Odp: Żyto

A ja sobie kupiłem 5 kilo nasion nutri honey, w miejsce po stogu chce zasiać. Niby się kosi kilka razy kosiarką. Jak coś z tego będzie w nastęþnym roku sieje kilka ha. U mnie kukurydze dziki z korzeniami wyżeraja nawet jak zagrodzone pradem, w sorgo niby nie idą a coś trzeba kombinować.

42

Odp: Żyto

zasypało mi 10 arów żyta ziemią od sąsiada. wystaje około 3 cm liści reszta pod spodem miejscami jest tego 7-10 cm. co z tym zrobić? przebronować na ukos? czy nic nie robić ręcznie mi się nie chce....

43

Odp: Żyto

Niewydostanieszsie powiedz mi gdzie kupiłeś nasiona nutri honey??
Chciałem też sobie kupić ale zadzwoniłem do trzech hurtowni i nie mają. Pomożesz mi?
I ile taka przyjemność kosztuje ?

44

Odp: Żyto

Cały czas byłem świadomy tego że mam gęste żyto.
Dziś policzyłem dokładnie. tam gdzie lepsza ziemia 1000 -1100 pędów na m2. Co z tym będzie?  Na razie głodzę je jutro zadzwonię do eksperta z KWS. Generalnie zbaraniałem. W ulotce napisali że kłosów powinno być 450 - 650 zależy od stanowiska ale w tygodniku rolniczym w artykule sponsorowanym przez KWS jest inaczej. Piszą o dawkowaniu azotu w zależności od gęstości łanu i tam jedna z opcji to gęstość powyżej 1000..... tak jakby to było normalne.
Pojawił się mączniak co ciekawe na słabszej ziemi.... jak pogoda pozwoli opryskiwacz i do przodu tilt turbo + nondatak

45

Odp: Żyto

brona ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

46

Odp: Żyto

:hmmm: żyto ma 15 cm.....

47

Odp: Żyto

Skracaj na maxa, najlepiej MODUSEM i nie ograniczaj zbytnio azotu[więcej pędów,większe zapotrzebowanie], ale pamiętaj, że jak taka masa zielona wylegnie to wszystko zgnije.

48

Odp: Żyto

zaryzykował bym  ...  ale lekką ...    bo to pewnie wygląda jak  wielki kożuch ...    szczeze mówiąc to  marny plon z tego bedzie ...   jest go wiele   pokarmu mało ..  roślina słaba     skracanie nie za wiele pomoże ... 

ileś ty tego na ga wysiał  300kg czy takie plenne jest ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

49

Odp: Żyto

Celowałem w 180 szt/m2 wyszło około 200 bo siewnik pier**l ( szukam nowego). Czyli jakieś jak dobrze pamiętam 75kg/ha.  Tylko, że rozkrzewiło się jak głupie, 10 pędów to standard.
Na najgorszej ziemi 6-7 szt.  Jutro zrobię fotki. Generalnie to co jest wygląda mocno, nie jest to jakaś drobnica, pędy są naprawdę solidne.  "szczeze mówiąc to  marny plon z tego bedzie ..." też się  tego obawiam. Jutro pogadam z gościem z KWS, w końcu rozpatrują, w swoich poradach, taką gęstość łanu.

50

Odp: Żyto

gość z KWS powiedział że tak ma być. Łan sam się zredukuje, nie ma co się przejmować  skrócić  i jak bedzie wyczuwalne kolano dać drugą dawkę azotu.

51 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2012-04-14 18:43:34)

Odp: Żyto

Spec z KSW dobrz ci radzi ale skracaj tylko modusem w dwóch dawkach on nie hamuje korzeni, skraca i pogrubia słomę a musisz zadbać by dużo pokarmu doszło do kłosa.[zobacz siewnik RABE jaki ci polecałem na wątku "moja pszenica"

52

Odp: Żyto

Ja w tym roku przetestuje modusa bo ccc na słabej ziemi nie sprawdził się.

53 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-04-14 21:20:48)

Odp: Żyto

Prysnołem tak trochę ....
Pewnie znacie nurimix ja drugi rok tym jadę. Tylko że w tym roku mnie zaskoczyła.
Prawdopodobnie  za zimna woda spowodowała że wszystkie filtry mi się pozatykały.
Cuda się działy zz opryskiwaczem. No i zamiast zakładanej ilosci środków na polu jest 70 %
czyli
bumper super 0,5l miało być 0,7
leander  0,3l         miało być 0,4
modus 0,2            miało być 0,3
stabilan 0,5          miało być 0,6
do tego siarczan i nurimix
Może jutro jak poskładam opryskiwacz to dam wiecej

54

Odp: Żyto

w niedziele tez pryskasz:D:P

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

55

Odp: Żyto

Krzysiek napisał/a:

Prysnołem tak trochę ....
Pewnie znacie nurimix ja drugi rok tym jadę. Tylko że w tym roku mnie zaskoczyła.
Prawdopodobnie  za zimna woda spowodowała że wszystkie filtry mi się pozatykały.
Cuda się działy zz opryskiwaczem. No i zamiast zakładanej ilosci środków na polu jest 70 %
czyli
bumper super 0,5l miało być 0,7
leander  0,3l         miało być 0,4
modus 0,2            miało być 0,3
stabilan 0,5          miało być 0,6
do tego siarczan i nurimix
Może jutro jak poskładam opryskiwacz to dam wiecej

chyba zrobiłeś zupę i kompot w jednym garze.

56 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-04-15 14:40:52)

Odp: Żyto

co źle?
:hmmm:

57

Odp: Żyto

Krzysiek napisał/a:

co źle?
:hmmm:

Musiała zajść jakaś reakcja chemiczna która skrystalizowała któryś składnik.przy takiej mieszance trudno go nawet określić.pamiętaj każde związki chem. w mniejszym lub większym stopniu ze sobą reagują.Stosując mieszanki w prawdzie oszczędzasz paliwo i czas ale czy pieniądze ? Nigdy nie masz pewności czy poszczególne środki zadziałały z odpowiednią siłą a czas biegnie rośliny rosną ,choroby się rozwijają i każda poprawka to porażka finansowa mniejsza lub większa ale jest.Do dziś mam czarne smoliste zacieki w zbiorniku gdy robiąc usługę mieszałem MODUS i coś tam jeszcze z lewizny, skutek znasz.Dlatego wymyślono ścieżki przejazdowe[ co ekonomicznie uzasadniono ]żeby z nich korzystano.

58

Odp: Żyto

do przemyślenia....

59

Odp: Żyto

Bo jak odżywki krystaliczne rozpuścisz zaraz przed pryskaniem to tak będzie zatykać, może nie zawsze,ale czasem tak. W tamtym roku to samo miałem później rozpuszczałem dzień wcześniej w wiaderku.Tak jak mówisz temperatura wody robi swoje. Ja osobiście stosuję mieszanki i nic się nie dzieje, z tym że zawsze czytam etykiety i często nie przesadzam.... wink

60

Odp: Żyto

żyto się wykłasza....
gdzie nie gdzie chciałbym jeszcze je skrócić.
Ale czym modusem czy innym środkiem np cerone ( nie znam tylko słyszałem o jego istnieniu)
CCC odpada na pewno