381

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

scoda19 napisał/a:

To że weszły to no problem tylko jak się ułożyły i jak się zdeformowała to oko nie zobaczy.Powiedziano mi kiedyś tak że gdyby tuleja była szklana to każdy by zobaczył efekt a że metal to się podda i wszyscy myślą że jest dobrze.

Mechanik raz wlasnie tak mi mówił a tata do niego ze jak to tak? A on mówi normalnie tuleja się przekształci i będzie jak " jajo " a oko tego nie zobaczy...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

382

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

To nie wymiana lemiesza w pługu, lepiej zrobić to raz porządnie na lata

E 516 na części
Telefon 695 076 269

383

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Trzeba będzie porozmawiać z kilkoma mechanikami i wyrobić sobie opinie , widziałem na you tube jak gość wkładał takie tuleje to po mocnym zmrożeniu wsuwały sie pod własnym ciężarem. Skoro miejsce osadzenia tulei jest idealnie zrobione i tuleja też idealna pod wymiar i wejdzie lekko to chyba nic się nie stanie ?

384

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Chyba że miejsce osadzenia tulei nie będzie idealne i pod wpływem rozprężania jak się nagrzeje tuleja, będzie się naprężała w jednym miejscu więcej. Teoretycznie się da pewnie to zrobić, tylko tutaj to chodzi o to co nie widać. A ile kosztuje wprawienie surówek i obrobienie ich w bloku?

385

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Widzę koseś że na siłę chcesz leczyć syfa pudrem tylko pamiętaj jedno, to jest Perkins i na 100% się zemści na Tobie jak nie zrobisz go porządnie a jak chcesz robić z gotowych już elementów to lepiej zostaw tak jak jest będzie to zdrowsze i dla Ciebie i dla silnika a jak "dorośniesz" do remontu to wtedy się za to weź oczywiście to tylko moja opinia i możesz ją w całości olać bo w końcu to Twoja maszyna i Ty robisz co chcesz.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

386

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Koseś rozmawiałem z kolegą mechanikiem, też mówi że te gotowce sobie odpuść !!!

387

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

https://www.youtube.com/watch?v=kCVrtmnm0y4
ponad 90 smile niezły wynik

gg 5118068

388

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

https://www.youtube.com/watch?v=1A0viK7IZ7w

389

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Koseś  mam sprawę 

opisz dokładnie  jak to jest z tymi biegami w tym jcb ??
obok kierownicy po lewej masz manetkę  przód tył ?  na niej są jakieś  zakresy ??  czy mi się zdaje ?
biegi ma  niby normalnie  i są na każdym biegu połówki  ? jesli tak to ile  i czy pod obciążeniem czy nie |?  jak z widocznością z kabiny na cięgła itp ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

390

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Jaki model bo to podstawa

391

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

1135  ..  czy w każdym jest coś innego ?? czy jak

do tego czy oznaczenie 135 to znaczy że ma tyle koni czy jak ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

392

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

zależy od roku produkcji, ma od 130 -147KM :

http://www.traktorpedia.pl/jcb-fastrac- … echniczne/

Rolnictwo - moja pasja. Pamiętaj, rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.
TraktorPedia

393

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

ja mam 2135 4ws, jest 6 biegów, trzy zakresy, ślimak, żółw i zając, i na każdym jeszcze dodatkowo trzy połówki. Przy kierownicy wajcha przód-tył i na niej obrotowa końcówka do zakresów. Połówki na dźwigni zmiany biegów i na prawej konsoli. W trybie auto sam zmienia połówki.  135 kw  z silnika perkins 6 cyl.

394

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Wojtek 1135 ma tylko jeden półbieg reszta jak opisał Marek , a koniki możesz podkręcić nawet do 160 bo taki sam silnik jak mój .
Widoczność do tyłu dobra tylko dolnego zaczepu nie widać .
Musisz wiedzieć że rewers jest specyficzny i aby zmienić kierunek jazdy trzeba wcisnąć sprzęgło bo sprzęgło jest suche .

395

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Sprzęgło  w każdym ciągniku wciskam chodź nie potrzeba ... takie zboczenie ...

Te zakresy  też się zmienia  podczas jazdy czy np to jest tak wybieram zółwia i na nim jeżdżę ?? chce przełączyć na zająca to muszę wcisnąć sprzęgło i przełączyć i jechać dalej ??

Tak właśnie zaglądam za czymś takim i wolę się popytać was niż siedzieć i główkować
jak z dostępem do ewentualnych  napraw ??
Dużo elektroniki ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

396

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Zakresy najlepiej zmieniać na postoju bo i tak w transporcie latasz na H  , zakres M to typowe biegi do prac polowych , a L to prawie jak pelzajace.
Elektronika to tylko podnośnik  reszta to zwykła elektryka i przekaźniki oraz pneumatyka bo to ona zmienia silownikami zakresy . Części do silnika w każdym sklepie A całą resztę w sklepach typu hydroczesci  albo serwiskop  itp....

397

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

znajomy miał ciagle proplemy z krzyżakami na przedniej osi

Rolnik z powołania:-)

398

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Problemy  zawsze są jakieś  w końcu to nie jest nowe ,,, i nowe się psują ,,
Chodzi mi o komfort i  funkcjonalność   a w żadnym  ciągniku nie będę miał tego wszystkiego za te  pieniądze ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

399

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Tylko te przebiegi traf takiego z 7-8 tys to pojeździsz a nie 18tys.

400

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

nie ma reguły, u mnie urwało się pół zawora w głowicy i musiałem cały remont zrobić , tym bardziej że i tak nie chciał dobrze palić , zwłaszcza jak było zimno ( najprawdopodobniej angol od którego go kupiłem zagotował go)