1

Temat: Fastrac JCB wszystko o nim

Założyłem ten wątek na prośbę kolegi Scoda i Maniek .Fastrac zachowuje się w polu ponadprzeciętnie a do transportu jest idealny .W moim modelu 155 o mocy 168 KM jest silnik perkins serii 1006 z turbiną  skrzynia oferuje 36 biegów do przodu i 12 do tyłu w tym jeden półbieg przełączany pod obciążeniem ,rewers natomiast jest elektropneumtyczny ale użycie go wymaga wciśnięcia sprzęgła .Skrzynia jest smarowana olejem w obegu zamkniętym a na tuz i hydraulikę zewnętrzą jest osbna pompa i zbiornik .Zawieszenie z przodu na sprężynach śróbowych plus amortyzatory ,tył natomiast jest zawieszony hyropneumatycznie czyli amortyzatory hydrauliczne plus akumulatory z azotem.Wom 540 i 1000 obr/min załączany elektrohydraulicznie z przodu i z tyłu .Przedni tuz ma udźwig 3,5t. a tylny 7t. sterowany erh plus przyciski na błotnikach i najfajniejsza rzecz a mianowicie hamulce tarczowe na wszystkich kołach hydrauliczne wspomagane pneumatycznie normalnie brzytew ,przy ładunkach do 20t i normalnych warunkach atm. nie ma potrzeby zapinania hamulców przyczep.To tyle odemnie jak są ptania to słucham.

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

na jakich jesteś kołach chodzi mi o rozmiar, fastrack to super ciągniki taki jak twój jest moim marzeniem szybki mocny idealny :brawo:

3

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

ile trzeba dac za taki sprzet jak twoj i jaki to ma skret i czy drogie sa do tego czesci

Fortschritt zt 423 a razy 2

4

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Koła to 540/65-R30 a za swojego to dałem śmieszne pieniądze czyli 45tys. ale to trzeba trafić na okazję skręt porównywalny z forszem ale za to układ kierowniczy chodzi bajecznie lekko i żeby na drodze był stabilny to do drążka kierowniczego ma dołączony amortyzator .Części jak to do zachodnich tanie nie są ale za to awaryjność mała i nie ma się co oszukiwać jak się jeździ mercedesem to i naprawy są droższe niż poloneza.

5

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

To wiadomo że będą droższe trochę części bo to jest bdb sprzęt wink
A z przodu to masz tylko tuz ?? Czy i moze wom ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

6

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Tył i przód...:)

7

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Z przodu mam również wom 540/1000 i jeszcze dodatkowe przyłącza hydrauliczne

8

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

powiedz o spalaniu ile na ha orki twoim obrotowym trzeba liczyć

9

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Spalanie -trudny temat mam różne pola od 3do 6 klasy ,generalnie 15l/ha nie przekracza licząc zaoranie konkretnej działki razem z poprzeczniakami jednak są pola gdzie można zejść na 13l/ha ale warstwę uprawną mam min.35cm i taką też robię orkę więc lekko nie ma mimo to poszukuję szustej skiby do mojego rabe to obniżył bym prędkośćz 10 do 9 km/h

10

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

przy tylu KW to dosyć oszczędny typ a przy 6-skibie na pewno był by bardziej wykorzystany i spalanie by spadło tak miał kumpel jak orał 4/skibowym obrotowym więcej mu spalał niż jak dołożył 5-skibkę

11

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

JCB  świetne  ciągniki .  Zazdroszczę  Ci Koseś  tej  maszyny

12

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

A jak jest z prędkością ?
Bo skoro ma 36 biegów i trzeba to rozłożyć na 1-70 km/h to nie wychodzi raczej aż tak dużo..

13

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Pomiędzy 5a 12 km/h czyli głównym zakresie pracy mam możliwość zmiany około 8 przełożeń ale nowsze modele z opczątku 2000r mają już 54 przełożenia ogółem. A tak nawiasem to mam skrzynię 80 km/h smile  @Scoda też mam taką nadzieję bo uciąg mam wystarczający i jeszcze nie używałem blokady mostów w orce a forszaj w tym samym płógu to bez blokady ani rusz mimo że masy mają podobne .

14 Ostatnio edytowany przez Kamil2610 (2011-07-09 10:36:51)

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Ale warto dodać to że ty koseś w twoim fastrac-u masz chyba rozłożony napęd po 50% na oś???

GG 16238418

15

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

A na czym to polega ? big_smile

16 Ostatnio edytowany przez koseś (2011-07-09 14:51:06)

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Kamil miał na myśli rozłożenie ciężaru a co za tym idzie docisku poszczegulnych osi,w konewkcjonalnych traktorach valtra coraz to bardziej wysówa silnik do przodu ale do 50/50 chyba jeszcze trochę brakuje a fastrac ma to już od początku produkcji.   A tu jak jest zbudowany http://www.youtube.com/watch?v=ErRQT3kGtzA

17

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

chodziło chyba o napęd, że masz stały napęd na 4 koła tak jak chyba w liazie, a nie jak zdecydowana większość ciągników, w których przód włącza się dopiero jak tył się ślizga

18

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

jaka jest jego waga i który ma rocznik????

19

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Około 6t. i jest z 96r.

20

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Koseś co popsuło się w Twoim JCB i ile kosztowały Cię naprawy.Drugie pytanie co myślisz o mniejszych fastrackach np;1135.