721

Odp: Żyto

Pajej jak nie spróbujesz to się nie dowiesz, u mnie młyn skupuje po 550 zł a pośrednik po 480 zł tylko ten drugi nie wybrzydza smile a plonowanie żyta i pszenicy miałem podobne około 7 ton z ha. Tylko w życie jak nie trafisz ze skracaniem to wszystko się położy i po plonie. a żyto potrafi się już w maju położyć.

722

Odp: Żyto

No ale jak się położy w maju to może jeszcze wstać. Wielkie oczy robiłem jak na poprzeczniakach tam gdzie się nawóz nałożył hybryda legła. Potem słoma się zagieła do góry i kłosy sterczały pionowo wink.

723 Ostatnio edytowany przez tekila256 (2018-07-30 22:32:34)

Odp: Żyto

Tak masz racje też tak miałem  smile na kolanku poszło do góry, a już miałem myśli żeby na zielono go mulczerem zjeździć smile

724

Odp: Żyto

no ale pytanie było o opłacalność i podtrzymuje zdanie pszenica u mnie jest bardziej stabilna co do ceny a żyto już sprzedawałem nawet po 400 zł. muszę popytać czy kupują blisko pszenżyto, kolega wcześniej zaciekawił mnie tą odmianą smile

725

Odp: Żyto

u mnie ze zbytem pszenżyta jest problem, a żyto w większości byłoby na nowej dzierżawie i po pszenżycie i jęczmieniu. z pszenica wchodzic na takie stanowisko to ryzyko. Zadzwonie chyba jeszcze do znajomego co w okolicy uprawia (nie mylic sieje i czeka na cud) zobaczymy co on mi powie.
Podsumując pod zyto 100kg N to az za duzo na III kl grzybówka raz wystarczy i 2 razy mocne skracanie. Szansa nakosic z tego 5-7t

Rolnik z powołania:-)

726

Odp: Żyto

Nie wiem chyba tak mnie żyto co roku czymś zaskakuje , a według mnie to skracanie bardziej musi być trafione a może nie szczególnie mocne, tu masz z poradnika jakie żyto ma zapotrzebowanie : Żyto z plonem 1 t ziarna i odpowiednią ilością słomy przeciętnie pobiera: 22 kg azotu (N), 11 kg fosforu (P2O5), 23 kg potasu (K2O), 5 kg wapnia (CaO), 4 kg magnezu (MgO), 3,5 kg siarki (S) lub w przeliczeniu na SO3 – 9 kg oraz 5,5 g boru (B), 8,5 g miedzi (Cu), 250 g żelaza (Fe), 120 g manganu (Mn), 0,8 g molibdenu (Mo) i 79 g cynku (Zn). Wykazuje małą wrażliwość na niedobór mikroskładników.

727

Odp: Żyto

a jeszcze jedno w ilu dawkach dajecie N?

Rolnik z powołania:-)

728

Odp: Żyto

2x Rsm

729

Odp: Żyto

U mnie wiosna 1 dawka 110 kg N a druga 40kg N ale to na mojej słabej ziemi. 1 wiosną jak na wszystko a druga jak idzie w zdzbło.

Siły na zamiary zmierz....

730

Odp: Żyto

dzięki. Jak gość sie nie rozmyśli co do dzierżawy to posieje żytko

Rolnik z powołania:-)

731

Odp: Żyto

Witajcie,ze względu,że ten rok był okrutny i w kieszeni słabo to chcemy z ojcem posiać jakieś żyto na takim kawałku 8ha.zróżnicowanie gleby od 4 do 6kl, troche słabo
było tam z wapnem.
Ostatnio było tam dawane ok 4 lata temu węglanowe ale nie było tego za wiele a w tym roku dawałem niewielką ilość siarczanu wapnia 1t/ha,czyli takie neutralne wapno z siarką.
Teraz miałem tam jęczmień jary,słoma ścięta..mało co leciało z sieczkarni. Teraz pytanie,jaka odmiana by tam miała szansę i czy ładować się w hybrydy?  co rzucić pod korzeń?
Nie było u nas siane żyta od 14 lat więc trochę sie zmieniło od tamtej pory i są nowe odmiany. Nie liczę na rekordowe plony,ale by wyszło dosyć przyzwoicie i kieszeń nie bolała.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

732

Odp: Żyto

Jak nie liczysz na rekordowe plony to populacja.  6t W sprzyjających warunkach da.
Odmiana? Wszystko jedno. Byle kawalifikat

https://material-siewny.eu/oferta---jesien.html
Jak się wyrobisz to siej 1,7-1,6 jednostki od 5 września....
Jak dostaniesz zwrot to kosztu masz 85zł/ha.

733

Odp: Żyto

Siew Rubina, dobre i tanie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

734

Odp: Żyto

Miałeś w tym roku rubina? Z jakim efektem? A jakimi oczekiwaniami?

735

Odp: Żyto

Na najgorszym polu jakie miałem VI klasa to dał po 3 tony. Ziarno ładne. Patrząc na plony innych to stanął bardzo ładnie. W sąsiedniej wiosce mają bardzo dobre ziemię i pszenicę zwykle zbierają 7-10 ton to w tym roku mieli 3-5 ton. Jak w maju i czerwcu by coś popadało pewnie było by fajnie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

736

Odp: Żyto

No właśnie czytając ten wątek rozmyślałem nad tym rubinenem, dosyć ciekawe opinie.Dostałem akurat ofertę z agroloku i mają rubina więc zobaczymy,A jak u niego z wymaganiami?mam troche obornika,jak bym tam rzucił około 10 ton/ha to nie bedzie za bogato?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

737 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-08-21 15:49:06)

Odp: Żyto

10 ton na ha ? tongue a to warto?

Siły na zamiary zmierz....

738

Odp: Żyto

No właśnie...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

739

Odp: Żyto

10 ton to ma żyto dać!
Ja dziś zmieniłem trochę plany i sieję tura. Miało nie być żyta wcale ale będzie 3ha na bogato.

740 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-08-21 21:42:43)

Odp: Żyto

Tur- dobre opinie ale w plonie bez rewelacji. Ojciec na próbę sieje Heltopa. Ja standardowo Perfomer. I jedną jednostkę jakiejś plennej odmiany z Agrii. Też coś na H... ale nie pamiètam.

Siły na zamiary zmierz....