol3_2008/KD_3_2008.pdf

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

przystawka fakt Geringhoff  jest  bardzo dobra ....

do do przezbrojeniua komabjnu to fakt potrzebujesz klepisko , wiatrownice (osłony bębna młucacego)   blache zakrywajaca łapacz kamieni   i nie koniecznie ten zwalniacz  wystarczy że  uzyskasz 750-800 obr na młocarni i tyle ... mniej nie potrzeba   bo szkoda się męczyc  ..

kosi się lżej niż mokry rzepak  i wbrew opinią  kombajnistów któży nie mieli  okazji kosic tylko słyszeli od kogoś że ten 2 wioski dalej  wyrwał coś tam w kombajnie koszac kukurydze to   mówi bajki tongue 

prześwit pomiędzy klepiskiem a bębnem jest taki że nic nie dostaje po kościach ...

co do tego to mam przystawkę ba sprzedaż

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

Chwilowo nie mam wolnej gotówki , jak kupię to po żniwach ale zastanawiam sie czy 12 będzie chodziła w kukurydzy , bo słyszałem że nie specjalnie sie nadaje to opinia posiadacza przystawki , a według mnie to powinna śmigać.Wojtas jaka ta przystawka i ile cenisz?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

5

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

Widziałem czternastkę w kukurydzy i szła dobrze a w tym przypadku od 12 różni się tylko sposobem przeniesienia napędu na młocarnię i przystawkę. Co do obciążeń i zużycia kombajnu w kukurydzy to się z Wojtasem nie zgadzam.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

6

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

kombajn przygotowany do zbioru kukurydzy dostaje mniej w tyłek nisz przy zbiorach innych zbóż ponieważ idzie przez niego mniej masy do przerobienia w stosunku do zbóż bo nie idzie przez niego słoma tylko same kolby ja swoim claasem swego czasu kosiłem kuku i szedł lżej nisz przy zbożu   jedyną wadą kukurydzy jest że po zbiorach trzeba dobrze wyczyścić kombajn bo kombajny urzywane do zbiorów kuku szybciej łapią korozje

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

7 Ostatnio edytowany przez pawelg (2011-05-19 11:59:37)

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

Mam 2 512 więc jedną bez sieczkarni poświęciłbym tylko do kukurydzy , raz bym uzbroił i spokój.Jestem pełen optymizmu co do mojego pomysła , tylko jedna rzecz mnie niepokoi a właściwie to dwie , po pierwsze mała pojemność zbiornika nasion , po drugie nie wiem czy rura od wysypu sięgnie na patelnie.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

8

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

pawelg  co do tej patelni to raczej na pewno musiał byś  jedną stroną kombajnu  na   górkę wjechac by wyżej rura była ....

co do 512 w kukurydzy to kosza i sobie chwala małe spalanie i na 2 biegu fruniesz   bez przyspieszacza ...  co do zbiornika ... no fakt troszkę mały .. ale jeśli masz niezbyt długie pola to   spokojnie ...  wkoncu bizon  ma  mniejszy zbiornik  a  się nim tez kosi ...

co do przystawki to mam wegierską  MFK  bez docinacza niestety   .. ale  orac się spokojnie da .. nawet grudziądzem   cen hmm   w komplecie czy tylko przystawka ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

Na zbiornik można nadstawką z kątowników wyspawać i blachą obnitować. Jak chcesz to porobię fotki i pokażę jak dorobić kubik pojemności zbiornika. jeśli chodzi o wysyp, to też by coś dało się wymyślić - trochę blachy kawałek ślimaka dwie podpory i doczepiany dałoby się dorobić.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

10

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

Mój Znajomy ma przystawkę do sprzedania w idealnym stanie przeszła kapitalny remont jak ją kupił i po kośił nią tylko 12 ha kukurydzy i 6 ha słonecznika  . Nie wiem jakiej jest ona produkcji ale ma cały potrzebny osprzęt do koszenia kukurydzy . Mogę się go zapytać jaka to przystawka i ile by za nią chciał ???

GG 16238418

11

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

do kompletnego sprzętu  jest potrzebny ... do bizona  podajnik pochyły ,  do forsza nie  ...  sito  stałe grube oczka   wiatrownice klepisko ...  i chęci  by to wszystko przełożyc big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

12

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

Znajomy kombinant ( nie kombinat tylko koleś który kombinuje) ostatnio nawet zwykłym hederem młócił kuku...

13

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

I jak to szło? Też się z tym spotkałem.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

14

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

a kto powiedizał ze się nie da ?  da się ale wtedy ciągniesz cała łodyge przez kombajn .. i  to jest masakra ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

15

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

Szło. Nie najgorzej bym powiedział.Tylko wiadomo, cała masa przez kombajn...

16

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

Do Wojtasa , przyjacielu drogi bez rozdrabniacza nie wchodzi w rachubę . Do MarkaP jak możesz to prób zdjęcia i podpowiedz jak to zmontować. Do Kamila , jak możesz to dowiedz się ceny narazie bez zobowiązań bo jak pisałem wcześniej na razie nie mam kasy na zakup , jakby co to dopiero po żniwach.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

17

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

Mam na sprzedaz przystawke clasa bez docinacza przystosowana pod 524 klepisko, blachy na wytrzasacze i zwalniacz komplet oddam za 7tys. Mam tez stół 5m z jedna kosa,, pójdzie za 4,5tyś. Info na pw bo żadko tu zagladam

18

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

ja jak nie miałem przystawki do kuku tesz kosiłem zwykłym chederem a le durzo kolb spadywało i kombajn dostawał w kość bo badyle idom przez kombajn

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

19

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

No tak jakoś temat ucichł, a też kupiłbym przystawkę do kukurydzy do 512.
Wojtas a czy twoja oferta jeszcze jest aktualna?

20

Odp: Przystawka Do Kukurydzy Do E-512

tak .. i widze że jestes z wołowa a to nie daleko

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile