Temat: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Witam kupiłem kombajn E512 nigdy  takiego nie miałem.
Były właściciel zapewniał mnie że nie ma w nim nic do zrobienia.
Ale interesuje mnie co powinienem  sprawdzić i na co mam zwrócić uwagę , oraz jak go przygotować do żniw i w jaki sposób ustawić na młócenie jęczmienia ozimego.
Chodzi mi o obroty , wiatr , sita i temu podobne sprawy . smile

2

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

jęczmien ozimy najlepiej jak trochę przestoi to ości lepiej się obijają wiatru mniej jak na pszenicę górne sito otwarte tylko tylko to te nie obite spoweotem wrócą na bęben a obroty bębna powyzej tysiąca .Przegląd to musisz zrobić zeby w zniwa nie stać,smarój wszystkie kalamitki jakie znajdziesz sprawdzaj luzy,uruchom maszyne powłańczaj wszystko i nasłuchuj czy czasem coś nie wali sprawdz czy lożyska się nie grzeją.

3

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

jeszcze zapytam o ustawienie klepiska bo miałem starego klaasa merkatora kyóry miał zuzyte cepy to dociągałem na maksa zeby wymłacal  a w tym co kupiłem jest wszystko nowe załozone jakie maja byc szczeliny przy wlocie i wylocie  .Mam do młócenia jeczmien zimowy pszenice i owies ma byc tak samo czy  są jakies różnice  z góry dziekuje za odpowiedzi i rady

4

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Nie ma jednoznacznej receptury jak wszystko ustawić, to nie komp. Po prostu na podstawie obserwacji i na zasadzie prób i błędów musisz ustawić młocarnie, sita i wiatr. Miałeś już kombajn, to powinieneś wiedzieć, na co zwrócić uwage oglądając kawałek ziemi za kombajnem pod łanem wymłóconej słomy, na co patrzeć w słomie i na co patrzeć w zbiorniku zbożowym. Powodzenia!

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

5

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Poza tym, sprawdź dobrze silnik, wymień olej, wkłady filtrów, wyczyść wirówkę, wyreguluj zawory i ogólnie przejrzyj silnik, bo jak on Ci stanie to cała reszta będzie już nieistotna. Wypieść go dobrze, a 512-ka dobrze Ci się odwdzięczy....

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

6

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Nawiązując jeszcze do przygotowania kombajnu, to dobrze wyczyść chłodnice wody, wydmuchaj dokładnie i starannie powietrzem, nie będziesz miał problemów z temperaturą.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

7

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

najlepije wyciagnij wstaw do dużej wanny z wida wymocz ja ze 2 dni dla przykłady puznije karcherem jak masz a jak nie to jak najmocniejszy strumień wody  do tego puzniej dokładne przedmuchanie i wrazie potrzeby przetkanie co niektórych  "dziurek" i masz problem z głowy  przynajniej ja tak zrobiłem i miełaem spokój przez 4 lata sporadycznie przedmuchujac chłodnice big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Witam wszystkich od niedawna jestem posiadaczem 512, dodam że jest to pierwszy mój kombajn i szczerze po przeczytaniu kilku postów się przeraziłem bo kompletnie nie mam pojęcia co gdzie i jak ustawić.Może laikiem w mechanice to nie jestem bo skończyłem mechanizacje rolnictwa ale gdzieś kombajny umknęły mi, jeżeli ktoś mógłby coś podpowiedzieć bo zaraz żniwa. Jakie sita co gdzie i na jakie zboże ustawić.Tabela mi wiele nie mówi bo nie wiem gdzie to ustawić i jak.

