Odp: Żyto
No i wszystko jasne.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Forum Fortschritt i IFA » Zboża » Żyto
Strony Poprzednia 1 … 19 20 21 22 23 … 43 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
No i wszystko jasne.
Na sucho w siewniku.....
Szkoda kasy i zdrowia......
W jakiej fazie jest twoje żyto?
krzewienie. Coś robić na wiosnę?
Co chcesz....
Ja się gubię, czy Ty Stachu ? sypiesz w końcu to wapno czy nie ?
Na słabych glebach nie wapnując, na oborniku tak co drugi rok to można pociągnąć, na gnojówce jeszcze w dodatku zbierając słomę nie.
Zapomniałem dodać przedplonem żyt był owies sieczkowany moją 514-tką. Pytanie co robić na wiosnę gdyby się pogarszało? Wapno było dawane w tamtym roku pod owies a on jest fitosanitarny także już nie wiem. Pryskać czymś?
Moja hybryda jakaś taka nie bardzo. Nawet siany później rubin w dawce 100 kg jest ładniejszy...
JA dzis swoje oglądałem jest ok. 4-6 pędów to norma niektóre mają 7-8. więc jest dobrze.
Żadnych braków nie widać grzyba też, chwasty owszem rosną.....
Super, że masz fajnie!!!
dlaczego żyto a nie pszenżyto? cena lepsza i lepsze do kamienia.
w mojej okolicy żyto coraz trudniej spotkać.
Jakie ziemie takie zboże Pryszczecie czymś Żyta od grzybka i chorób? Jak tak to czym i kiedy?
Jak dobierzesz odpowiednią odmianę i co roku dasz wapna to będzie. W tym roku na V/VI klasie miałem 5,5t/ha pszenżyta przy 110kgN/ha.
Kolego jak bym mieszkał w Elblągu to przy moim nawożeniu to i 8 by było ale u mnie po 2-3 miesiące nie pada od 3 lat.
u mnie też ziemia nie jest ciężka zobacz sobie kiedyś filmik z siania nagrałem jaki piasek na tej działce https://www.youtube.com/watch?v=UDOGaM37KfU . Elbląg to nie tylko Żuławy, ja mieszkam z drugiej strony Elbląga, u mnie wystarczy że 2tyg nie pada i zboże jest do kolan i kłos długości pudełka od zapałek.
Chodzi mi o to że to jest północ i nie ma co klimatu porównywać. U mnie od 3 lat zboża na 1 max 2-och deszczach rośnie ( nie liczę mżawek i kapuśniaków)
ja powiem tak: z moich obserwacji wynika, że nie warto inwestować w nawozy NPK przy nieuregulowanym odczynie gleby. Lepiej jest nie dać NPK a w to miejsce kupić wapno. Ja od 3 lat stosuje po ok. 1t/ha kredy i widzę efekty. Wcześniej ziemia nie widziała wapna przez 15 lat i występowały jesienią i wiosną żółte place- młode rośliny traciły liście, żółkły. W zeszłym roku tych placów już prawie nie było, a w tym nie ma ich w ogóle.
pH i brak magnezu. U mnie było podobno ale odkąd ziołem się ostro za gospodarzenie problem prawie zniknął. Nie pisz że nie warto inwestować w NPK
Nie warto tylko w momencie kiedy chesz dopłaty i nic więcej.
Analiza gleby to podstawa!
kreda jeżeli jest potrzeba szybko, awaryjnie podnieść ph jest super rozwiązaniem. Za drogo jednak na dłuższą metę. Fachowcy tak mówią i tak jest w rzeczywistości że rocznie więcej niż o 0,7 ph nie podniesiemy. Dając na zakupione pole 4 t/ha wapna węglanowo-magnezowego, mieszając je dwukrotnie przed orką też mi taki współczynnik wychodził. W 4 t tego wapna jest wystarczająca ilość drobnych frakcji (pyłu) żeby właśnie taki był efekt.
Chodziło mi o to że nie warto dawać NPK przy bardzo niskim ph gleby, lepiej w to miejsce kupić wapno, gdyż to co damy w NPK nie będzie przyswajalne dla roślin z powodu niskiego ph. Ja kupuję kredę po 130zł/t z dostawą, więc dużo nie wychodzi. Podejrzewam że 4t węglanowego kosztowałoby więcej.
Strony Poprzednia 1 … 19 20 21 22 23 … 43 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Forum Fortschritt i IFA » Zboża » Żyto
Forum oparte o: PunBB 1.4.4
Configured by: Michal Pukalo