Temat: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Witam. Potrzebuję pomocy, a mianowicie podczas orki na polu zt323 sprzęt odmówił mi posłuszeństwa. Zbliżając się do miedzy jak to w orce bywa chciałem podnieść pług, niestety brak żadnej reakcji podnoszenia. Po dłuższym  obejrzeniu sprzętu zaobserwowałem że układ hydrauliczny także nie działa. Proszę was o pomoc bo nie wiem od czego zacząć szukanie usterki a wiem ze są mądrzejsi ode mnie co przerabiali już ten temat. Dodam ze przy włączaniu mechanicznym pompy nie czuje reakcji pracy bo podglądając u sąsiada ma takie ciche zgrzytniecie i ta wajcha u niego ma większe pole manewru.

2

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Ja bym sprawdził sprzęgiełko przy pompie albo prościej i szybciej spróbowałbym załączyć pompę poprzez zdjęcie linki i ręcznie przy samej pompie a nie w kabinie.Sprawdź jeszcze olej ,bo może być możliwość rozszczelnienia i przez długość przejazdu po prostu wyciekł.

3

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Sprawdziłem i nic po prostu zero reakcji, czy włączone czy wyłączone to jedno i to samo. olej też jest.

4 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2011-06-14 17:09:11)

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

może się to sprzęgiełko pompy zdarło całkiem, i w ogóle nie łapie nie załącza. Przez chwilę pomyślałem również o tym, że mogło się coś zrobić ze szprzęgłem że rozłąćza i nie daje napędu na pompę , ale to raczej niemożliwe... Dalej myślę i nic nie mogę wymyśleć opisz może coś jeszcze to coś może poradzimy.Bo wątpie w to żeby pompa tak szybko padła,Chyba że brud podparł główny zawór i idzie całe ciśnienie powrotem.

5

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Przeczytałem cos o wyłączaniu pompy i stad moje pytanie:
Czy w 303 można wyłączyć pompę czy musi chodzić na stałe?

Rolnik z powołania:-)

6 Ostatnio edytowany przez witek 93 (2011-06-14 19:02:15)

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

U mnie w 300 pompy można wyłączyc wciskając sprzęgło do końca, no nie dostają wtedy poprostu napędu.Odpal swojego i sprubój na wciśniętym do końca sprzęgle kręcic kierownicą albo pobawic sie rozdzielaczem.Nic nie bedzie działac.A jak puścisz sprzęgło to napęd jest całyczas, non stop.Tak przynajmniej jest u mnie.

GG:760504

7

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Pytanie czy sprzęgieł ko może się zedrzeć nagle? a jak się do niego dostać ewentualnie?. Podczas orki zabuksował mi ciągnik załączyłem blokady włączyłem żółwia i w miedzy czasie chciałem poderwać pług lecz się nie dało zero reakcji na podnoszenie. Lagi są opuszczone i żadna siła nie idzie tego poruszyć tak jakby wszystko było zablokowane. a w którym miejscu znajduje się ten główny zawór i może są jakieś  filtry oprócz tu przy tym zbiorniczku z olejem? posiadam i zt 300 kiedyś miałem poszło mi to sprzęgło miedzy pompą może to jest właśnie  to.

8

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

szukaj w dobrym dziale tam jest już wszystko opisane a zawór jest na rozdzielaczu w kształcie denka szklanki z dwiema okrągłymi wpustkami.Jeśli chodzi natomiast o o sprzęgiełko to nie wiesz jak załączał pompę poprzedni właściciel pompa bez rozsprzęglenią się nie włączy tylko zgrzyta a ono już nie jest wytrzymałe kilka razy się tak zrobi i pozamiatane. Jak się dostać do sprzęgła pompy też jest opisane dokładnie ze zdjęciami.

9 Ostatnio edytowany przez piotr_czaplinski (2011-06-14 18:56:53)

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Wyjmij pompę i zobacz to sprzęgiełko. Ono jest załączane dźwigienką przez taki mały klin, który mógł się ściąć, wałeczek lub widełki mogły pęknąć, sama tulej sprzęgająca raczej nie. Powodzenia.
W 303 pompę główną włącza się dźwignią przy przystawce przedniego napędu.

10

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Zawór główny jest na rozdzielaczu.Taki duży zaraz obok tego pokrętła regulacyjnego.
Filtr jest tylko na zbiorniku oleju hydr.

GG:760504

11

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

piotr_czaplinski napisał/a:

W 303 pompę główną włącza się dźwignią przy przystawce przedniego napędu.

jakbyś mógł to pokaż mi to na zdjęciu

Rolnik z powołania:-)

12

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

a jeszcze podstawowe pytanie czy jak włączyłeś żółwia to pożniej wyłączyłeś go?Chodzi mi o to czy stoi w miejscu zatrzymania z pługiem na polu? bo może po prostu masz drugi  stopień rozłączony.

13

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

wyłączyłem żółwia, w momencie włączenia ciągnik spowolnił a po wyłączeniu przyspieszył. a ma jakieś znaczenie działanie 2 stopnia do pompy? odkręciłem przewód co powinien pchać olej od pompy ale niestety nic nie szło  tylko z przewodu metalowego ciekł olej ten co idzie od rozdzielaczy..

14 Ostatnio edytowany przez piotr_czaplinski (2011-06-14 20:01:34)

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

http://www.fotoload.pl/123aa30/756a569d7a39009875566da70f852cb97968_min.jpg
Jak wyciągałeś pompę to na pewno widziałeś.

15

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Ja nawet nie wiem gdzie pompa jest... ciągnik jest od jeżdżenia nie od napraw

Rolnik z powołania:-)

16

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

ale powiedziałeś, mam nadzieję że też będę kiedyś mógł powiedzieć wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

17

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Kolego spróbuj położyć się pod ciągnikiem i docisnąć wałek, który załącza pompę, może on wyszedł. Ja tak miałem 2 razy.

18

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

może dźwignia załączająca pompę lata luźno na wałku i nie przesuwa sprzęgiełka?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

19

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

dźwignia delikatne luzy posiada ale nie na tyle aby chyba nie załączyć sprzęgiełka, poruszam tym na włączenie i wyłączenie i nie czuje żadnych oporów, poruszałem tym wałkiem i mogę go wyciągnąć na parę centymetrów w prawo i w lewo czy to tak powinno być? znacie Panowie jaka jest najkrótsza droga dostania się do tego mechanizmu?

20

Odp: Zatrzymanie Pracy podnośnika

Wałek od załączania raczej nie powinien latać na boki, a żeby dostać się do mechanizmu załączającego to niestety trzeba pompę wyciągnąć.