141

Odp: Żyto

Marek to ty się napracujesz! podziwiam ale i współczuję.

142

Odp: Żyto

Żeby mieć coś trzeba wiele poświęcić. A jeśli Marek jest takim, który dorobił bądź dorabia się tylko swoimi siłami to należy podziwiać i brać przykład. Sam też ciągnę i praca i pole, pole to akurat z bratem ale i tak jest ciężko.

143

Odp: Żyto

no ja oprócz pól i łąk mam też 17 ha lasu więc zawsze jest coś do roboty...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

144

Odp: Żyto

Oglądałem dziś dokładnie żyto. Przezimowało dobrze. Mam około 170 roślinek na m2. Rozkrzewienie na poziomie 4-6 pędów. To daje  850 pędów na m2.Widoczne są już "wiosenne przyrosty. Widzę perspektywy na solidny plon. Jesienią wyglądało marnie. Jak dobrze pójdzie w poniedziałek dostanie jeść. 70kgN + kizeryt z 100kg

145

Odp: Żyto

http://www.fotoload.pl/123aa59/977a74228614b1f453fe196ce2e06c969791_min.jpg
Tak wygląda żyto zdjęcie zrobione 3 dni temu. Jutro jadę siać nawóz na te pola to zrobię lepsze zdjęcia .

146

Odp: Żyto

Bardzo ładnie wygląda wyrośnięte!!
Co to za rasa?
Ile planujesz dać N?

147

Odp: Żyto

Odmiana to brasseto trochę się boję aby nie przesadzić z azotem to tak na spokojnego 200 kg saletry. Później może 200 kg saletrzaku i chyba starczy .

148

Odp: Żyto

Ja bym zmienił kolejność. Najpierw 200 saletrzaka i styknie

149

Odp: Żyto

Na pole zabiorę saletrzak także wszystko możliwe że tak będzie oby tylko mrozik był bo bez to nie ma szans na tym polu.

150

Odp: Żyto

Moje żyto hyb.dostało pierwszej wiosny 40kg/ha N teraz 60kg/ha N ale w RSM-ie.Herbicydy pierwsz poszły jesienią a teraz poprawiam Mustangiem.Jutro też pojadę Mustangiem,czy mogę dodać pierwszą dawkę modusa lub stabilanu[ccc],pierwsze kolanko już jest.

151 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-04-21 16:19:24)

Odp: Żyto

Ja chyba poprawkę sobie odpuszczę, choć pozornie poprawka była by wskazana. Żyto jest gęste za kilka dni odetnie słońce chwastom. chlorotoluron się nie sprawdza na moich polach. Niby było mokro był w mieszance nie pamiętam z czym no i bez szału.
Po co hybrydę podtruwać, a każdy środek stopuje na chwilę szczególnie te na miotłę.
Moze poobserwuj  policz chwasty progi szkodliwości i złotówki wink
Co innego w pszenicy która tak szybko łanu nie zamknie.

A jak kolanko jest po śmiało skracaj nie ma na czo czekać.  Fajnie by było jakby nie było przymrozków

152

Odp: Żyto

Poprawiałem mustangiem bo są przetaszniki,maki, fiołki ,chabry i jak żyto polegnie to zrobi się zielony dywanik.Srodków chyba mieszał nie będę,jeden dzień różnicy dużej nie zrobi a po co ryzykować.

153

Odp: Żyto

Posiałem na początku marca 200 kg saletry na ha żyta i na dzisiaj jest i to bardzo rozkrzewione ziemi już dawno nie widać opłaca się sypać jeszcze nawóz czy tylko zasilić w postaci odżywek? Aby nie przesadzić z N bo się położy.

154

Odp: Żyto

http://img15.imageshack.us/img15/2555/zytos.jpg

Uploaded with ImageShack.us

155

Odp: Żyto

Błażej żyto fest.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

156

Odp: Żyto

Wg mnie żyto ładnie rozkrzewione  - ja bym zasilał  dolistnie- na zdjęciu widać że N dostatecznie.

157

Odp: Żyto

Dziś było zasilane dolistnie w postaci siarczanu magnezu odżywek od razu na grzyba i na skrócenie a nawozu to sypane było tylko raz na początku marca 200 kg saletry.

158

Odp: Żyto

No musisz być ostrożny z azotem żeby nie poległo.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

159

Odp: Żyto

Na tym koniec nawożenia N. Tylko w postaci odżywek .

160

Odp: Żyto

Przecież to żyto aż się prosi żeby sypnać kolejne 200 kg saletry albo 100 kg mocznika jak piach.... MA potencjał 7-8t może dać, ale jak zaraz nie dostanie kolejnej dawki to dupa bedzie.
Ile i czego dałeś na skrócenie? Azot dolistnie sobie odpuść podawaj siarkę magnez i mikro.