41

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Ja mam kombajn international i wcale nie jest tak źle jak piszecie jestem bardzo zadowolony, mimo iż mam heder 3,8 to obskakuje bizona z hederem 4,2 i zero problemu z zapowietrzaniem się na górkach (okrągły zbiornik)

42

Odp: Jaki ciągnik wybrać

sławek 42 napisał/a:

Nie ma to jak Case International. Mam na stanie kosiarkę samojezdną tej firmy. Nie kupisz nakrętki, śrubki, uszczelniacza, bo wszystko calowe.

A bez przesady, w johnym mam gwinty whitwortha i żadnego problemu nie widzę odkręcam śrubę, a potem ją zakręcam.

43

Odp: Jaki ciągnik wybrać

maksx napisał/a:

A bez przesady, w johnym mam gwinty whitwortha i żadnego problemu nie widzę odkręcam śrubę, a potem ją zakręcam.

W tedy nie ma a jak gwint  się zerwie albo  śruba urwie to też problemu nie ma ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

44

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Jasne ! Już nie mówię o rozerwaniu sprzęta, ale coś się odkręci i wyleci, urwie, materiał zmęczy i przeciągnie itd. Maksx, nie mów mi, że to bajecznie proste. Znaczy proste to jest wtedy, kiedy taki sam sprzęt stoi pod płotem jako dawca organów. Są problemy z normatywami calowymi. Jako jedyny w mojej okolicy mam większość narzynek i gwintowników calowych. Non stop jest ruch w biznesie,  ale nie zawsze mogę pomóc.

45

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Macie rację ,po śruby jeżdzę do Bykowa (trzecia wieś za Wrocławiem) śruby śą za darmo .Ale kiedyś miałem c360-3p i zgubiła  mi się jedna długa cieńka śruba do przykręcania miski olejowej. Polski sprzęt i śruba nie do kupienia(po wieloletnich staraniach)Także różnie to bywa.

46

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Sławku pokaż nam tą kosiarkę proszę.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

47

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Jak fotki znajdę to wstawię.