621

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Jak wjeżdżasz w trawę to słychać, (odczuwalne jest obciążenie) na silniku i bębnie? przełóż na skrzyni posuwu na najgrubszą sieczkę i sprawdź cz będzie różnica na wylocie. oczywiście musi iść grubo  masy w gardziel bo nie będzie miało czym rzucać.

622

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

witam panowie mam problem z hederem  dużym(do żyta)
a mianowicie zrywa mi blachę co osadzone są te widły napędzające kosę i jest widoczny duży skok tej blachy nie wiem dlaczego ma taki skok przebijałem łożyskiem co osadzone są te widły nic to nie daje czy możliwe jest ze skrzywił się  ten wałek wykrzywiny ..... luzów nigdzie nie ma tylko sie lekko grzeje obudowa co chodzi na tym wałku

623

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

No ustawione jest na najdłuższą sieczkę i nie zmienia to wyrzutu wcale dolatuje tak na 3/4 nawet mniej  tak że ledwo na przyczepę dolatuje. Po silniku wcale nie czuć że ma ciężko próby były na 1 i na dwójce jest tak samo.
Wiem dlaczego stałem się nabywcą tej maszyny bo poprzedni właściciel miał dosyć tego wyrzutu. Chciałbym obejrzeć u kogoś sieczkarnie i porównać ją ze swoją by wiedzieć co zmienić a i ostatnio okazało się, że leci mi olej z  miejsca poniżej głowicy trzeba wymienić jakąś uszczelkę i zajrzy się pod glowicę i na tłoki. Jakie ciśnienie ustawić na wtryskach i da się jakoś jeszcze zwiększyć obroty bębna tnącego? Wymienić koło napędowe przy silniku czy coś takiego?
I przy kukurydzy pomaga tarka czy to tylko dla picu jest i na czystej wannie też pójdzie?

624

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Peteer musisz doprowadzić do stanu w którym noże będą się wręcz ślizgać po wannie , regulacja każdego noża z osobna. Jeśli się nie da to regulacja wanny lub jej wymiana. A na koniec do noży ustawias stalnice . Musi dmuchać .

625

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Wyżej pisałem że ustawiałem je indywidualnie do wanny każdy tak by tylko o nią nie ocierał a on dalej nie wyrzuca tak jak powinien. I jak jest z ta tarka potrzebna jest do qq czy tez nie?

626

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Ciężko powiedzieć czy bez niej było by gorzej ,ale jak jest to nie zaszkodzi . Nagraj jakiś filmik z pracą choć  by na pusto na max obrotach to będzie się można jakoś przysłuchać twojej maszynie , i zrób zdjęcie przykręconego noża do imaka .

627

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

A skąd ty jesteś Peteer18?

628

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Może nowy wątek o problemach z dmuchawą i wyrzutem?

629

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

witam szukam kamienia do ostrzałki do e-281 gdzie to można zdobyć nie wie może ktoś

630 Ostatnio edytowany przez Fenol (2016-08-18 16:13:15)

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

kraniu zapomnij o tym,
ja ostrzę delikatnie lamelką i to wystarczy.
peter no i jak? doszedłeś do ładu z maszyną?
Z pewnością możesz podnieść obroty silnika, pewnie w jakimś zakresie nic mu nie będzie, piotrK pewnie będzie wiedział w jakich maszynach chodziły na wyższych obrotach.
Możesz założyć inne koło pasowe na napędzie silnika, mam znajomego który tak zrobił, dotoczył bebęn z rowkami na paski i dołożył 6 pojedynczych pasków. Wspominał że dobrze się to sprawowało.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

631

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Panowie, góra chłodnicy wrze, dół zimny... Termostat? czy pompa? gdzie szukać rozwiązania?

632

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

po kolei smile

633

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

kraniu ogarnąleś? kukurydza tuż tuż.
przypomniało mi się jak ja nabyłem maszynę i miałem problem z wyrzutem, i też się męczyłem. wymieniłem wannę i problem się skończył. myślę że możesz też podnieść obroty silnika, rozmawiałem z takim jednym z grudziądza, powiedział że silnik dużo wytrzyma, rozmawialiśmy nawet o 3 tysiącach ale wiadomo to już abstrakcja, kwestia tylko aby pompa była w stanie podać, jest to kwestia sprężyn i ciążarków na regulatorze obrotów które trzeba podpiłować ale to zależy. Szczegóły u takiego jednego z Grudziądza smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

634

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

ogarnąłem wszystko juz po sezonie nie ma co narzekać żadnej poważnej awarii nie było
ostrzałka super rzecz tylko kosy muszą buć równo podstawione

635

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

czyli ostrzałkę założyłeś? jak rozgryzłeś temat wyrzutu? wymieniłeś wannę?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

636

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Niemka jak ma wannę dobrze ustawioną to w rozrzutniku t088  tylną klapę wygina ..... A tak nawiasem to jak wyrwało mi jeden nóż to tak dupnęło że wannę razem z tarką wyrwało na ziemię. Po szybkiej naprawie i przyspawaniu, wanna odstawała od noży już na jakieś 4-5 cm. a i tak jeszcze w miarę wyrzucała sieczkę .

637

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

no właśnie to, to chyba właśnie Ty jak kupiłem moją parę lat temu mi powiedziałeś o wannie i też tak rozwiązałem trmat.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

638

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Przeczytałem cały wątek i postanowiłem ,że zimą zaczynam się rozglądać za E281 i pod wiosnę jakąś kupić ,założyłbym jej nowe noże , nową wannę z tarką i nową stalnicę , dodatkowo dopracował co trzeba i zrobię sobie robotę samemu. Bo przy areale ponad 10 hektarów kukurydzy i takich cenach mleka jak obecnie usługa staje się coraz cięższym obciążeniem finansowym...

639

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Dziś skończyli kosić u mnie nie całe 6ha za 4400zł... Chociaż wolałbym mieć swoją sieczkarnię wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

640

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Tyle za samą sieczkarnie czy jeszcze ciągnik z transportem w to wchodził ?