581

Odp: Żyto

Czym chata bogata, my oszczędzamy mieszając najwyższej jakości zaprawy sami z pojedynczych składników.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

582

Odp: Żyto

I z czego tworzysz taką zaprawę. Bo jednak to nie są tanie rzeczy big_smile

583

Odp: Żyto

Od paru dni rozpytuję to tu to tam po znajomych o planowane zasiewy żyta.
Masa...... ludzie masowo przerzucają się z pszenic na żyta. Koledzy obsiewający prawie 50/50 rzepakiem i pszenicą zaczeli siewy żyta i w planach mają 33/33/33
Dodatkowo pojawiły się kontrakty na przyszły rok z cenami na poziomie 440zł.
Chyba zredukuję zasiewy do tych kawałków gdzie pszenica nie ma prawa się udać. A czy obsieję je pszenicą? Nie wiem.

584

Odp: Żyto

W okolicy mało kto żyto sieje chyba dlatego że cena mizerna.

585

Odp: Żyto

mizerna w tym roku to cena żyta konsumpcyjnego wyzsza niz pszenicy poszowej

Rolnik z powołania:-)

586

Odp: Żyto

dziś zasiałem kws bono-sucho masakrycznie!!dalsze siewy mozliwe dopiero jak popada.

587

Odp: Żyto

W mojej okolicy gdzie jest dużo krowiarzy to ludzie sieją kukurydzę, na lepszej ziemi pszenice na reszcie żyto. Żyto daje słomę i ziarno które też idzie do karmienia.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

588

Odp: Żyto

a nie lepiej pszenżyto długosłome?

589

Odp: Żyto

Jeśli skończyłem siewy w popiele 25 września a w poniedziałek by coś w końcu popryskało i we wtorek czyli 4 października zaczął bym wałowanie to stanie się coś? Czy darować sobie? Dziś patrzyłem to gdzie nie gdzie coś kiełkuje pod ziemia a jest tak sucho jak by na mąkę wjechał i muszę na deszcz poczekać hmmmm.

590

Odp: Żyto

Jak coś już kiełkuje to kiepski pomysł tym bardziej we wtorek.
Ja na glinach wałowałem siałem 20 i łyso.... dziś pada więc może coś wyskoczy wtedy trza będzie je trochę pogonić azotem.

591

Odp: Żyto

Na piachach nie da rady o mam za ciężkie wały i w popiół nie da się wjechać

592

Odp: Żyto

Nie bardzo z tym wałowaniem, też nie wałowałem zbóż po siewie tylko parę łat gliny, na lekkiej szła fala do połowy wałów. Spróbuję jeżeli będzie odpowiednia pogoda wałować po wschodach gdy się zazieleni. Chociaż siałem niby w pył żyto zasiane 10 dni temu ładnie rzęduje.

593 Ostatnio edytowany przez Fenol (2016-10-01 21:05:37)

Odp: Żyto

mpopis napisał/a:

a nie lepiej pszenżyto długosłome?

jakoś się nie przyjęło.

Stachu napisał/a:

Na piachach nie da rady o mam za ciężkie wały i w popiół nie da się wjechać

ja w popiele powałowałem kukurydzę i wały zostawiły mułdy bo też potrafiły się zapaść w pioch i przeklinali mnie za nierówne pole przy cięciu kukurydzy.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

594

Odp: Żyto

mpopis napisał/a:

litr fandango + 0.6l tebu jest na 3 tony ziarna to około 230 złotych.
0.8 l fandango + 0,25  propulse na 3 tony ziarna to już prawie nowy baytan

Generalnie bida z fungicydami.
Nam w domu procholraz  tebukonazol difenokonazol zrobić mix?
Dwa ostanie są mieszane razem ale trzeci razem z nimi nie występuje.

595

Odp: Żyto

spokojnie daj wszystkie, każdy działa inaczej więc będzie niezła ochrona - tylko nie przekrocz dawek poszczególnych s.a. na 100kg nasion, a nawet bym obniżył tebu, bo jest za dużo i za często stosowany

596

Odp: Żyto

Proponuję Fandango kupować już wiosną, bo jesienią ciężko kupić i do tego 5 litrów Primus B na 2,5 tony.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

597

Odp: Żyto

Tak jak mówisz. jak pytam o takie fungicydy to taaaakie oczy robią.
Mpopis dzięki za radę!

598

Odp: Żyto

Fandango to głównie wielkoobszarowe gospodarstwa kupują, przez większe firmy.

599

Odp: Żyto

większe jak większe, raczej problem z tym, że jest to chemia z górnej półki i większość po usłyszeniu ceny wymięka. Coraz częściej jednak widzę u siebie, że nie zawsze oszczędności na jakości są opłacalne. A tak poza tym jeśli ktoś ma problem z dostaniem to mogę pomóc, bo mi nigdy nie powiedzieli, że nie można dostać. W najgorszym razie załatwię u przedstawiciela bayera

600

Odp: Żyto

U mnie nie problem że drogi środek tylko problem z tym że moi dostawcy starają się mieć tyle towaru ile trzeba. Starzy wyjadacze doskonale wiedzą ile im zejdzie. No i teraz bieda...