1 Ostatnio edytowany przez Pietia (2011-06-19 07:18:09)

Temat: Czujniki Awaryjności 517

Witam czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć jak to działa pozostało mi tylko to do zrobienia dziś straciłem cały dzień i niewiele sie posunąłem do przodu. Czy pod kontrolki są podpięte po dwa czujniki??? Sam już nie wiem albo mam uszkodzoną sekcję w komputerze odpowiedzialną za te funkcję. Chłopaki na jakiej zasadzie to działa u was????

2

Odp: Czujniki Awaryjności 517

kontrolka jest odpowiedzialna za jeden czujnik .. jak czujnik  odczytuje że wał się przestaje kręcic kontrolka się zapala ...  dodam ze czujnik pracuje na masie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3 Ostatnio edytowany przez Andrew (2011-06-19 09:50:36)

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Wątpię byś miał uwalony cały moduł odpowiedzialny za czujniki awaryjności. Ten układ składa się jakby z 4 osobnych sekcji, to wszystkie musiałbyś mieć popsute jak ci nic nie działa. To jest tak jeden układ na czujnik od podajnika ziarnowego, drugi podajnika kłosowego trzeci od klawiszy no i czwarty od sieczkarni jak masz oryginalną to powinien być podłączony czujnik jak dołożoną lub nie masz sieczkarni to pewnie nie jest wcale podłączony.

Jak sprawdzić czy działają kontrolki musisz włączyć masę przy akumulatorach i bez zapalania kombajnu włączyć młocarnie. Pierwsze co powinieneś sprawdzić to oczywiście kontrolki czy są dobre (no ale pewnie już to zrobiłeś), drugie sprawdź czy zwiera włącznik od włączania młocarni znajduje się pod kabiną w okolicy dźwigni od włączania młocarni dochodzą do niego dwa przewody niebieski i brązowo żółty jak nie masz jak sprawdzić włącznika po prostu połącz te dwa przewody razem i sprawdź czy kontrolki się zapaliły. Jak to zrobisz i dalej nie będzie chodzić to będziemy szukać dalej.

Ja to piszę z własnego doświadczenia i jak jest to w kombajnie E 516 B, ale w E 517 powinno być tak samo jak nie identycznie.

4 Ostatnio edytowany przez Pietia (2011-06-19 17:52:50)

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Dobra jutro sprawdzę jak jest u mnie ale kontrolek mam 4 a czujników 7

Dwie kontrolki działają na 100% jedna świeci cały czas a 4 nic żarówka dobra czujnik też ale zacznę jutro popołudniu od nowa wieczorem się z wami podzielę informacjami

Mam jeszcze na wentylatorze i napędzie pompy hydraulicznej i młocarni

5

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Jak tobie działają dwie kontrolki to co napisałem wyżej nie ma znaczenia nie musisz tego sprawdzać bo tam musi być ok. A od czego ci nie chodzą kontrolki? Np od sieczkarni czyli u mnie czwarta będzie działać dopiero po jej załączeniu.

6

Odp: Czujniki Awaryjności 517

U mnie działa tylko podajnik zbożowy i wytrząsacze jedna kontrolka świeci cały czas ale nie doszedłem jeszcze od czego jest jest to druga z lewej z tego co widze 4 powinien być od kłosowego ale pozostałe ciekawe pod co są podłączone.

7

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Patrząc na deskę z wskaźnikami od E 517, bo u mnie jest trochę inny układ kontrolek to kontrolki znajdujące się nad obrotomierzem to od lewej podajnik ziarnowy, podajnik kłosowy, klawisze i sieczkarnia. Nie na pisałeś czy posiadasz sieczkarnie, bo czwarta może nie być wcale podłączona. Druga od lewej to podajnik kłosowy a nie sieczkarnia, czujnik znajduje się po prawej stronie kombajnu na podajniku kłosowym jest większy od innych M30 musisz sprawdzić czy działa i czy jest dobrze ustawiony, koło napędzające podajnik lubi dostać luzu na wałku koło może za bardzo się odchyla i czujnik nie działa prawidłowo, lub zostaje uszkodzony przez wirujące koło.

8

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Andrew to tak jak podajesz to u mnie jest tak samo pierwsza od lewej podajnik zbozowy następna świeci cały czas trzecia działa jest to wytrząsacze i ostatni czwarty sieczkarnia tam było wszystko w proszku czójnik pęknięty i wszystko wisiało na jednym kabelku. Jeśli u mnie jest tak jak u Ciebie to musze stwierdzić co jest z podajnikiem kłosowym i sieczkarnią. Andrew czy w tych przewodach jest stały prąd czy idzie impuls do czójek jak sprawdzić czy jest zasilanie powiem więcej na podajniku kłosowym nawet wymiana czójki nic nie dała dalej cały czas świeci kontrolka. Jutro zaczne od nowa.

