Temat: Sieczkarnie Fortschritt

Ma ktoś z was jakieś doświadczenia związane z sieczkarniami do kukurydzy FORTSCHRITT interesuje mnie to czy można na nich polegać czy może są bardzo awaryjne ???

2

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

z tego co wiem jeśli jest w dobrym stanie to będzie długo służyć

GG 9784904
sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

3

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Identyczna sytuacja jak z kombajnami zbożowymi forszaja, BEZAWARYJNE, pod warunkiem, ze obsługujący ten sprzęt  nie ma awarii mózgu.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

4

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Nie wiecie przypadkiem jaka jest jaj wydajność  w kukurydzy

5 Ostatnio edytowany przez toldisos89 (2008-02-28 20:06:47)

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

może ktoś jest zainteresowany kupnem john deer jednorzędowy http://img297.imageshack.us/img297/7724/s5003685pb4.jpg
jaka proponujecie cene ??? jest w pełni sparna wraz z walkiem mocy

6

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Czy wie może ktoś w jaki sposób założyć do sieczkarni fortschritt281 8 lub 10 noży?
Bo "dziur" na bębnie nie brakuje wink

7

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

trzeba zdemontować wszystkie imaki nożowe oprucz jednego i zakolejo montować  za tydzień będe dokładał cztery noże bo teraz mam osiem a dodatkowo w dolnej wannie zamontuje tarkę , wszystko po to żeby dobrze kosić kukurydzę

8

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Ja mam 6 i chcę 4 dołożyć.pasowało by podokładać w środek po jednym.:)

9

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

A czemu to nie macie kompletu nozy?
a poza tym to z ta tarka to nie jest tak do konca ze ona sciera mase bo wystarczy zwrocic uwage na to jak jak odbywa sie scinanie owej masy  i czy ona w ogóle dotyka tej tarki,sam mam taka zamontowana, i w sumie nie nazekam (klijeci tez sie dziwia ze fortschritt moze tak drobno ciac ale to kwestia dokladnego ustawienia nozy wzgledem stalnicy) no komplet nozy podczas ciecia kukurydzy to podstawa.

10

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

marczi80 faktycznie jak oglądałem nową wanne i zamontowaną w niej tarkę to też mi się zdawało że ona niewiele może zrobić bo jest jakoś na równo z resztą dolnej wanny ale z drugiej strony może twoia maszyna ładnie tnie dlatego że ma właśnie tą tarkę?

11

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

też mi sie wydaje że 12 noży dobrze ustawionych względem stalnicy robi "swoje".Ja kukurydzę koszę trochę wcześniej (kolby nie są jeszcze tak dojżałe) więc 10 powinno wystarczyć.Z drugiej strony nie chce mi sie przekładać wszystkich imaków na nowo :-)

12

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

wiadomo z przekladaniem imakow jest roboty ale jak sie duzo tnie to mysle ze warto bylo by to zrobic raz i bylo by na przyszlosc,a co do tarki to mam i bede jej uzywal w zeszlym roku bylem z efektu pracy maszyny zadowolony wiec moze i bedzie tak w tym roku.Mam jeszcze pytanie, po ile placicie za docisk noza i za noz?u mnie w okolicy docisk 30 zl noz 50 zl w zeszlym roku bylo 20 za docisk 40 za noz.

13

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Jaka jest cena uslug w waszych regionach,ciecie kukurydzy E-281?

14

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Na ten rok ok 250PLN/h

15

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

A ile mogą kosztować nowe imaki ?

16

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

nowe w lubawie są po 100zł a używki 60zł a teraz mam ja pytanie z jaką siłą dokręcacie noże w sieczkarni bo jak dobrze pociągnełem to pękła mi sprężyna pozdr.

17

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Jaka sprężyna? U mnie jest imak na nim nóż na nożu docisk no i śróby.A dokręcam kluczem nasadowym i 30 cm rurki i co sił w rękach ciągnę;).Jeszcze sie żadna nie ukęciła ani nie odkręciła:)

18

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

docisk to ma sprzęgło!ale niech tam itak wszyscy wiedzą oco chodzi a taką rurką to bez problemu ten (docisk)możne pęknąć między otworami pozdr.

19

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Wymieniał ktoś już może łożyska na dolnych walcach podających zielonkę do  bębna tnącego?Chodzi mi o ten pierwszy od stalnicy.Ma może ktoś sposób jak zrobić to szybko i "bezboleśnie" ? wink

20

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

No Panowie założyłem jednak 12 noży,efekt SUPER! Obawiałem sie że może trochę cieżko będzie miał silnik ale jest ok.Kukurydza ok 2m wysokości ,100tyś. obsada na ha.3 rzędy , na drugim biegu idzie jak "mażenie" smile . Trochę to wszystko kosztowało ale opłacało sie wink
Ludziska z usługi zadowoleni jak chole....:) .