61

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Z tego co wiem i slyszalem to silnikowi brakuje troche mocy no i spalanie na pewno bedzie wieksze.

62

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

To jednym słowem szkoda zamachu , bo dwa sezony z gniotownikiem i silnik w krzoki ,a i cena 5000 za gnitownik trohę dużo .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

63

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Mysle ze silnik wytrzyma kilka sezonow,moim zdanie ta cena gniotownikow jest troche zawysoka,pozatym jak sie kosi uslugowo to trzeba by wiecej brac za wykonanie uslugi a i tak ludzie mowia ze drogo jak biore po 250 zl za godzine,ja w swojej mam tarkie 12 nozy stalnica co roku odwracana na nowy kant i nie potrzeba gniotownika.

64

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Też mam tarkę i chyba przy tym zostanę .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

65

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Nie wiem czy slyszales o takim patencie zeby na skrzyni z ktorej wychodzi naped na walki podajace zmienic zebatkie na miejsza z 13 zebow na 11 w efekcie posow bedzie jeszcze miejszy,na przyszly rok bede myslal o tym powazniej bo teraz juz mamy po sezonie.

66

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Na naszym terenie nikt niezakłada nawet tarki i biorą 800 za ha .

67

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

I ludzie tyle placa?

68

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

to u nas cały zestaw Class + 2 Fendy biorą 700zł/h  a 1ha tną 40 minut:)

69

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

wszystko zalezy od regionu w jakim sie mieszka

70 Ostatnio edytowany przez Fenol (2009-09-23 20:16:23)

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

w tym sezonie padł rekord 32l na ha!
niestety wyciągnęły się pasy od napędu sieczkarni dołożyłem noży do 12 sztuk i i w miarę pracy zaczęły się ślizgać. paski do wymiany koszt sztuki to jakie 400zł. komplet noży dużo daje, wcześniej miałem 8, u mnie jaguar chodzi po 400zł, nie ma i nie będzie tańszej sieczkarni niż fortschrittka jak miałem 1rzędówke to paliwa poszło pewnie 2 razy więcej niż przez pompę chlora z E281 i czas, a tak palisz i jedziesz, moment -pełna przyczepa, jak zadbasz wcześniej to na pewno nie zawiedzie.

zapytam jeszcze o tarkę, czy nie ma problemu z wyrzutem? czy nie jest gorzej niż przy gołej wannie i czy jest rzeczywiście efekt gniecenia?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

71

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Powiem tak,znajomy w tym roku kupil sieczkarnir zalozyl nowa wanne bez tarki nowe noze 12 szt,wszystko ustawione jak nalezyu,mnie jest tarka noze 3 sezon,no i musze powiedziec ze roznica jest,moim zdaniem tarka spelnia swoje zadanie naprawde ciezko znalesc cale ziarno, a z wyrzutem problemu nie ma no chyba ze kukurydza jest zielona i mokra wtedy jest troche gorzej ale nie ma problemu,no i spalanie troche pewnie jest nieznacznie wieksze ale fetekt jest wazny.

72

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

dlaczego na najwolniejszym posówie nie wyzuca za dobrze sieczki i zabija się beben

73

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

hagi258 czeka cię ustawianko noży a jak zurzyte to i wymianka

74

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

a jak one mają byc ustawione do tarki i do wanny

75

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

utawiasz tak:jeden noz ustawiasz do wanny,tak aby o nia praktycznie dotykal, jesli przerwa bedzie zbyt duza to wlasnie slabo wyzuca,pozniej do tego noza dosowasz stalnice tak aby na calej dlugosci noza ja krecisz bebnem dotykal tej stalnicy,reszte nozy uwtawiasz do stalnicy potem przerwe miedzy nozami a stalnica i nie ma bata musi dmuchac, a i sprawdz czy wanna jest prosta bo jak nie to trzeba wymienic,powodzenia!!

76

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

mam z gniotownikiem trzeci sezon daje rade silnik gwiżdze jak by był z turbina jest podkręcony na dawce paliwa jak gniotownik był skręcony na maxa to wzieła przeszło 30l/ha
w wątkach sieczkarnia na forum śą zdjęcia gniotownika zamieszczone porzezemnie a tarka niedorówna gniotownikowi spalić swoje spali ale robote robi też

77

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

ja kosze już 8 lat forszajką wszystko na wiosnę ruszam w trawę tzn. sianokiszonkę 30 ha potem zboże na kichę czyli gps 20 ha i wkoncu kukurydza 50 ha silnik gwizda palcem nie dotykam dobry olej i rura 12 noży ustawione na cień do stalnicy na najwolniejszym posuwie oczywiście na kukurydzy reszta jak najszybszym.Odwożę dwoma t088 i kasuję za kurs kukurydza wychidzi 800 za ha a co do sieczki jak robią clasami na odpierdziel to tną dłużej.

78

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

dlaczego na najwolniejszym posówie zabijają sie wałki wciągające

79

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Sprawdż czy sprężyny napinające wałki są całe , albo linki od tych sprężyn , no i oczywiście zajżyj do łańcuchów czy ten ostatni nie spadł albo nie obcięło frezów na wałku .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

80

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

do czego są te spręzyny co napinaja wałki jaka spełniaja role