Temat: Pług

Witam
Powiedzcie mi czym się różni pług B200 od 201 oraz jeżeli możecie to napiszcie jak szeroko orzą.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

2

Odp: Pług

B-200 to pług 5 lub 6-skibowy w kyórym korpusy przykręcone są na sztywno. A B-201 mają zabezpieczenia hydrauliczne na korpusach. Są dwa rodzaje B-201 z wyrównywaczem ciśnienia w korpusach i bez.Te pługi nie mają akumulatorów gazowych jak Atlas lub PHX olej dopycha się do tłoków na podniesionym pługu przestawiając rozdzielacz zamontowany na pługu i ciężar pługa (1571kg) dopycha olej do tłoków przy korpusach z tłoka koła podporowego(jeśli nie ma przecieków robi się to raz na dzień)rozwiązanie proste i tanie bo wiem ile kosztuje regeneracja akumulatora w PHX.Co do tego wyrównywacza ciśnienia jest to dodatkowy tłok na zaczepie pługa który w czasie orki na mozajkowych glebach sam zwiększa ciśnienie w tłokach na korpusach (im większy opór na zaczepie tym wyższe ciśnienie )co zapobiega uciekaniu skib na glinie.Szer. rob. 5-skib to 2 metry. Tanie części lemiesz-38zl,pierś-28,odkładnia-120zł.Solidna konstrukcja .Wcześniej użytkowałem Kvernelanda to gdy  zobaczyłem po ile są części od razu był sprzedany.Oczywiście to pług półzawieszany. :beer:

3

Odp: Pług

od dawna się zastanawiam nad kupnem tego pługa ale przeraża mnie jego długość dodając jeszcze długość mojego 303 smile  to przy moich 25 ha  samych poprzeczniaków do zorania miałbym 5 ha:) Więc chyba będę dalej szukał zawieszanej 5.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4

Odp: Pług

piotrfire napisał/a:

od dawna się zastanawiam nad kupnem tego pługa ale przeraża mnie jego długość dodając jeszcze długość mojego 303 smile  to przy moich 25 ha  samych poprzeczniaków do zorania miałbym 5 ha:) Więc chyba będę dalej szukał zawieszanej 5.

Trochę nauki i przycz to raptem 4 przejazdy.To jest pług zaprojektowany do ciągników Fortschritt. Spróbuj gdzieś pożyczyc taki pług to zobaczysz jak one lekko idą (o awariach pompy i podnośnika też możesz zapomniec)

5

Odp: Pług

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić manewrów z tym pługiem

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

6

Odp: Pług

piotrfire napisał/a:

od dawna się zastanawiam nad kupnem tego pługa ale przeraża mnie jego długość dodając jeszcze długość mojego 303 smile  to przy moich 25 ha  samych poprzeczniaków do zorania miałbym 5 ha:) Więc chyba będę dalej szukał zawieszanej 5.

TAK 5 CIĄGANA BARDZO LEKKO IDZIE BO MAM B200 NAJGORSZE SĄ POPRZECZNIAKI ZASTANAWIAM SIĘ NAD KUPNEM 5 ATLAS Z HYDRAULICZNĄ REGULACJĄ ORKI BO MOŻNA JĄ KUPIC ZA 4500ZŁ GDZIE UNIA 5 SKIB ZAGONOWY Z HYDRAULICZNĄ REGULACJA ORKI ZA NOWY ŻĄDA 17000ZŁ A PŁUGI OBRACANE PODOBNO DUŻO CIĘŻEJ IDĄ I ZAPOTRZEBOWANIE MOCY JEST DUŻO WIĘKSZE I TO JEST OPINIA LUDZI KTÓRZY MAJĄ TAKIE PŁUGI.NIE WIDZIAŁEM ATLASA 5 W AKCJI USŁYSZAŁBYM OPINIE O NIM POZDRAWIAM

7

Odp: Pług

Miałem okazję kupic taki pług ale się wycofałem.Znajomy ma taki i stale są problemy z luzami na sworzniach przestawiających szerokośc orki. Poza tym rozsunięty na maksymalną szerokośc orki orze tragicznie ,do tego masa też jest nie mała.Pomine szwankujący akumulator gazowy.Radze kupic nowy pług lub urzywany z zachodu z prostym zabezpieczeniem.

8

Odp: Pług

Nie bierz chłopie ATLASA, przeklniesz go i zamęczysz sie na polu, idzie strasznie ciężko, orka wygląda jak plac taneczny dzików po zabawie sylwestrowej, lepiej znajdź coś z fortschrittów, albo jak dysponujesz większą gotówką, to jakiś zachodni z prostym zabezpieczeniem, np.Vogel&Not

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

9

Odp: Pług

Spójżcie ktoś nie odróżnia PHX od B-201 http://www.allegro.pl/item152624148_plu … ibowy.html

10

Odp: Pług

Dobrze  ,że wie  że to pług big_smile

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

11

Odp: Pług

Ale cenę wystwił jak za PHX:D

12

Odp: Pług

JA chcialbym kupic sobie 5 grudziadza. Taki zwyczajny bez zadnych bajerow za ok 1800zł bedzie sie nadwał do forszaja? Co o tym powiecie smile

gg 2215972

13

Odp: Pług

Ja ciągałem taki porzyczony wg mnie do forszaja za mały a poza tym łatwo się zapycha na allegro widziałem dzisiaj jakąś zachodnią 5 dość tanio. A jak masz dość duże kawałki to B201 za 2500 mozna kupić

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

14

Odp: Pług

jak to za maly 5 skib? a Jaki by byl dobry do forszaja za ok 2 tys?

gg 2215972

15

Odp: Pług

ten pług bierze 1,6m a oryginalny fortschritta B201 2m i idzie lzej a mozna kupic go za 2500

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

16

Odp: Pług

Mowiles Piotrze ze jest za dlugi b201 a JA mam raptem 10ha do zaorania,a tak pozatym to nie wiem czy znajde w mojej okolicy b200 czy b201. a ten 5 grudziadz to znajomy ma za 1,7- 1,8 zl a i tak w tym roku bylo orane C330 2 skiby ale pracownik oral, to jakies 2,5 dnia mu to zajelo hmm a forszajem to bym chcial to tak obrucic w dzień big_smile Czy sa moze jakies jeszcze dobre plugi czesto spotykane ?

gg 2215972

17

Odp: Pług

Ja na wiosnę po wzięciu dopłaty będę sprzedawał swojego nemeyera 4 skiby z wałkiem doprawiającym szer robosza 120-160 cm

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

18 Ostatnio edytowany przez RadekZly (2006-12-28 00:02:39)

Odp: Pług

Chyba jakis rzadki ten plug bo go na allegro nie ma hmm a Jaki bedziesz chcial kupic jak go sprzedaz  ?

gg 2215972

19

Odp: Pług

Jakąś dużą 5 zawieszaną albo b201 no chyba że trafię obrotową 4 w dobrej cenie , a jeśli chodzi o Ciebie to możesz kupić tego grudziądza w sumie to orze się nim szybko mi hektar zajmował jakąś 1h i 20min bez poprzeczniaków , tylko wkurzało mnie że się często zapychał na rzepaczysku , no i jest jakby to powiedzieć delikatny już raz urwałem korpus i nawet nie poczułem

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

20

Odp: Pług

JA bede mial tylko do orania ścierniska smile wiec nie powinien sie zapychac big_smile jeszcze musze po nowym roku podjechac do niego i dobrze obejrzec ten sprzet.. a 1,3 godz /ha mi odpowiada smile

gg 2215972