361

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

u brodacza nic ciekawego nie ma

mdw

362

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

A no robię wszystko  i jakoś się kręci .
Yokosław   miał jakis czas temu jakies 2 sztuki chyba  takiego jak koses i 11 coś tam ...  ale tak czy siak w niedziele się tam po jeżdżę może się coś  zobaczy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

363

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

jednego widzialem ale wygląda że to ledwo żywe, ale ma gosciu pod nowogrodzcem, musiałbyś pogrzebać w necie

mdw

364

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Wojtas nie wiem ile chcesz wydać ale powinieneś patrzyć na serię 3155-3185   albo 155 -185

365

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Chłopaki mam pytanko wymieniał ktoś w warunkach domowych tuleje w silniku perkins ?
Muszę na poważnie pomyśleć nad kapitalką ale zastanawiam sie czy da radę samemu wcisnąć tuleje bez odkręcania silnika z ciągnika ? Jamir może masz jakieś doświadczenie w tym temacie ? Gotowe  tuleje z tłokami są w cenie 310zł więc tanio by taki remont wyszedł.

366

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

możesz mieć kłopot, ja w swoim nie dałem rady i powiozłem silnik do olsztyna na remont

367

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

koseś, jest to możliwe ale z całym szacunkiem jest to leczenie syfa pudrem i tyle warte ile kosztuje. chcesz dobrze to wyjmij silnik wciśnij tuleje surowe i roztocz pod wymiar tłoka ale po wciśnięciu tulei osiowanie jeśli wał wyda jeszcze w nominale to nowe panewki bez szlifu i wtedy będziesz miał zrobiony silnik. Co do głowicy to wymyj porządnie i zawory zalej mlekiem takim od krowy prosto im tłuściejsze tym lepsze w ten sposób sobie sprawdzisz jej szczelność na zaworach. W ten sposób będziesz miał zrobiony silnik dla siebie i na ładnych parę lat. Turbina jeśli nie ma luzu wzdłóżnego to jej nie ruszaj.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

368

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

No włąśnie ściankę mają około 2mm. więc trochę cienkie są , ale skoro robią tuleje szlifowane to chyba je jakoś zakładają ? Jamir po co robić osiowanie pod wał skoro był by złożony bez szlifu ? Głowicę dawałem dwa lata temu do olsztyna , pompa też dostała nową głowicę dwa lata temu a w zeszlym roku wymieniłem pompę wody . Dlatego na kapitalkę bym nie chciał oddawać .
Marku kiedyś wymieniałeś pierścienie , pomogło to coś ? I tuleje kiedy wymieniałeś ,na jakie i gdzie ?

369

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

po zakupie wymieniałem pierścienie i na jakiś czas pomogło, a jak pękł grzybek zaworu w zeszłym roku to dałem do Snarskiego w Olsztynie do roboty. Pompę spieprzyli u Mądrego i wysłałem do Tucholi i teraz dobrze śmiga i pali. Czekam właśnie na pompę i wtryski do manitou bo odmówiła palenia (też wysłałem do Tucholi)

370

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Ja pompę dałem do iławy do bosch serwis i dobrze zrobili ,  a głowice też mi robił snarski .
Ciekawe ile by za wymiane tulei chcieli ?

371

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Musiałbym poszukać faktóry za remont

372

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Sam sobie poradzisz tylko musisz dotyczyć krążek do wyciągania tulei zabawa podobna do sw 400

373

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

przed wkładaniem tulei włóż je do zamrazalnika to sie roszke skurcza, tak robia fachmany w mojej okolicy

Rolnik z powołania:-)

374

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Mój sąsiad remontował tak 3p kilka razy, ale rezultaty były takie, że w ciągu 10 lat robił to kilka razy. Po jego śmierci wnuczek postanowił reanimować 3p i posłuchał propozycji którą sugerowałem im kilka razy tj surowe tuleje i honowanie. 3p zasuwa już trzeci sezon niemal bezobsługowo. Te gotowe tuleje są bo, takie fachmany potrzebują mieć regularnie zajęcie i dlatego jest na nie zapotrzebowanie, ale nie da się w ten sposób wyremontować silnika. No i cenowa różnica nie jest dramatycznie duża tylko blok silnika trzeba niestety wyjąć i przygotować do remontu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

375

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Marek tu masz rację też to przerabiałem ,jak poszły surowe to dopiero się wszystko na lata uspokoiło.

376

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Dobra mam już wątpliwości odnośnie gotowych tulei , ale powiedzcie co może pójść nie tak przy wkładaniu ? oraz co może być nie tak w już włożonych ?

377

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

przy wkładaniu mogą się  lekko  powyginać jak  będziesz je wbijał  chyba że  jest opcja taka że zamrozisz je ... zamrażalnik to kiepski pomysł lepszy azot   a masz go w gaśnicach lub kup butle azotu  i zamrozisz  wsadzisz  i tyle  , pytanie z jakiego materiału jest ta gotowa ? jakiś hartowany ryż ? to  szkoda roboty , a jak coś lepszego to czemu nie spróbować ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

378

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

dawno temu  w 4 perkinsie  . zamrażarka i dorobiłem sobie  dużą śrubę  z blachami  i z drobnym skokiem  i  bez sensacji powchodziły.

Leszek   dla kolegów'

379

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

To że weszły to no problem tylko jak się ułożyły i jak się zdeformowała to oko nie zobaczy.Powiedziano mi kiedyś tak że gdyby tuleja była szklana to każdy by zobaczył efekt a że metal to się podda i wszyscy myślą że jest dobrze.

380

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

A jaką masz gwarancję na powtarzalność że 6 kotłów jednakowo wprasujesz niezależnie od tego czy dobrze, czy źle, Potem problem z wydmuchiwaniem uszczelki pod głowicą, kolejny problem to deformacje przy wprasowywaniu, bo młota jakoś tutaj nie widzę, no i nawet odrobina pyłu, mimo najszczerszych chęci zdeformuje 3 mm tulei tak, że na dzień dobry pracuje jak zatarta. Napatrzyłem się na to i wolał bym te pieniądze przepić pod sklepem niż odwalić kupę nikomu niepotrzebnej roboty, a potem robić to od nowa brrrr...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia