41

Odp: filtry oleju i czujniki

Założyłem dziś fitr od Piotra i wykręciłem czujnik różnicowy. W środku nie ma sprężynki a na końcu jest tłoczek i lekko się porusza do przodu i do tylu ale sprężynki nie ma. Musi być ta sprężynka? Po co ktoś to wyjął?

42

Odp: filtry oleju i czujniki

Sprężynka musi być, bo to jest nieodłączna część tego czujnika. Ktoś to wyjął i później albo zgubił, albo zapomniał włożyć. Potem nie wiedział dlaczego ciągle pali mu się kontrolka i żeby ją zgasić, całkowicie odłączył czujnik. Pamiętaj tylko, żebyś nie zakładał obojętnie jakiej sprężynki, bo ona musi być ściśle określona. Ten czujnik, dzięki właśnie tej sprężynce, odpowiednio współpracuje z zaworem bezpieczeństwa i działanie tych elementów musi odpowiednio zgrywać się w czasie. Jeżeli miałbyś założyć inną sprężynkę, to nie będzie to miało sensu.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

43

Odp: filtry oleju i czujniki

Witam . mam takie male pytanie odnosnie filtra oleju w e-514 . dostane go wszędzie?? czy wyczyscic sie go da jakos??

44 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2012-06-24 13:50:10)

Odp: filtry oleju i czujniki

Kup nowy najlepiej u piotrak w Grudziądzu (zakładka serwis).

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

45

Odp: filtry oleju i czujniki

witam, moje pytanie też wiąże się ze wskazówką ciśnienia oleju, jeden z forumowiczów twierdził że u niego najpierw stoi a potem drży wskazówka, u mnie jest inaczej, dawniej wskazówka była dosyć żwawa, zależało to od obrotów silnika, w tym roku wymieniłem przewód ciśnienia od filtra do wskaźnika, zalałem nowy olej i wskazówka jest jakaś niemrawa, wchodzi na zielone pole bez problemu ale stoi w miejscu gdy dodaję gazu, gdzie szukać  przyczyny? w kulce i sprężynce czy może sam wskaźnik się zacina(niedawno podnosiłem i odwracałem pulpity ze wskaźnikami)?

dodam od siebie, bo widzę że dużo dyskutujecie o zgniatających się filtrach oleju, że u mnie zamiast filtra oleju są takie jakby metalowe dyski z siateczkami, są osadzone na dorabianej, metalowej rurce

46

Odp: filtry oleju i czujniki

Metalowe dyski to stary typ filtra ja też mam takie w 303 i nie zamieniam na papierowe. Jeśli zaś chodzi o wskazówkę ciśnienia to chyba dobrze że nie drży. Skoro po zgaszeniu silnika opada do zera  a po zapaleniu wędruje na zielono to nie ma się czym przejmowac

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

47

Odp: filtry oleju i czujniki

drżenie to za mocno powiedziane, ona wcześniej pokazywała na bieżąco zmieniające się ciśnienie, a teraz jakby zatrzymywała się w jednej pozycji na zielonym, jak gaszę kombajn opada na czerwone, wolałbym żeby wróciło do stanu poprzedniego tylko nie wiem od czego zacząć

48 Ostatnio edytowany przez przemo (2012-07-01 07:15:18)

Odp: filtry oleju i czujniki

Powietrze w nowym przewodzie daje taki efekt?

49

Odp: filtry oleju i czujniki

U mnie po remoncie silnika wskazówka wchodzi na 5,5 i stoi czyli jest genialnie smile

50

Odp: filtry oleju i czujniki

MR.PODLASKI napisał/a:

witam, moje pytanie też wiąże się ze wskazówką ciśnienia oleju, jeden z forumowiczów twierdził że u niego najpierw stoi a potem drży wskazówka, u mnie jest inaczej, dawniej wskazówka była dosyć żwawa, zależało to od obrotów silnika, w tym roku wymieniłem przewód ciśnienia od filtra do wskaźnika, zalałem nowy olej i wskazówka jest jakaś niemrawa, wchodzi na zielone pole bez problemu ale stoi w miejscu gdy dodaję gazu, gdzie szukać  przyczyny? w kulce i sprężynce czy może sam wskaźnik się zacina(niedawno podnosiłem i odwracałem pulpity ze wskaźnikami)?

dodam od siebie, bo widzę że dużo dyskutujecie o zgniatających się filtrach oleju, że u mnie zamiast filtra oleju są takie jakby metalowe dyski z siateczkami, są osadzone na dorabianej, metalowej rurce

A czy przy tym nie czyściłeś tych metalowych dysków z siteczkami? Jak je czyściłeś, to musiałeś je rozkręcić, a jak je rozkręciłeś, to musiałeś je skręcić i jeżeli skręciłeś je za mocno, to właśnie dokładnie takie problemy powinny się pojawić z ciśnieniem oleju...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

51

Odp: filtry oleju i czujniki

Mam pytanko ,jakie powinno być ciśnienie oleju w silniku u 516.Bo u mnie coś jest nie tak ,założyłem zegar od stara i skala jest do 6 atm , jak odpalę bestie to ciśnienie jest cały czas na 6 atm i wydaje mi się za wysokie i zastanawiam się czy ktoś nie podłożył za dużo podkładek pod sprężynę.

52

Odp: filtry oleju i czujniki

jak miałem silnik V to jak był zimny i na całym gazie też szedł na 6

E 516 na części
Telefon 695 076 269

53

Odp: filtry oleju i czujniki

No to mnie uspokoiłeś ,widocznie mają ustawiony zawór na 6 atm.

54

Odp: filtry oleju i czujniki

Tomek, a w tym E516, to jaki masz silnik?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

55

Odp: filtry oleju i czujniki

V8, ulubiony przez Ciebie smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

56

Odp: filtry oleju i czujniki

Nie, no ja tam lubię każdy silnik, gorzej z właścicielami, gdy przyjdzie do ich naprawy czy poważniejszego remontu smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

57

Odp: filtry oleju i czujniki

Panowie rozwiązaliście może problem ze zgniatającym się filtrem? Dzisiaj wyciągnąłem zgnieciony filtr:
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/9a3a2a01127d.jpg
Co mnie zaciekawia (martwi) godzinę po zgaszeniu silnika w obudowie filtra dalej był olej:
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/63bbb0a69660.jpg
A tulejka wygląda tak:
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/97cb48669a5e.jpg
Co może być przyczyną takiego zgniatania i zatrzymywania oleju w obudowie silnika?

58

Odp: filtry oleju i czujniki

bo to nie filtr od piotra

59

Odp: filtry oleju i czujniki

A olej w obudowie filtra?

60

Odp: filtry oleju i czujniki

ano od razu nie spłynie