61

Odp: Żyto

Mam problem w życie jarym i pszenzycie jarym z włośnicami. Powschodziły i rosną. Czym je zwalczyć? Jakiś dobry i tani herbicyd był by wsazany.

62

Odp: Żyto

ile wysiewacie na hektar żyta kier i słowiańskiego?

63

Odp: Żyto

Żniwa mineły a plony jakie? Obecnie siejemy nowe.Ja posiłem 25 ha hybrydy.W tym sezonie  rolnicy sieją dużo żyta.

64

Odp: Żyto

Też zastanawiałem się nad hybrydowym ale takie jak chciałem było nie dostępne więc posiałem prawie 40ha pszenżyta C1 AGOSTINO te siane tydzień temu ładnie powschodziło teraz konserwacja sprzętu i koniec prac polowych.

65

Odp: Żyto

Już po sezonie? Dla mnie szok.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

66

Odp: Żyto

maksx napisał/a:

Mam problem w życie jarym i pszenzycie jarym z włośnicami. Powschodziły i rosną. Czym je zwalczyć? Jakiś dobry i tani herbicyd był by wsazany.

przecie go mróz załatwi po co chemia

67

Odp: Żyto

Co prawda dawno po żniwach ale dopiero dziś skończyłem wywozić żyto. wszystko przeważone i rezultat trochę niższy od tego o którym pisałem w żniwa http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … &p=13. Średnia z 8 ha wyszła 8,75t co i tak mnie bardzo cieszy już kombinuje jak tu pobić ten wynik w przyszłym roku. Puki co  żyto słabo się krzewi. Za zimno.

68

Odp: Żyto

Ja w tym roku miałem wydajność nieco ponad 3 t/ha ale za to parametry 14% wilg, wyrównanie 82-85%, opadanie (rekordowe) 210-245 s,w zależności od dostawy, a resumując 8 ha pola (ugorów) wziętego w dzierżawę bez dotacji i kosztów przyniosło na czysto 12,500 PLN, dla mnie bomba!

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

69

Odp: Żyto

Tak jak Marek napisał to istna szarlataneria smile mogę tylko pomarzyć o 5 tonach co najwyżej pszenicy.

70

Odp: Żyto

nie wiem co wy ma cie za problem siejecie pszenicę a nie możecie wyciągnąć z żyta tych 6t?
Żyto i owies to zboża o najmniejszych wymaganiach. Jedno i drugie potrzebuje odpowiednio długiego okresu wegetacji więc nawet pod Suwałkami urośnie tylko trzeba je odpowiednio wcześnie zasiać.  Nie mówcie że się nie da da się ja jakby mi ktoś mówił o 9-10 t żyta z 10 lat temu to bym go wysmiał. A dziś drapię się pogłowie jak powtórzyć albo przebić taki wynik.
Według mnie uzyskanie 6t pszenicy jest 100razy trudniejsze od  tego wyniku w życie. Pszenica jest bardzo wrażliwa na wszelkie braki. Żyto  choćby brak wody zniesie dłużnej o 2 tygodnie bez uszczerbku na plonie.....
Zachęcam do  intensywnej uprawy żyta. Tylko nie wszyscy bo cena spadnie ;-)

71 Ostatnio edytowany przez goldenarts (2012-11-22 17:37:00)

Odp: Żyto

Krzysiek, nie wiem jak u Ciebie, ale mój owies rośnie na 5 i 6 klasie - (sam piach - co prawda jeszcze pole nie wygląda jak plaża czy wydmy, ale czasem niewiele brakuje).

W pierwszym roku po zakupie było 2t owsa z 1,3ha

Na jesieni wapnowanie (było poniżej 4ph), w tym roku ok. 4t z ha.
Po żniwach roundap i posiana facelia - było strasznie sucho, ledwo wzeszła, ale coś tam się zazieleniło. Na wiosnę będzie worana.

Mój problem jest taki, że nie trzymam zwierzaków, nie mam więc obornika, a na samych sztucznych to nie będzie rosło na takiej ziemi.

Wydaje mi się, że niestety plon w dużej mierze zależy nie tylko od nawożenia, pryskania i ogólnej uprawy, ale właśnie od gleby

72

Odp: Żyto

artureekk napisał/a:
maksx napisał/a:

Mam problem w życie jarym i pszenzycie jarym z włośnicami. Powschodziły i rosną. Czym je zwalczyć? Jakiś dobry i tani herbicyd był by wsazany.

przecie go mróz załatwi po co chemia

Ja to pisałem w maju więc z mrozem krucho.

73

Odp: Żyto

Ja posiałem na próbę Brasseto wyszło mi 82 kg/ha a zasiane było przed 15 września i naprawdę się rozbujało jak będzie dobrze plonować więcej zasiejemy.

74

Odp: Żyto

A ja jakoś boje sie żyta na intensywno, a na ekstensywnie to szkoda pola (3klasa)

Rolnik z powołania:-)

75

Odp: Żyto

Błażej zrób jakieś fotki zapodaj. Ja niestety nie dostałem brasetto  te co mam pallazzo i visello jakoś niemrawie rosną mają po 3 - 4 pędy
Goldenarts na takiej ziemi tylko żyto 3 lata pod rząd potem owies i znów na 3 lata żyto 4-5 ton bez problemu przy niewielkich nakładach

76

Odp: Żyto

Jak będę na polu to zrobię .

77

Odp: Żyto

jeszcze rok przemęczę się z owsem, bo mam dopłaty do poplonu, a potem się zobaczy... smile

78

Odp: Żyto

Wiecie coś o odmianie Amato?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

79

Odp: Żyto

Koledzy jaką dawke startową N dajecie?? i w jakim nawozie??

80

Odp: Żyto

70kg N/ha w saletrze 32%+CaO