9

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

radzę skorzystać z pomocy sąsiada (chyba któryś ma kombajn marka nie ważna) bo przez forum to tylko teoria

10

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Witam Szanownych kolegów,ja mam takie pytanie zwiazane s ustawieniem kombajnu na pszenice czy jeczmien,poniewaz wzeszłym sezonie miałem takowe trudnosci,dodam ze to wogóle był pierszy rok posiadania mojej 512.Nie doczyszczał mi zboża, za duzo kłosów leciało mi do zbiornika i plew jak by przydużo.Jak powinno byc ustawione dolne sito otworkowe?? tam jest regulacja i własnie nie wiem czy do góry czy do dołu czy na srodku?Nie ma umnie wokolicy takiej maszyny wiec nie wiem.Druga sprawa jak ma byc ustawiona ta blacha styłu za sitem zaluzjowym, do samej góry? I jak prawidłowo ustawiona ta kratka tez z tyłu? I jak by ktos mogł napisac jakie obroty najlepsze,jak wiatry ustawić?Dodam jeszcze ze mam jakies nie oryginalne sito zaluzjowe niby ok tyle ze przedłuzane po bokach i przez to troszeczke wezsze

11

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Witam. Kolego jesli duzo plew leci do zbiornika to raczej za duza szczelina na sitach zaluzjowych, wiatr tez ustawiaj doswiadczalnie, Jesli ziarna nie ma za kombajnem to zwiekszam wiatr, by ziarno było lepiej oczyszczone. Jesli pojawi sie pod słomą to lekko zmniejszam i juz masz ustawione.Ps. Sita z otworami nigdy nie rególowałem powiem szczerze a ta niby reg. o której piszesz to jest chyba tylko do wyciągania sit.Podnosisz do góry i z łatwoscią wyjmujesz . Ja mam w dole cały czas w czasie koszenia. Ale nie jestem fachowcem , moge sie mylic.

12

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

na forum jest tabela ustawień poprostu zerknij

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

13

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Panowie, a do koszenia rzepaku trzeba podnosic ślimak w hederze? Jeśli tak to na jaką wysokośc? Rok temu zapychal sie u nas rzepak własnie tam, łapało takimi kupkami ze czesto zabijalo młocarnie. Sito 0.5cm starczy na rzepak czy za duże?

14

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

ślimaka nie trzeba  podnosic  on się sam podnosi w razie potrzeby tongue

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

15

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

sam? wtf?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

16

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

juri1977 napisał/a:

Witam. Kolego jesli duzo plew leci do zbiornika to raczej za duza szczelina na sitach zaluzjowych, wiatr tez ustawiaj doswiadczalnie, Jesli ziarna nie ma za kombajnem to zwiekszam wiatr, by ziarno było lepiej oczyszczone. Jesli pojawi sie pod słomą to lekko zmniejszam i juz masz ustawione.Ps. Sita z otworami nigdy nie rególowałem powiem szczerze a ta niby reg. o której piszesz to jest chyba tylko do wyciągania sit.Podnosisz do góry i z łatwoscią wyjmujesz . Ja mam w dole cały czas w czasie koszenia. Ale nie jestem fachowcem , moge sie mylic.

Ok,jakprzyjdzie czas to tak po ustawiam,jak bys tak mogł powiedziec ta blacha z tyłu to powinna byc na maxa do góry, czy w połowie w jakich przypadakach sie ja przestawia i jak ustawiasz tą kratke z tyłu.Moze to pytanie banalne ale jednak istotne

17

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Fenol  u mnie tak jest żee jak coś to się slimak samoczynnie na krzywkach podnosi bez zadnych pierdółek   ale w sumie to claas  a gadamy o   Forszaju big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

misiek07221 napisał/a:

Nie doczyszczał mi zboża, za duzo kłosów leciało mi do zbiornika i plew jak by przydużo.

Na początek wolniej jeździj, bo żniwa to nie wyścigi.
E 512 tak ma że jak się zap.....la to w zbiorniku jest śmietnik.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

19

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

W forszaju to sam sie podnosi podajnik jakby za duzo masy łyknął, a ślimak trzeba ręcznie ustawiac, tylko nie wiem czy ma on byc u gory, czy na dole a jesli u gory to ile cm od podlogi?

20 Ostatnio edytowany przez przemo (2010-07-10 08:29:18)

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Matey do rzepaku się podnosi ślimak,rzepak ma grube łodygi i wtedy lżej idzie, w MF-ie podnosiliśmy chyba o ok.5 cm w górę od ustawienia do zbóż i zwiekszaliśmy jego obroty-była taka możliwość przez zmianę kół zębatych od napędu ślimaka.