521

Odp: Żyto

Na 2,5 ha ..........

522

Odp: Żyto

Kws-a siałeś, że jeszcze nie leży?

523

Odp: Żyto

Już Tomek napisał że to wszystko na 2.5hektara...

524

Odp: Żyto

750/ha

525

Odp: Żyto

A co ma leżeć usztywnione to stoi koło domu mam odmianę kws  brasetto również stoi nie usztywniane sąsiadów leżą w ok 20 %

526

Odp: Żyto

To należało komuś sprzedać na kiszonkę, w ściernisko wsiać qq i opryskać roundupem, 2 plony i podniszczony perz.

527

Odp: Żyto

No tak czytanie ze zrozumienie się kłania.

528

Odp: Żyto

Sławku to jakiego plonu się spodziewasz, że tyle azotu dajesz?

529

Odp: Żyto

Na 750 ha ? powyżej 10t

530

Odp: Żyto

Sprawa ambicjonalna.
Miało urosnąć to urosło.
Przed 1946, cały łan należał do jaśnie Pana. W czasie reformy, mój dziadek wybrał ten kawałek, bo na nim rosła najładniejsza pszenica ?! Klasa od 6 z do 4 b. W latach 50 tych dziadek sprzedał tą ziemię koledze. Kolega przekazał ją synowi, któremu sześć lat temu się zmarło. Spadkobiercy całe gospodarstwo sprzedali. Obecnymi właścicielami jest małżeństwo inżynierów rolników po SGGW. Przez pięć lat uprawa uproszczona na maxa, czyli glebogryzarka, siew zboża lejkiem do nawozu itd. Plon - zero.
Czy w takiej sytuacji miałem żałować nawozów ? Po zasiewie analiza gleby, uzupełniłem braki, z azotem przyznaję -  trochę przesadziłem. Zobaczymy ile uleci ?

531

Odp: Żyto

W sumie mi zdarzało dawać pod 200kgN. No 200 razem z tym co jesienią.
JAkieś zdjęcia wrzuć!

532

Odp: Żyto

U mnie wyszło w tym roku 180czystego N i skromie licze na 4-5t...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

533

Odp: Żyto

U mnie 140 i mimo 2 krotnego skracania wielkie jak...

534

Odp: Żyto

U mnie 150 i jest prawie idealne. Skracanie pierwszy raz mi wyszło.

535

Odp: Żyto

Krzysiek napisał/a:

U mnie 150 i jest prawie idealne. Skracanie pierwszy raz mi wyszło.

Moim zdaniem lepiej jest dać jeszcze przed kolankiem jak się kończy krzewić

536

Odp: Żyto

Tylko nie zawsze się da. Temperatura, wiatr, opady.... Mi się pierwszy raz udało w pierwsze kolanko. I naprawdę jest efekt. liczy się każdy dzień! część którą pryskałem jakieś 30 godzin później jest większa nie wiele ale jest widać gdzie się ciecz skończyła....

537

Odp: Żyto

U mnie w sklepach jest dostępna tylko taka zaprawa. http://allegro.pl/zaprawa-nasienna-oriu … 76366.html
Co sądzicie? Kupić jakąś inną? Mowa o żytkach.

538

Odp: Żyto

Coś dużo wody do niej zalecają ?

539

Odp: Żyto

Co polecacie na żytka? To może bym z neta kupił bo u nas tylko to mają.

540

Odp: Żyto

W zeszłym roku pociagnąłem kinto duo i bylo ok. Ten orus to to samoco funaben T czyli amród, farba i zero skuteczności.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....