21

Odp: Czujniki Awaryjności 517

ostatnio kuzyn dał mi dobrą porade przy dokręcaniu gum właśnie na podsiewaczu i koszu sitowym żeby dokręcać bume na tym sworzniu dopiero jak ustawi sie idealnie podsiewacz w środkowym położeniu jego pracy bo jak sie dokręci w skrajnym położeniu to może ją poprostu zerwać, a nawet o tym wcześniej nie myślałem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

22

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Dzięki Laszek będę o tym pamietał jutro maja dojechac nowe tulejki musze je dac do wprasowania i mozna będzie zabrać sie za montowanie

23

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Pietia a tak wogóle jesteś zadowolony z 517? duzo nią robisz w sezonie? mi marzy sie 524 ale narazie fundusze nie pozwalają... kuzyn handluje troche i namawia mnie na 525H. miał takiego ładnego na allegro z okrągłą kabiną za 110 tyś. piękny sprzęcik ale już go chyba sprzedał. teraz ma CASE 527, miodzio

E 516 na części
Telefon 695 076 269

24 Ostatnio edytowany przez Andrew (2012-06-17 22:10:36)

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Kontrolka od hydrauliki jest od ilości nie ciśnienia, logicznie rzecz biorąc jakby kombajn nie chodził to powinna się świecić, a się nie świeci. Dziwna sprawa że kombajn nie trąbi po włączeniu masy. Może być tak że gdy zaczyna chodzić w hydraulice zaczyna brakować oleju i zaczyna trąbić, lub zapchane filtry powietrza ale patrząc na schemat raczej nic wspólnego z trąbieniem nie powinno mieć. Spróbuj dolać oleju lub odłącz czujnik i zobacz czy będzie trąbił, powinna się włączyć kontrolka od hydrauliki ale wiadomo może żarówka spalona lub nie ma styku. Co do sit to dzwoniłem wczoraj przed południem, ale mnie odrzucił (może był zajęty) a później nie miałem czasu, jutro zadzwonię jeszcze raz.

25

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Dzięki Andrew jutro będę wszystko sprawdzał

26

Odp: Czujniki Awaryjności 517

no ja sam już nie wiem. też mi kiedyś zaczął trąbić i odlączyłem kabel przy zbiorniku bo olej był tylko czujnik ocipiał a jak właśnie kiedyś cofałem pod stromą góre to sie zapaliła kontrolka. Schemat też mam tylko muszę go przestudiować...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

27

Odp: Czujniki Awaryjności 517

aha i na rurce od hydrauliki jest typowy czujnik ciśnieniowy więc myśle że ta kontrolka jes os ciśnienia w hydraulice

E 516 na części
Telefon 695 076 269

28

Odp: Czujniki Awaryjności 517

przepraszam ten na rurce to od temperatury

E 516 na części
Telefon 695 076 269

29

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Laszek pisz przez edycje poprzedniego posta a nie jeden pod drugim tak na przyszłość bo za chwilę będą Ci wszyscy zwracać uwagę

30

Odp: Czujniki Awaryjności 517

ok, dzięki. Będe pamietał na przyszłość, dość krótko tu jestem więc musze sie nauczyć dobrze korzystać z tego forum

E 516 na części
Telefon 695 076 269

31

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Chłopaki macie po + to była trafna diagnoza zbyt mała ilość oleju w hydraulice tak ze po poproblemie

32

Odp: Czujniki Awaryjności 517

dzięki. a poza niskim poziomem oleju to maszyna gotowa już do pracy?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

33 Ostatnio edytowany przez Pietia (2012-07-10 21:08:17)

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Zostało tylko nasmarowanie i w pole pozmieniałem wszystkie  gumy na podsiewaczu strasznie powybijane były + regeneracja jednego bocznego wahadła

34

Odp: Czujniki Awaryjności 517

ja mam teraz podsiewacz wywalony, kilka gum do wymiany i na jednym korbowodzie mały luz do zlikwidowania. poskładać, nasmarować,zdemontować sieczkarnie i w pole

E 516 na części
Telefon 695 076 269

35

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Laszek jak sie demontuje podsiewacz przodem na przyszły rok musze go wystawić i pomalować i w jednym miejscu była trochę mała dziurka pewnie  przerdzewiał

36

Odp: Czujniki Awaryjności 517

odwalasz gardziel i te wszystkie blachy, następnie wszystkie mocowania podsiewacza a z przodu to najlepiej je całe wywalić żeby nie przeszkadzały przy wyjmowaniu. i najlepiej podłożyć jakieś dwie deski pod spodem na bokach żeby łatwo się wyciągałi i żeby podsiewacz nie chaczył o przewody na hydromotorach. u mnie to można powiedzieć że jest sito ale sylikon i farba i jest git. 6 lat temu też tak robiłem i zobacz ile wytrzymało:) ale za rok będzie chyba nowy.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

37

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Nowy wczoraj oglądałem w Postolicach proponował mi za 1200 zł jak dla mnie mój jest Ok ale w przyszłym roku chiałbym go wymontować i wymalować i przy okazji zobacvzyc jak się prezentuje w całości

38

Odp: Czujniki Awaryjności 517

jak by było źle to można od dołu podspawać mu blache, jak by coś to nie zgubi na ziemię tylko jedynie pomiędzy tą blachą a podsiewaczem plewami zajdzie. ja chciałem tak zrobić w moim ale pójdzie teraz na kukurydze a to by nie za bardzo było bo jeszcze prędzej by zgniło nawet zanim zaczął bym go myć po robocie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

39

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Podsiewacz sylikonem dekarskim już drugi czy trzeci sezon uszczelniam i daje radę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

40 Ostatnio edytowany przez majsterwihajster (2012-07-17 09:06:34)

Odp: Czujniki Awaryjności 517

Dzień dobry! Mam zepsutą instalację w E 517. Niektóre kable są odłączone, a niektóre przegryzione. Jako że pochodziłem przy tej instalacji już ze dwa dni, to mniej więcej orientuję się co gdzie jest, ale żeby wydedukować co gdzie podłączyć, to zajęło by sporo czasu. Jeżeli ktoś z Was ma już za sobą rozwiązanie podobnego problemu, to proszę o pomoc. Zacznę od najważniejszych spraw:

1. Wentylator przestał się włączać ( z tego co wiem, to wentylator ma opcję odwrócenia ciągu) nie wiem od czego to zależy, przedtem chodził non stop.

2. Żadna z kontrolek spadku obrotu wałków nie działa. Próbowałem złączać kontakty przy dźwigni młocarni na krótko, nic nie działa. Mam odłączone niektóre kabelki od układu elektronicznego  z tyłu kombajnu. Czujniki indukcyjne - chyba O.K.
    Będę wdzięczny za zainteresowanie moim problemem.
Jeżeli ktoś ma, bardzo proszę o podzielenie się ze mną schematem instalacji. Pozdrawiam.