61

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Kłosy przesypują się albo przodem albo tyłem ,jeśli przodem to idzie za dużo masy i przesypuje się z górnego sita prosto na ślimak można by dać większe wiatry i powinno być dobrze jeśli tyłem to to też idzie za dużo masy na kłosowy i być może przesypuje się na dolne sito ale to by oznaczało że masz za małe wiatry albo ich brak, za mocna otwarte górne sito.

62

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Może to być winą, że klepisko będzie źle ustawione teraz mam z przodu ok 16- 17 mm a na wylocie ok 4-5mm, ale dlaczego jadąc delikatnie pod górkę tych nie domłóconych  nie ma praktycznie wcale

63

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

expertem nie jestem ale z górki zawsze jade zdecydowanie wolniej tak aby względem grawitacji masa do omłotu i odsiania przesuwała się w miarę jednostajnie to znaczy wolniej. Poza tym daje do myślenia kombajn górski to znaczy z zawieszeniem kół na hydraulice...

64

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

512 tak ma i czy to ci się podoba czy nie jadąc z góry będzie ci się syfiło w zbiorniku.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

65

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

pawelmaly88 napisał/a:

Może to być winą, że klepisko będzie źle ustawione teraz mam z przodu ok 16- 17 mm a na wylocie ok 4-5mm, ale dlaczego jadąc delikatnie pod górkę tych nie domłóconych  nie ma praktycznie wcale

Klepisko umnie w kombajnie jest ustawione podobnie jak u ciebie także tu jest ok,inna kwestią mogą być zużyte frezy,sprawdź ich stan.Może być tak że są w kiepskim stanie dociskasz klepisko żeby domłócić a co za tym idzie robi się dużo masy której kombajn nie może przerobić  i leci syf w zbiornik,na pewno ustaw na płask dolne sito otworkowe,sprawdź w jakim jest stanie pasek od wentylatora ( ummie był zużyty tj wytarty po bokach i nie mogłem dobrych wiatrów uzyskać mi mo żę wzrokowe był ok) A jak nie chcesz mieć kłosów w zbiorniku jesli lecą         z przodu kombajnu to wyjmij to sito otworkowe  zrób zastawkę z otworami  ja tak mam i od tamtej pory nie znajdziesz ani jednego kłosa.Grzebien z tyłu też tak ummie leży a blacha no powiedzmy na maxa do góry zależności co sie dzieje to się ją czasem trochę opuszcza.Jeszcze jedno z wyniku własnego doświadczenia,jesli podłoga podsiewacz jest brudna zardzewiała zapchana ziemia to ma istotny wpływ na czyszczenie.Możesz spróbować wolniej kosić może za szybko jeździsz.Nie wiem jak u ciebie ale unas jest w tym roku ciężko własnie domłócić zboże ale to wszyscy tak mają,mimo że mam założone nowe frezy.

66

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Ja w tym roku jeździłem ze dwa dni z wujaszkiem rekordem i nie było problemu z domłacaniem zboża, jak ustawił wszystko to i czysto w zbiorniku było i za kombajnem nic nie zostawało.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

67 Ostatnio edytowany przez pawelmaly88 (2013-07-31 16:14:59)

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Cepy wydają się być ok. Wiater to jeśli chodzi o pasek to jest prawie na max bo jak jeszcze trochę podkręce   to zaczyna wyrzucać z tyłu, druga sprawa to na tym sicie  gdzie zamontować tą blachę dokładnie i o jakich wymiarach, ale bardziej denerwujące to nie są te kłoska tylko niedomłócone pojedyncze ziarenka dlaczego one nie trafiają z powrotem na młocarnięhttp://img703.imageshack.us/img703/830/prd3.jpg

Uploaded with ImageShack.us

68

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

w bajzlonie jak tak miałem brakowało drutów w klepisku

69

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

z tego co mi przychodzi na myśl to może być nie do końca wypełnione ziarnko, nie całkiem poślad a nie całkiem dorodne ziarnko, wymłóć ręcznie te niedomłoty  i porównaj z tym dobrze wymłóconym. Ja w 14 kiedyś też taki misz masz miałem, bez zmiany ustawień kosiłem na 2 różnych polach, na jednym było dokładnie tak jak na foto a na drugim ani jednej plewy. tak samo z plonem było. ta z plewami od 3 do 4 ton a ta druga powyżej 6 ton sypała

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

70

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Byc moze jeszcze troche niedojzale ziarno.Wtedy tez moze niedomlacac.

71

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Co do cepów też mi sie wydawało że jescze moga być ale jak kupiłem i zaczołem zakładac nowe to ci powiem że tamte stare to już po pierwsze poł okrągłe nie proste a łukowate a co najważniejsze to za krótkie o centymetr. Aco do tej błachy na sito to ja mam taka rynienke zrobioną i przynitowaną do sita.

72

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

panowie ...  pszenica jeszcze nie dojrzała ...  w zeszłym roku miałem coś takiego z poczatku ...  na końcu żniw już było wszystko ok .. pszenica musi jeszcze chwile postac

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

73

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

U nas była odwrotna sytuacja, jak kosiliśmy pszenicę to zablokowało nam przenośnik kłosowy 2 razy okazało się że idzię bardzo dużo ziarna do ponownego omłotu. Zostały przestawione sita o ile dobrze pamiętam i szło dobrze.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

74

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Czyli co powinienem troszkę opuścić dolne sito ale o ile dajmy na to tak na połowę, a kierownica wiatru tak jak jest teraz?

75

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Ja jak się uczyłem koszenia w pierwszym roku to miałem takie coś że kłosy napierdzielały do zbiornika. Przyczyna była prosta ostatnie sito było za bardzo zadarte do góry wystarczylo opuścić w dół i już.

76

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Panowie jak ustawiacie na jęczmień wiatry sito żaluzjowe czy to ma być tak samo jak pszenice

77

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Czy warto tego sita szukać koledzy ? Daje to coś ?  http://allegro.pl/sito-zaluzjowe-male-1 … 35934.html

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

78

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Jak masz byle co to pewnie że daje ale ta cena!

79

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Warto kupić to małe sito żaluzjowe .
Parę lat go nie miałem zamiast tego sita miałem podgięte łezki . Rzepak to była makabra ,pszenica były plewy . Sito zwróciło mi się w pierwszym roku ceną za rzepak.

80

Odp: Przygotowanie Kombajnu E512 Do żniw

Witam,w zeszłym roku zmieniłem opony z przodu przy 512 i mam problem lewa strona hedera na wylegach haczy o ziemię a prawa jest uniesiona ,co jest grane można to jakoś wyregulować ,pozdrawiam