1,601

Odp: Pług

dokładnie nie pamiętam ale na pewno na + pod tym względem dla 3 skib. Tylko tak jak Grzegorz napisał, szeroka skiba=duże bryły trudne do uprawy, dlatego kuzyn na Żuławach zamiast ciągać grudziądza 4x40 orał podorywkowym 6x25 orkę siewną na 17-18 cm bo lżej to było uprawić potem.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

1,602

Odp: Pług

Mam inne wrażenie bo forszem pierwszego roku orałem kvernelandem 5x40 (brata) a teraz mam fiskarsa 4x50, czli tu i tu 2m robocze, przy kvernelandzie palił mniej, co ważne tu i tu te same elementy robocze. Wydaje mi się że więcej skib na tą samą szerokość będzie szła lżej bo ma jednostkowo mniej ziemi do przeżucenia.

1,603

Odp: Pług

Dlatego pługi z systemem vario są najlepsze, ustawia się skibę najodpowiedniejszą w danych warunkach.

1,604

Odp: Pług

Ale jak miałem na pokazie Nh z pługiem kverneland vario to on się zwęża i rozszerza przy każdym obrocie i nie piszę tu o zwykłym liniowaniu do obrotu . Ciekaw jestem kiedy to się wyrobi i dostanie luzów .

1,605

Odp: Pług

No to się robi ciekawie....  4 czy 5 .....

1,606

Odp: Pług

ja mam akpila mix 40 5x40cm i jestem w miare zadowolony

Rolnik z powołania:-)

1,607

Odp: Pług

No 5 skibowy a 4 skibowy o tej samej szerokości na pewno się różnią  jakością orki 5 lepiej kryje i rozrywa ziemię poprzez mniejszą skibę ale 4 znowu lżejsza  (hoć nie jest to regułą ) i prześwit lepszy a i cena inna

1,608

Odp: Pług

Najlepiej mieć taki i taki !!!

1,609

Odp: Pług

5 nie każdy ciągnik dźwignie ... trzeba brać siły na zamiary a 4 co z tego że nastawiona na te 2m jak idzie ciężko ... wtedy wg mnie lepiej zmniejszyć i szybciej jechać   i ładniej wszystko wygląda i na paliwie się tak nie cierpi

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,610

Odp: Pług

Ta 4 kvernelanda  co ją miałem to rozkręcona była na 55/ korpus , pięknie kryła i kruszyła , wiadomo że moje ziemie to nie gliny .

1,611

Odp: Pług

Mi chodzi bardziej  o przewracanie ziemi a nie dzwiganie bo tu problemy pojawiają się oczywiste...

1,612

Odp: Pług

Jak na polu się bawiłem szerokością w trakcie jazdy to ciągnik jakoś nie odczuwał zmiany szerokości pługa .

1,613

Odp: Pług

Do forszaja optymalnym pługiem obrotowym jest 4 skibówka jak 5 to raczej zagonowy

1,614 Ostatnio edytowany przez arek323 (2016-12-04 11:56:00)

Odp: Pług

A jakie zdanie macie o kvenerlandach warte tej ceny czy przereklamowane

1,615

Odp: Pług

Trochę już przereklamowany ten krevlek... Musisz dobrze trafić jak kupować używany bo jak wjedziesz w cięższe ziemię to resory puszczają.... A resor nie tani... Znajomi mówili że lepiej Overuma czy Lemkena...  I np zabezpieczenie hydrauliczne to jak coś to paręnaście zł na uszczelniacze i wio dalej...  Co do 4 czy 5 to jak ktoś na cięższee ziemie to lepiej 5x35 a jak lekkie to 4x45 chociaż jak góry czy coś to lepiej 4 i nie więcej...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,616

Odp: Pług

Resor z pięcioma piurami ma wyzwolenie 1300 kg można dołożyć  i to jest wada  w hydraulicznym można płynnie regulować w przedziale 500-1500 kg na korpus i to jest zaleta na zróżnicowanym podłożu.

1,617

Odp: Pług

Czyli jak średnie ziemie i zero kamienia to zwykłe kołkowe zabezpieczenie starczy i chyba lżejszy taki pług

1,618

Odp: Pług

Co polecacie taniego 4 osobowego obrotowego na śrubę ściana? Żeby był lekki i ładnie krył

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,619

Odp: Pług

Czteroosobowa ekipa Ukraińców tylko że mało obrotni.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

1,620

Odp: Pług

https://m.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-f … seJvw.html pług kolegi . Dobra sprzęt ładnie kryje