21

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

MAREKPE napisał/a:
misiek07221 napisał/a:

Nie doczyszczał mi zboża, za duzo kłosów leciało mi do zbiornika i plew jak by przydużo.

Na początek wolniej jeździj, bo żniwa to nie wyścigi.
E 512 tak ma że jak się zap.....la to w zbiorniku jest śmietnik.

Moze i racja ta maszyna chce isc do przodu

22 Ostatnio edytowany przez Matey (2010-07-10 11:08:53)

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

przemo napisał/a:

Matey do rzepaku się podnosi ślimak,rzepak ma grube łodygi i wtedy lżej idzie, w MF-ie podnosiliśmy chyba o ok.5 cm w górę od ustawienia do zbóż i zwiekszaliśmy jego obroty-była taka możliwość przez zmianę kół zębatych od napędu ślimaka.

Super, dzięki smile Podniesiemy tak jak mówisz i zobaczymy jak będzie szło, jeszcze raz dzięki

misiek07221 napisał/a:

Witam Szanownych kolegów,ja mam takie pytanie zwiazane s ustawieniem kombajnu na pszenice czy jeczmien,poniewaz wzeszłym sezonie miałem takowe trudnosci,dodam ze to wogóle był pierszy rok posiadania mojej 512.Nie doczyszczał mi zboża, za duzo kłosów leciało mi do zbiornika i plew jak by przydużo.Jak powinno byc ustawione dolne sito otworkowe?? tam jest regulacja i własnie nie wiem czy do góry czy do dołu czy na srodku?Nie ma umnie wokolicy takiej maszyny wiec nie wiem.Druga sprawa jak ma byc ustawiona ta blacha styłu za sitem zaluzjowym, do samej góry? I jak prawidłowo ustawiona ta kratka tez z tyłu? I jak by ktos mogł napisac jakie obroty najlepsze,jak wiatry ustawić?Dodam jeszcze ze mam jakies nie oryginalne sito zaluzjowe niby ok tyle ze przedłuzane po bokach i przez to troszeczke wezsze

Ta blacha z tyłu powinna byc tak, żeby podczas koszenia nie zbierała się tam "poducha" z kłosów i słomy, bo jeśli tak będzie bedziesz miał syf w zbiorniku, to wszystko musi sobie spokojnie wyleciec, więc blacha troche w dół. Na wiatr zasady nie ma, metoda prób i błędów, musi byc tak żeby z tyłu nie leżało za dużo ziarna i w zbiorniku nie było syfu. A jak u ciebie z młocarnią, cepy w jakim stanie masz? Te kłoski ci wymłaca czy niebardzo? Połówek ziarna w zbiorniku nie miałeś? I spokojnie, będzie szło, my też w pierwszym roku się baliśmy, ale strach ma wielkie oczy wink

23

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Matey napisał/a:
przemo napisał/a:

Matey do rzepaku się podnosi ślimak,rzepak ma grube łodygi i wtedy lżej idzie, w MF-ie podnosiliśmy chyba o ok.5 cm w górę od ustawienia do zbóż i zwiekszaliśmy jego obroty-była taka możliwość przez zmianę kół zębatych od napędu ślimaka.

Super, dzięki smile Podniesiemy tak jak mówisz i zobaczymy jak będzie szło, jeszcze raz dzięki

misiek07221 napisał/a:

Witam Szanownych kolegów,ja mam takie pytanie zwiazane s ustawieniem kombajnu na pszenice czy jeczmien,poniewaz wzeszłym sezonie miałem takowe trudnosci,dodam ze to wogóle był pierszy rok posiadania mojej 512.Nie doczyszczał mi zboża, za duzo kłosów leciało mi do zbiornika i plew jak by przydużo.Jak powinno byc ustawione dolne sito otworkowe?? tam jest regulacja i własnie nie wiem czy do góry czy do dołu czy na srodku?Nie ma umnie wokolicy takiej maszyny wiec nie wiem.Druga sprawa jak ma byc ustawiona ta blacha styłu za sitem zaluzjowym, do samej góry? I jak prawidłowo ustawiona ta kratka tez z tyłu? I jak by ktos mogł napisac jakie obroty najlepsze,jak wiatry ustawić?Dodam jeszcze ze mam jakies nie oryginalne sito zaluzjowe niby ok tyle ze przedłuzane po bokach i przez to troszeczke wezsze