PS.
Powiedz mi prosze kto pozakładał jeszcze trzy dodatkowe czójki i do czego to wszystko podłączył. Fajnie że to wszystko jest ale chciałbym aby to było sprawne.
Mam jeszcze komputer strat ziarna ale to zostawim sobie na zimę musze znaleśc dobrego majstra który bedzie potrafił to ogarnąć z tyłu tylko kable wiszą tak ze ciężko do czego kolwiek dojść

9

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Do czujników dochodzi na stałe + czarny, - niebieski trzeci przewód zależnie od czujnika to sygnał powrotny z czujnika od podajnika ziarnowego jest koloru białego z czerwonym paskiem. Kontrolka od podajnika kłosowego gaśnie u mnie jak ostatnia dopiero na maksymalnych obrotach.

Naprawdę nie wiem o jakie czujniki ci chodzi i gdzie są założone a nie mam zdolności telepatycznych by je zobaczyć gdzie są u ciebie założone big_smile Najlepiej jakbyś zrobił fotki to może by ktoś coś podpowiedział. Ogólnie czujników u mnie jest 8, obroty silnika, młocarni, prędkości, hektarów, klawisze, ziarnowy, kłosowy i sieczkarnia.

10

Odp: Czujniki Awaryjności 517

dużo wiesz Andrew o tym kombajnie plus stary!

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

11

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Dzięki trochę się przy nim nasiedzieliśmy żeby go doprowadzić do stanu w jakim jest teraz, więc trochę mogę podpowiedzieć co i jak, zresztą na forum też się dowiedziałem dużo rzeczy o których nie miałem pojęcia po kupnie kombajnu.

12

Odp: Czujniki Awaryjności 517

chłopaki w macie w 517 i 516 dwie chłodnice pracujące jak jedna jakich one są wymiarów tak hociaż plus minus  jak można zapytać tu sie dołączyłem bo nie  moge znależć posta o chłodnicach w 517

13

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Panowie mam mały problem wczoraj odpaliłem 517 po zimowym odpoczynku i się zdziwiłem za pierwszym strzałem już gadała sorry to nie o tym miałem pisać.
Otóż jak  uruchomiłem wszystko po dłuższej chwili zaczął trąbić sygnał za nic nie mogę sobie przypomnieć dlaczego niby kale wszystko Ok, później już za każdym razem za samym odpaleniem już trąbił po zgaszeniu jest cicho pamięta ktoś może dlaczego.

14

Odp: Czujniki Awaryjności 517

poziom oleju w hydraulice?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

15

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Trąbi ci jak sam silnik chodzi, czy po włączeniu młocarni?

16

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Pietia a moja 516 właśnie coś nie chciała zaskoczyć, myślałem że to może słabe ako więc ładowałem ale w 303 chodziły bez zarzutu. Kiedyś też taki miałem że gdzieś nie było jakiegoś przejścia ale coś tam pogrzebałem na zware i zaskoczył tyle że już teraz nie pamiętam, trza będzie iść di rozrusznika ze śrubokrętem;D

E 516 na części
Telefon 695 076 269

17

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Andrew najpierw jak wszystko włączyłem a w tej chwili w momęcie uruchomienia silnika zaczyna trąbić po zgaszeniu przestaje

18

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Wiesz w sumie to dziwna sprawa, u mnie też sam trąbił przyczyną był kabel idący na silniku. Po prostu jeden z nich dotykał silnika i kombajn trąbił. Ale u ciebie to wątpię by było to samo. Tak jak napisał Laszek sprawdź poziom oleju w hydraulice, chodź powinna zapalić ci się kontrolka, sprawdź też czujnik od filtrów czy nie są brudne filtry chodź też powinna się zapalić ci się kontrolka. Kontrolki od ciśnienia oleju w silniku palą ci się obie jeśli włączysz masę? Ale patrząc na schemat to obstawiał bym małą ilość oleju w hydraulice jak napisał Laszek.

19

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Kontrolka od hydrauliki to jest jak dobrze pamiętam raczej od ciśnienia a nie od ilości oleju. Jak cofałem kiedyś pod taką stromą górę to sie właśnie zapaliła i nie chciał podejść a jak sie obróciłem i jechałem przodem to już było ok

E 516 na części
Telefon 695 076 269

20

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Dzięki chłopaki jutro sprawdze a tak pozatym biorę sie od jutra za gumy od posiewaca maja już troche luzu powymieniam wszystkie i będzie spokój na jakis czas.

PS
Andrew dzwoniłeś o sita pozostało mu coś jeszcze na sprzedaż