101

Odp: Żyto

Krzychu ale ciągle mowa o hybrydzie ? Czy zwykłe też tak u Ciebie plonuje ?

102

Odp: Żyto

Krzysiek tylko żartuje ale jestem bardzo ciekaw jak kosi się zboże o takiej wydajności, nigdy takiego nie kosiłem bo najlepszy plon co miałem to około 6 ton, teraz też zasiałem pierwszy raz żyto hybrydowe ale co do całej ochrony i odżywiania to nie mam nawet większego pojęcia bo to akurat działka mojego brata, każdy z nas ma coś czym się zajmuje.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

103 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-01-31 23:29:43)

Odp: Żyto

zwykłe Dankowskie 4 lata temu dało coś koło 4,5t wtedy jeszcze nie wiedziałem o co w tym wszystkim chodzi... od tamtej pory nie sieje
Sąsiedzi sieją no i mają 2-3 t w tym roku może trochę lepiej

No i traktuje to jak żart.
Koszenie to męczarnia 3 ha to jakieś 5-6 godzin E 512 no może inny kombajnista by zrobił lepszy wynik.Ale biorąc pod uwagę że zajeżdżałem.... Zapchał mi się 2 razy podajnik zbożowy chociaż nówka więc stwierdziłem że nie ma sensu go poganiać. 1 zero na przyspieszaczu
i tak jedziesz no......
i sypiesz co chwilę....
i morda ci się śmieje....
Sąsiadom gul skacze ......
to jedna z tych rzeczy za które nie zapłacisz kartą MasterCard......

104

Odp: Żyto

Dla mnie szok ale i chwila do zastanowienia.. Na pewno spróbuję lubię eksperymenty big_smile. Sprzęt jest więc nawet i te 6 godzin poświecę na 3ha smile.

105

Odp: Żyto

Krzychu napisz mi jaki koszt masz na ha tak w dużym przybliżeniu. Spać nie mogłem przez ten twój plon smile. Dzisiaj już się pytałem o materiał siewny smile.

106

Odp: Żyto

Grzesiek ale takie plony sa do zrobienia. znajomy mial zyto przy plonie ok 7t mu stało tylko 3 razy skracał a azotu dawał prawie tyle samo co na pszenice

Rolnik z powołania:-)

107

Odp: Żyto

Ja nie pisałem, że się nie da smile. Tylko u  mnie w okolicy nie słyszałem o takim plonie. Będę pierwszy big_smile. Na pewno spróbuję.

108 Ostatnio edytowany przez diablo-31 (2013-02-01 12:43:14)

Odp: Żyto

Moi sąsiedzi w miedzy to KWS wszystkie pola żyta mają nasienne, na każdym polu w około pola 3m. jest posiany tzw ojciec który pod koniec czerwca zostaje zmulczowany . nawożenie, zabiegi śor takie jak w pszenicy a nawet większe, plon nawet 11ton, klasa ziemi od 1 do 3.b i trochę 4

109

Odp: Żyto

My z tatą mamy zamiar od znajomego wziąć trochę Żyta Jarego. nie wiem czy to nie Hybrydowe. mówi że na naszych ziemiach 5t spokojnie można wycisnąć..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

110

Odp: Żyto

A liczył ktoś zysk z jednego i drugiego netto z jednego ha?
Ja w zeszłym roku posiałem na ugorach ok 8,60 ha które wziąłem w dzierżawę, bo żyto sieję tylko na dzierżawach i to lichych, i zebrałem nieco ponad 24 tony. 2 tony z powrotem tam posiałem + 0,70 ha pola sąsiadki, która oddała mi w używanie działkę, bo nie mogła patrzeć na swój ugór obok łanu ładnego żyta. Za ziarno wziąłem +,- 17 600. Koszt założenia uprawy(orka, uprawa, siew) i nawozu(1 tona saletry) oraz zbioru ok 5000 z zaokrągleniem. Wynik finansowy 1465 zł/ha
Podobnie trzeba by było policzyć produkcję intensywną.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

111

Odp: Żyto

MAREKPE też mnie właśnie to interesuje.

112

Odp: Żyto

Karol hybrydę sieje się tylko rok. Zasiew więc drogi ale plon około 40% wyższy.

113 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-02-01 18:15:16)

Odp: Żyto

to ja napisze z pamięci nie chce mi sie lecieć do biura po faktóry

materiał siewny 350zł - 100 zwrotu z agencji
orka 150zl
nawozy przed siewne 300 kg suprofoski około 500zł + 50 kg saletrzaku 60zł
agregat z siewnikiem liczę 100zł
zabieg na chwasty licze 100zł chodź można zrobić za 70 zreszta sami wiecie
wiosna
azot 140 -150N rózne formy różne ceny liczę 4,3 zł za kg 645zł
grzyby 2 zabiegi po 100zł tj 200zł
odżywki siarka i coś na muchy jak się trafią 100zl
skracanie
Jak ktos poleci samym CCC  to jest 12 zł za litr  24zł styknie
Jak ktoś chce dać modusa mo to trzeba zapłacić około 200zł za litr 2 x 0,3l + 0,5 CCC około 130zł
zabiegi opryskiwaczem liczę 4 po 20zł
kombajn 250zl
uprawki 150zł

RAZEM 2715
przychód  7,8t x 700zł = 5460
ZYSK 2710zł

w sumie jeszcze podatek, transport, ubezpieczenie za 1zł

114

Odp: Żyto

350zł to za ile kg? Ja i tak myślałem że hybrydy są znacznie droższe.

115

Odp: Żyto

Krzysiek kombajn nie tak policzyłeś jeśli napisałeś w 103 poście że 3 ha kosisz 5-6 godzin a w 113 poście policzyłeś tylko 250zł to ile u was godzina chodzi po 125zł to jak tak to zapraszam do mnie na koszenie swojego szkoda wyciągać przy takich stawkach.

116

Odp: Żyto

Takie są koszty koszenia na swoim .

117

Odp: Żyto

Scoda ja np liczyłem koszt własny przy wszystkich zabiegach, bez zysku, wobec tego stawka np za kombajn, czy traktor z maszyną, dla własnych rozrachunków to paliwo razy dwa.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

118

Odp: Żyto

Nie powiem to co napisałeś Krzysiek jest ciekawe smile Dzięki za informacje Jak doczekam do jesieni to na pewno zasieje.

119 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-02-02 09:26:45)

Odp: Żyto

scoda
Nie mam zielonego pojęcia po ile chodzi godzina kombajnu, u nas każdy ma swój, jeśli nawet wyjdzie mi 500 zł/ha to i tak się opłaca.



Nie siejcie bo cena spadnie wink :beer:

120

Odp: Żyto

Mi sie wydaje ze nie opłaci sie siac żyta na 3kl lepiej posiać pszenice, bo tak...
Trzeba lecieć intensywnie wiec nawozy podobnie jak na pszenice na grzyba tez, na skracanie wyjdzie więcej. co prawda wiecej sie wykosi ale taniej sprzeda więc wyjdzie podobnie. Musze to jeszcze dokładnie przeliczyć

Rolnik z powołania:-)