Ta blacha z tyłu powinna byc tak, żeby podczas koszenia nie zbierała się tam "poducha" z kłosów i słomy, bo jeśli tak będzie bedziesz miał syf w zbiorniku, to wszystko musi sobie spokojnie wyleciec, więc blacha troche w dół. Na wiatr zasady nie ma, metoda prób i błędów, musi byc tak żeby z tyłu nie leżało za dużo ziarna i w zbiorniku nie było syfu. A jak u ciebie z młocarnią, cepy w jakim stanie masz? Te kłoski ci wymłaca czy niebardzo? Połówek ziarna w zbiorniku nie miałeś? I spokojnie, będzie szło, my też w pierwszym roku się baliśmy, ale strach ma wielkie oczy wink

Połowek nie miałem,ziarna mi nie mieliło,trafiały sie czasami kłuski i troche tych plew i to było denerwujace.Ja to chyba taki bład popełnilem z ta blacha bo ja ja opusiłem do połowy i chba troche za mało wiatru,albo to to przez nia uciekał nie wytwarzało cisnienia.Zaczołem kombinowac az sam zgłupiałem,i chaba jeszcze jak to którys z kolegów stwierdził trzeba troszke wolniej kosić,moze obróty młocarni trzeba było dać ciut nizsze.Dzieki Matey za informacje,jeszcze powiedz jak ty masz to dolne sito ustawione:na dół opuszczone czy do góry zastanawi mnie to?

24

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Jeśli by ci nie wymłacał kłosków to musisz zmniejszyc szczeline na klepisku, ale nie za mocno bo będziesz miał połówki w zbiorniku. Jak mam ustawione sito to teraz ci nie powiem, szczerze to nigdy tam niczego nie regulowaliśmy, także nie wiem

25

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Panowie a gdzie się smaruje przekładnie bezstopniowe od młocarni bo szukam i nie mogę znaleźć smarowniczek?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

26

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Jeśli chodzi o te koło młocarni z szerokim pasem, to tam nie ma smarowniczki

27 Ostatnio edytowany przez MAREKPE (2010-07-16 22:59:36)

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Jak skręcisz na maksa to podejdzie nieco pod ukosem kalamitka na takiej tulejce oooo tu
http://img35.imageshack.us/img35/9897/img0010zg.jpg
No niestety drugie koło trzeba rozebrać itd ale o tym już gdzieś pisałem.
Też jestem w trakcie. Jutro składam.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

28

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

smarujesz tylko łożysko oporowe w po prawej stronie kombajnu koło które jest wyżej kalamitka jest w dziurze w kole i tyle, wyczyść, posiwieć latarką w dziurę wyceluj i wal smaru
Jeżeli nikt nic nie przerabiał jest oryginał to nic więcej na bębnach nie musisz smarować

29

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Ja jeszcze smaruję łożyska 6309 2RS o proszę takim smarem
http://img836.imageshack.us/img836/9720/img0005y.jpg

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

30

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

misiek07221 napisał/a:
MAREKPE napisał/a:
misiek07221 napisał/a:

Nie doczyszczał mi zboża, za duzo kłosów leciało mi do zbiornika i plew jak by przydużo.

Na początek wolniej jeździj, bo żniwa to nie wyścigi.
E 512 tak ma że jak się zap.....la to w zbiorniku jest śmietnik.

Moze i racja ta maszyna chce isc do przodu

Panowie przy kosie 4,2 w pszenicy to kosicie 2 czy 1 na przyspieszaczu??

31

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Zależy od pszenicy ale przeważnie 2.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

32

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

jak pszenica stoi, jest krótka i plonuje poniżej 6 t/ha to spokojnie na 2 biegu bez przyspieszacza. Jak jest dobry układ pola to 1 ha zrobisz poniżej godziny

33

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Witam serdecznie może ktoś mi podpowie dlaczego mi heder w 512 nie chce się opuścić, to mój pierwszy kombajn więc proszę o dokładne odpowiedzi. Z góry dziękuję!

34

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Za mało oleju w układzie chydraulicznym , dolej oleju i będzie git.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

35

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

moje nietypowe pytanie brzmi, czy ktoś z Was mył kombajn myjką? czy powinno się robić takie rzeczy i czy nie szkodzi to łożyskom?

36

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

hmm wymyj . przesmaruj   zostaw na słońcu .. wkoncu za 2 tygodnie  jedziesz w pole to nie zardzewieje.. a jak nie musisz to nie myj chyba że  taki brudny ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

37

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Zawsze myję myjką ale nigdy po żniwach zawsze przed. Właśnie w poniedzialek czeka 512 kąpiel smile

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

38

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

ja najpierw smaruje , a następnie myje , oczywiście przed sezonem

39

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Jak zostawisz nie umyty i ci napada na te wszystkie plewy to jest jeszcze gorzej niż byś umył myjką  (też myje przed żniwami)

40

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

ja zawsze powietrzem go czyszczę odkąd jest u mnie to wodę widział tylko jak buza naszła mnie w polu

Rolnik z powołania:-)