21

Odp: Żyto

Czy ma ktos do sprzedania nasiona zyta jarego? Potrzebuje na 5,5ha.  Prosze o kontakt 696346990

22 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-03-01 23:04:28)

Odp: Żyto

daruj sobie.....
Widziałes to kiedyś na polu?
Ja dwa razy. Raz na targach w minikowie. usmiałem się
drugi u sąsiada co ma 300ha i postanowił zaszaleć, zasiał 5 . jak kosił się smiał ale ze swojej głupoty......

Odp: Żyto

Ja mam posiane jako przewódka Bojko. W tamtym roku siałem jako jare sypało podobnie do zimowego. Wcześniej bym coś miał do siewu ale już mi byki kończą żyto... Dzisiaj dzwoniłem do centrali za zbożem to są zapisy na ziarno. Myślałem że będzie wybór a wybór jest taki że albo biorę jutro co jest albo już nie będzie wcale.

24

Odp: Żyto

To chyba świadczy  ze straty w oziminach są i braki meteriału do siewu  a oferta jak za komuny- a ceny?

Odp: Żyto

Mam zamówione przenżyto za 2050/tona jutro jadę bo i tak łaskę zrobili że zostawią do jutra.

26

Odp: Żyto

niewydostanieszsie napisał/a:

Ja mam posiane jako przewódka Bojko. W tamtym roku siałem jako jare sypało podobnie do zimowego. Wcześniej bym coś miał do siewu ale już mi byki kończą żyto... Dzisiaj dzwoniłem do centrali za zbożem to są zapisy na ziarno. Myślałem że będzie wybór a wybór jest taki że albo biorę jutro co jest albo już nie będzie wcale.

tzn ile ci sypneło ?

27 Ostatnio edytowany przez niewydostanieszsie (2012-03-02 16:01:21)

Odp: Żyto

Z 2ha miałem 5 bizonowskich zbiorników na 4 i 5 klasie. U mnie to bardzo dobrze bo zimowe w tamtym roku kupa słomy a ziarna 2-3 tony średnio.

28

Odp: Żyto

moje żyto
http://img831.imageshack.us/img831/2849/p1050405w.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odp: Żyto

Wczoraj byłem u znajomego co posiał w tamtym roku hybryde. Siał 80kg/ha Mówił że na wiosne strasznie rzadkie było i bał się co z niego będzie. A zebrał z 1,3ha 8 ton po wizycie dzików więc jakby nie dziki to mówi że miałby z 10. Sam chcę spróbować w tym roku kilka ha jakiegos mieszańca.

30

Odp: Żyto

Ja sieję dańkowskie złote i też na plon nie narzekam...

31

Odp: Żyto

Krzysiek pisałeś że Visello zasiałeś za gęsto a to jest raczej rzadkie-co się stało? Interesuję się dlatego  że  z nadejściem nowego  sezonu przechodzę na uprawy bardziej ekstensywne czyli żyto.

32

Odp: Żyto

Machnąłem się z nazwą to było brasseto.
Wyszło mi 80kg na ha. Było by ok gdyby siewnik wysiał tylko za dużo. A wyszła mi kumulacja błędów. Nie dość że za dużo to jeszcze nie równo czyli w jednym rzędzie 100kg\ha a w drugim 30kg.  I powstały takie puste place gdzie nic nie ma. Raz leciało raz nie. Na chwilę obecną wszystko idzie w górę. To gdzie było "100" po mrozach było lekko obumarłe , tak po wierzchu ale idzie w górę równo z tym rzadszym.

33

Odp: Żyto

Czy sieje ktoś żyto na zielonkę lub siano? Ja zamierzam skosić żyto na siano na początku maja gdy zacznie się kłosić ale nie wiem jakiego mam się spodziewać plonu. Robi ktoś coś takiego?
Po życie mam zamiar tak do 20 maja posiać sorgo.
Uprawia ktoś sorgo z forumowiczów? Bo na forum nie znalazłem żadnego postu odnośnie sorgo . . ..

34

Odp: Żyto

Kumpel zasiał ale  raz i nigdy więcej sorga nie wsiał big_smile   A jaki masz zamiar w czystym  siewie posiać czy jak  ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

35

Odp: Żyto

Żyto na kiszonke to ok, a po nim możesz kukurydze .Na siano nigdy nie siałem

36

Odp: Żyto

tak chciałem w czystym siewie, chciałem to i to na biomase, bo wiadomo sorgo nie boi się tak suszy jak kukurydza....

37

Odp: Żyto

ale kuku pewniejsza . i wysiana nawet 20 maja  rośnie śmiało . i szybko

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

38

Odp: Żyto

Ja 2 lata temu z powodu bardzo mokrej wiosny siałem QQ 3 czerwca... wyrosła na ponad 2.5 metra najlepsza w okolicy moja była...

39

Odp: Żyto

Marekqaz jak posiałeś tak zbierzesz. trudno powiedzieć na stronach KWS możesz poczytać o życie na kiszonkę

40

Odp: Żyto

Sorgo trzeba ciąć sieczkarnią  bez  gniotowników inaczej się zatka . Na  biomasę ok zawiera dużo cukru  dobre na bimber big_smile  Krowy tego nie chciały nawet pół na pół z kukurydzą . Uwaga na ręce jak uschnie na wiór  to ma drzazgi że ręce  kaleczą.

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "