601

Odp: Żyto

no to masz lipnych dostawców.u mnie staja na rzesach jeśli klient ma zyczenie

602

Odp: Żyto

To prawdopodobnie Ty też, bo zeszłej jesieni nie miał tego nikt we wszystkich firmach w całej Polsce jakie obdzwoniłem - kilkadziesiąt łącznie. Ostatecznie zdecydowałem się na propozycję koleżanki, która gdzieś na którymś oddziale Flory znalazła 6 litrów 3 lata po terminie ważności. Przytuliłem to za niecałe 6 czy 7 stów. Na chwilę obecną jeszcze Rudnik w internecie chwali się że ma w piątkach, a z uwagi na to że mam to nigdzie nie szukałem i nie wiem jaka jest sytuacja w tym roku.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

603

Odp: Żyto

chemirol u mnie też nie miał ale sprowadzili, 5 dni czekałem ale przyszło.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

604

Odp: Żyto

W tym roku wszystkie zboża na całej okolicy były siane w prawdziwy popiół. Wszystkie moje żyta powychodziły nie tak źle przy reszcie. Od 50% do 95% z tąd moje pytanie bo u niektórych od 5 do 10 % wzeszło. Czy reszta wyjdzie? Rośliny mają ok 5cm i jeszcze jeden liść ale jak zagrzebie na placach gdzie nic nie ma to pod ziemią kiełkuje. Będzie coś z tego?

605

Odp: Żyto

Jak kiełkują to bez obawy gorzej jak kiełek puści i jest sucho to potrafi zaschnąć.W okolicy u farmerów też takie cyrki i to po tych Horsch i innych a miało być tak pięknie ale jak pogoda nie dopisze to i siewnik za 300 nie pomoże.

606

Odp: Żyto

Jak kiełkuje to będzie... Też mam taki kawałek. Chyba pojadę trochę azotu u podać. By się mocniej krzewiło bo obsada będzie słaba...

607

Odp: Żyto

Tzn tak ja posiałem w popiół i tam gdzie było ciut wilgoci to wyszło a reszta siedziała jak w magazynie do deszczów. Teraz rude kły siedzą jeszcze pod ziemią i nie wiem co z tego będzie a co mowa o wyrównaniu się. Pierwszy raz mam taki przypadek.

608

Odp: Żyto

a jeszcze wiekszości pszenicy nie posiałem

Rolnik z powołania:-)

609 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2016-10-13 20:43:01)

Odp: Żyto

Chyba laska cię bałamuci że jeszcze tematu nie ogarnełeś albo ty jesteś obszarnik.;)

610

Odp: Żyto

Ja z nudów posiałem dziś jeszcze 2ha zyta. Forsz miejscami siadał w błocie tak ma wpadane.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

611

Odp: Żyto

scoda19 napisał/a:

Chyba laska cię bałamuci że jeszcze tematu nie ogarnełeś albo ty jesteś obszarnik.;)

niestety nie laska, a brokuły zajmuja mi czas, jak juz znajde dzień wolnego to pada...

Rolnik z powołania:-)

612

Odp: Żyto

Pajej napisał/a:

a jeszcze wiekszości pszenicy nie posiałem

Ja to nawet zaorane nie mam.... o siewie nie wspominam

613

Odp: Żyto

Ty masz szczęście to w grudniu zasiejesz i 7 zbierzesz.

614 Ostatnio edytowany przez chmielupom (2016-10-14 03:31:35)

Odp: Żyto

ja zyto hybrydowe zasialem 4.10  po deszczach i juz ladnie rzdki znac ci co siali w terminie wiadomo duzo wieksze ale za to rosnie kepkami a na glinach pustnie pod pszenice dopero bede oraz za tydzien narazie siewy przezyta na usludze niema kiedy orac. w sumie martwi mnie jedno chyba dupy dalem ze brzytko tak powiem ale po rzepaku nieszlo nawet poskrobac i 12.10 dopiero zasialem jeczmien ozimy miesiadz po terminie  ciekawe co z tego wyjdzie bo w tamtym roku posialem  w terminie i wymarzl wiosna.

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

615

Odp: Żyto

scoda19 napisał/a:

Ty masz szczęście to w grudniu zasiejesz i 7 zbierzesz.

jest to do zrobienia. w zwszłym roku na wariata posiałem 20a 13 grudnia. zanim wzeszła dziki ja zbombardowały. wzeszła na wiosne a plon dała ok 6t/ha

Rolnik z powołania:-)

616

Odp: Żyto

a u mnie dla odmiany jest teraz tak mokro że nie mogę wjechać. pole gotowe do siewu ale jak wjadę to się wszystko zaklei. może dziś coś zrobię. wczoraj wróciłem do domu to talerze w agregacie zablokowane.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

617

Odp: Żyto

w tym miesiącu spadło u mnie 100l wody, ale ziemia ładnie wszystko pije

Rolnik z powołania:-)

618

Odp: Żyto

100 litrów to i tak nie tak dużo unas jednego dnia jak padali spadlo 38litrow i co drugi dzień pada a i tak jak się ora sieje to sucha ziemnia się odkrywa braki wody po tym roku sa u nas ogromne

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

619

Odp: Żyto

U mnie po wodzie śladu nie ma, wsiąkło wszystko a spadło 58 litrów. Po deszczach na drugi dzień orałem i tylko na glinie się mazało trochę.

620

Odp: Żyto

Na jednym polu z żytem sianym bez orki (4x gruber) wyskoczyło mi od cholery samosiewu jęczmienia. Można to jakoś zwalczyć ? najlepiej jesienią ?