21

Odp: Pług

Do Forszaja, to raczej lepszy byłby pług z zabezpieczeniami, bo o urwanie korpusu w sztywnym pługu nie trudno, ja w moim 4x30 jednego razu  trzy korpusy na raz zostawiłem w ziemi, teraz mam śruby 20, 8,8 to znowu spawy sie rwią po bliskim spotkaniu z kamieniem.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

22

Odp: Pług

ale za 2tys z zabezpieczeniami to chyba nie kupi

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

23

Odp: Pług

U mnie raczej kamieni nie ma big_smile ale do wiosny jeszcze mam czas na kupno więc się nie spiesze smile

gg 2215972

24

Odp: Pług

JA tak mowie ok 2tys moglbym i wydac 4tys, ale po co mi to do 10ha ziemi i tak wyjade tym plugiem raz dwa razy na rok hmm a musze jeszcze kupic agregat uprawowy do siewnika i opryskiwacz bo reszte maszyn mam... smile

gg 2215972

25

Odp: Pług

Ja korpusu nie urwałem na kamieniu tylko podczas zawracania zachaczyłem o pniak:stu:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

26

Odp: Pług

aaa i jeszcze tura musze kupic dobrego i na niego przeznaczyc wieksza kase bo bedzie mi potrzebny przez caly rok smile

gg 2215972

27

Odp: Pług

Kup grudziądza w sumie nie jest zły

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

28

Odp: Pług

Nom plug musi byc dobry cool big_smile bo Ja jestem RadekZly big_smile mam czas na namysly i ogladania ale jeszcze sprawe dobrze przeanalizuje kreatywnie, aczkoliwek jednak niekoniecznie musi to byc grudziadz smile

gg 2215972

29

Odp: Pług

Gdybym jutro dostał dopłatę kupił bym TEN

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

30

Odp: Pług

a co powiecie o tym chyba troszke drogi http://www.allegro.pl/item153027214_plug_rabewerk.html
od tego goscia mam ciagnik plug mowil ze dolozy za 8,5

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

31

Odp: Pług

Potrfire mógłbyś wrzucić foty tych wałków od Nimayera. A ile byś chciał za same wałki.

32

Odp: Pług

Co wy się tak grzejecie na te obrotówki (po 100 ha macie czy jak) częsci drogie hydraulika w du......e dostaje a skąd tu brac .Mój ojciec kiedyś 30-stka 20 ha obrabiał i gospodarstwo na nogi postawil a wy to byscie chcieli w jeden dzień zaorac i siedziec przed kompem ha ha. Popracowac trochę tongue

33

Odp: Pług

Miras1232 napisał/a:

Co wy się tak grzejecie na te obrotówki (po 100 ha macie czy jak) częsci drogie hydraulika w du......e dostaje a skąd tu brac .Mój ojciec kiedyś 30-stka 20 ha obrabiał i gospodarstwo na nogi postawil a wy to byscie chcieli w jeden dzień zaorac i siedziec przed kompem ha ha. Popracowac trochę tongue

20 ha to jeszcze nic znam klienta który prowadzi z ojcem gospodarstwo 35 hektarowe i także mają tylko 30 - stkę. Orzą na zmiany praktycznie co drugi sezon remont. tyle że gleby mają lekkie.

TO SIĘ NAZYWA PASJA !!!

34

Odp: Pług

panowie moj tesc takze obrabial 30 ha najpierw 330 potem 4011 a jeszcze puzniej zabrali mu dzierzawe bo sasiad podplacil i mamy 15 ha ja kupilem forszaja i musze szybko zrobic w polu i wracac do pracy bo z ziemi nie idzie wyzyc niestety przy tych cenach zywca

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

35

Odp: Pług

RadekZly jeśli masz mało kamieniste ziemie i bedziesz orał tylko nisko przystrzyżone scierniska to moze i warto by było sie zastanowic nad ta 5 grudziadzka.
Ja orzac gleby głownie III i IV klasy z dosyc czesto wystepujacymi kamieniami na szybkiej polowej 4 gubię oprostu skiby.Dopiero wolniesza jazda (3 polowa) pozwala na oranie a nie ciagłe spawnie pługa ale wtedy taka praca staje sie strasznie nieekonomiczna.Po zatym ciągle sie ten pług zapycha  na oborniku i wyżej przystrzyzonym rżysku nie wspominajac o małej szerokosci jaką zabiera (175cm).
Jednakże przy wyzej wymienionych warunkach (mało kamieni i niskich rżyskach) i dodatkowo dosyć niewielkim areale ziemi do jego uzycia pług ten moze sie sprawdzić.
Proponuje takze sie troche potargować bo cena 1500zł bedzie według mnie bardziej rozsądną kwota jak za ten sprzet!

36

Odp: Pług

Co wy się tak grzejecie na te obrotówki (po 100 ha macie czy jak) częsci drogie hydraulika w du......e dostaje a skąd tu brac .Mój ojciec kiedyś 30-stka 20 ha obrabiał i gospodarstwo na nogi postawil a wy to byscie chcieli w jeden dzień zaorac i siedziec przed kompem ha ha. Popracowac trochę tongue

Po pierwsze kiedyś z 20 ha można było się utrzymać i to na całkiem niezłym poziomie, a teraz trzeba dorabiać , a więc mamy mniej czasu na pracę na roli (z obrotówką orze się szybciej)
Po drugie z obrotówką nie ma pustych przejazdów (oszczędność paliwa).
Po trzecie pole równe jak stół (brak bruzd)
Po czwarte , wiesz jak fajnie orze się kliny jak ma hydrauliczne sterowanie szerokości orki?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

37

Odp: Pług

Gdyby to byla 4 za te pieniądz świetny pług i tanie części http://www.allegro.pl/item151929499_for … ibowy.html

38

Odp: Pług

powiem Ci , że od pewnego czasu śledzę pługi obrotowe ale jeszcze nie spotkałem 4 obracanej forszaja i nioe wiem dlaczego czyżby nie robili? mad

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

39

Odp: Pług

piotrfire napisał/a:

powiem Ci , że od pewnego czasu śledzę pługi obrotowe ale jeszcze nie spotkałem 4 obracanej forszaja i nioe wiem dlaczego czyżby nie robili? mad

Te 3 tony udżwigu to trochę malo na 4 -więc pewnie nie robili (w niemczech w tym czasie większosc to były duże kombinaty oni byli nastawieni na duze pola więc pewnie stawiali na zagonówki ) zwróccie uwagę ,ze nie widac forszajów tokich jak nasze 60-tki.

40

Odp: Pług

Jesli wierzyć sprzedawcy (bo ze zdjęcia jasno to nie wynika) to jednak robili czteroskibowe pługi obrotowe:
http://www.allegro.pl/item144100550_plu … hnit_.html