801

Odp: Żyto

Piotrek1990 napisał/a:
Pajej napisał/a:

skąd sie bierze sporysz? mam w swoim 0,5% a norma jest 0,2%. żyto pryskane na grzyba 2 razy. Do tego jeszcze z gęstościa problem bo jest 66, teraz nie wiem gdzie to sprzedac. stoi na polu i czena az zbyt znajdę

Jaka odmiana ? U mnie w Stakato F1 tez było pełno dlatego nie sieje go.

gatano i serafino. czy może na próbach wyszło bo wjechałem kombajnem tylko kilka metrów z brzegu gdzie mogło nie być dopryskane, czy opryski nie mają na to wpływu

Rolnik z powołania:-)

802

Odp: Żyto

Pyli tak samo dodatek populacji zbedny proponuje zwiekszyc norme wysiewu o 20%.na pewno bedzie wiecej w plonie jak zyta populacyjnego.

803

Odp: Żyto

Dokładnie....  Ale finansowo to przy załoeniu że dadzą dopłatę  do materiału siewnego to się nie opłaca.... chyba ze ktoś się lubi narobić....

804

Odp: Żyto

System pollenplus ma niby zabezpieczać przed sporyszem https://www.kws.com/pl/pl/produkty/zboz … -serafino/
Ja jednak nie słucham doradców firmowych, prywatnie doradcy niezależnymi zalecają jednak dodatek populacji. Osobiście odkąd sieję hybrydy tak robię i cieszę się z efektów.

805

Odp: Żyto

w innym młynie obiecali mi wziąćś po 520 netto

Rolnik z powołania:-)

806

Odp: Żyto

Androl ja sieje bez domieszki I w tym roku 6.5z ha tez bez jakiegos nadzwyczajnego pilnowania lanu I masakrycznej suszy. Powiedzcie cos wiecej o tej domieszce czy warto? Ja sieje ok 55-60kg zyta na ha bez domieszki. Moze trzeba bylo by zwiekszyc do 70-75z domieszka zwyklego.

807

Odp: Żyto

Jak zasieję teraz żyto  z wyka na poplon po rzepaku, to do jesieni urośnie na kiszonkę czy nie da rady? Na tym polu będę siał dopiero na wiosne to nie zależy mi kiedy zejdzie.

808

Odp: Żyto

Ja sięje zwykle około 50kg na ha zależy. Znawcy powiedzą ze się sieje 2 jednostki. Nigdy nie zasiałem więcej. W F1 jest przecież minimum 15% populacji

Siły na zamiary zmierz....

809

Odp: Żyto

Grzegorz89 napisał/a:

Jak zasieję teraz żyto  z wyka na poplon po rzepaku, to do jesieni urośnie na kiszonkę czy nie da rady? Na tym polu będę siał dopiero na wiosne to nie zależy mi kiedy zejdzie.

Taki poplon to do koszenia w maju a nie październiku. Ja teraz posialem koniczyne aleksandryjską i zycice westerfoldzką do koszenia na październik a na wiosenne kiszonki mam odpowiednik mieszanki gorzowskiej. Co po tym chcesz siać?  Kukurydza słabo znosi stanowisko po życie.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

810

Odp: Żyto

Mam pole pod konopie, ale boję się, żę za bardzo mi wysuszy pole jak na wiosnę zasieje. Dlatego pytałem czy urośnie, a podałem to na efa.

811

Odp: Żyto

żyto skoszone plon jakies 5,5 może 5,8t/ha 120kg N 2x grzyb i skracanie. interes żaden

Rolnik z powołania:-)

812

Odp: Żyto

Wiesz pier**l jak stary kawaler bez obrazy dla kawalerów ......
Postaw się w sytuacji gdzie przez suszę urosło tona albo i mniej a koszty też zostały poniesione !!!!!!
No ale czy syty zrozumie głodnego ???

813

Odp: Żyto

Dzięki P. Tomku. To nie jest tak, że komuś coś zazdrościmy ale naprawdę jak się czyta takie posty to aż... ja bym się cieszył, że nie jest na minus tak jak u mnie i zapewne połowy ludzi z tego forum. Gdzie ktoś jak nakosił 2 tony to ma rekordowy plon... i starczy chociaż częściowo na poniesiony nakład.
Szacunek dla Pana☺

Siły na zamiary zmierz....

814

Odp: Żyto

koseś napisał/a:

Wiesz pier**l jak stary kawaler bez obrazy dla kawalerów ......
Postaw się w sytuacji gdzie przez suszę urosło tona albo i mniej a koszty też zostały poniesione !!!!!!
No ale czy syty zrozumie głodnego ???

może i niepotrzebnie narzekam, ale pszenica dała ok 6 a jęczmień browarny 5,4, więc zyto z tym plonem wychodzi blado

Rolnik z powołania:-)

815

Odp: Żyto

W moim rejonie skupy nigdy wcześniej nie nakupiły tyle żyta co w tym roku. Główny powód to coraz większe zasiewy hybryd.

816

Odp: Żyto

u mnie żyto to też wyszło trochę ponad dwie tony ale przez burze która na początku lipca położyła go prawie w całości cześć zaczęła rosnąć cześć trawa zarosła no ale wyszedłem na zero smile

817

Odp: Żyto

u mnie ok 5t na koszty trzeba

Rolnik z powołania:-)

818

Odp: Żyto

5 ton x 520=2600 takie masz koszty na żyto?? To u mnie tyle prawie starczy na 1 ha kukurydzy łącznie z suszeniem... W innym świecie żyjemy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

819

Odp: Żyto

Pajej jako jeden z nielicznych, właściwie czyli nie tanio, liczy pracę własną wink

820

Odp: Żyto

Pajej napisał/a:

u mnie ok 5t na koszty trzeba

tzn liczyłem z dopłatami