761 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-10-18 13:49:02)

Odp: Żyto

Co to za zaprawa była? I co to za żyto? Kumplowi zaprawiałem sześcio letnie dańkowskie, poszedł prochloraz i tebukonazol  zasiał wcześnie i dużo za gęsto puki co czysto. A zerkam na tą jego plantacje bo chłopak dopiero w tym roku się uczył orać " miastowy z ambicjami"

762 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-10-18 14:17:22)

Odp: Żyto

Żyto na szczęście tylko na 1 hektarze odmiana Helltop F1 oryginał wiec zaprawa taka jaką dali. Performer F1 w porządku. Pytasz Androl dlaczego - bo sieję zawsze tak wczesnie obniżając normę wysiewu do 1.3 jednostki. Z pszenica się nie spieszyłem. A tak na dobrą sprawę im późniejsze siewy tym gorzej wyglądają bo w ogóle nie pada hmm jeden deszczyk był po siewie żyta. A przed siewem pszenicy.

Siły na zamiary zmierz....

763

Odp: Żyto

u mnie też czysto, siałem 15. 09 orkę robiłem popołudniu a od rana siałem żeby za bardzo mi ziemia nie wyschła i wygląda nawet dobrze

764

Odp: Żyto

Ja siałem Performera 13.09 i tez jest w porządku.  Myślę że to kwestia odmiany a przede wszystkim zarypanej ziemii którą dzierżawię od roku

Siły na zamiary zmierz....

765

Odp: Żyto

Moje nasri 10.09 walczy z susza dzielnie

766

Odp: Żyto

Oglądałem przedwczoraj kłosy w życie Performer F1. Rewelacyjne nie są ale może coś z tego będzie. Zależnie od rośliny 2-4 dolne pięterka odrzucone.

Siły na zamiary zmierz....

767

Odp: Żyto

Znajomy poszedł na pole w zeszłą niedzielę. Okazało się,ze -5 podczas kwitnienia zrobiło swoje. Kwiat zmarzł i są kłosy z 2-3 -ziarniakami. A większość pola połowa przemrożona. Możliwe to ?

Siły na zamiary zmierz....

768

Odp: Żyto

Po dzisiejszej burzy  żyto mimo tego  skracane leży a dziś to dopiero się działo

769

Odp: Żyto

jak się nie złamało to może wstanie smile w drodze do pracy jeżdżę kolo takiego żyta nie duży kawałek ale  po deszczach na koniec maja leżało 80 procent a teraz wstało i leży może 20 procent

770

Odp: Żyto

Piotrek1990 napisał/a:

Znajomy poszedł na pole w zeszłą niedzielę. Okazało się,ze -5 podczas kwitnienia zrobiło swoje. Kwiat zmarzł i są kłosy z 2-3 -ziarniakami. A większość pola połowa przemrożona. Możliwe to ?

Wszystko możliwe.

Ja na szczęście nie mam żyta bo pewnie by leżało plackiem...

771

Odp: Żyto

Moje stoi. Się okazało że stoi bo kłosy  puste...  po 2-3 -ziarna. By to ch*j strzelił... jednak przymrozki. 80% strat.

Siły na zamiary zmierz....

772

Odp: Żyto

U mnie skracane stoi, dwa takie małe gniazda co leży, ale ostro skracane.

773

Odp: Żyto

A nie pryskaliście czymś  w trakcie kwitnienia?

774

Odp: Żyto

Moje w 70 % leży,  120 kg azotu zrobiło swoje, zobaczymy co się zbierze .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

775

Odp: Żyto

Krzysiek napisał/a:

A nie pryskaliście czymś  w trakcie kwitnienia?

Nie pryskałem. Ostatni zabieg na grzyba robiłem ponad miesiąc temu.

Siły na zamiary zmierz....

776 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2019-06-19 13:50:26)

Odp: Żyto

Jak ja się cieszę że nie mam w tym roku żyta. Znając moje szczęście leżało by wykastrowane....

Rozmawiałem z kolegą ma populację i  twierdzi że jest przestrzelone ale tragedi nie  ma

777 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-06-19 14:01:27)

Odp: Żyto

Populacja ok  to i tu każdy mówi że jest w miarę. Najgorzej hybrydy. Wejdę w pole i pokaże Wam jak to wygląda....

Siły na zamiary zmierz....

778

Odp: Żyto

Ja mam hybryde... z wiosny wygladalo ok ale grzyb je zaatakowal jak sie klosilo, lisc flagowy nie zaciekawy kloski niby nie takie zle ziarno zawiazane zobaczymy jakie beda wyniki...

779

Odp: Żyto

u mnie tez jest rdza na flagowym ale w życie sie tym nie przejmuje co roku tak mam i plony w średniej się mieszczą, coś Piotrek masz pecha do żyta

780

Odp: Żyto

Czemu pecha ? 4 rok sieje i w tym roku je zmrozilo podcast kwitnienia.

Siły na zamiary zmierz....