41

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

He he tak tylko podpuszczam tongue Do fastraca nic nie mam tak tylko głośno myślę ale chętnie bym zobaczył w akcji tą  maszynkę cool

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

42

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Panowie dziś się okazało że klocki hamulcowe na przedniej osi się skończyły sad a że oryginały kosztują ponad 500zł więc dopasowałem od jakiejś ciężarówki za 190zł .I teraz najważniejsza rzecz czyli wymiana którą dokonałem w niespełna 5 minut bez zdejmowania kół ! ,żeby i tak było w innych traktorach.

43 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-08-24 19:56:54)

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

W innych traktorach  nie  ma klocków  na przedniej osi smile  Hamują załączając  4*4 . A w DF 6.11 z tyłu są tarcze z zaciskami wielotłoczkowymi jak w samochodzie smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

44

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Koseś i tak ostatnio jestem napalony na JCB widziałem w dobrej kasie tego 4WS a jak ty jeszcze opowiadasz takie rzeczy to już całkiem.

45

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Sebastian próbowałem się kiedyś dobrać w 323 do hamulców przedniej osi ...... normalnie szok  a z tyłem to już tragedia , a w fastracu  z tylnymi jest jeszcze lepiej gdyż nawet pod spód nie trzeba włazić bo jest dostęp od tyłu .Jcb ma dwu tłoczkowe zaciski po jednym tłoczku na klocek .Scoda jak będziesz jechał na oględziny daj znać to bym pojechał z tobą i mu się przyjrzał .

46

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Koseś - ja też jestem praktycznie zdecydowany na JCB i też miałem zamiar prosić Cię o pomoc przy wyborze - ale to jeszcze muszę o rok przełożyć przez ten nieszczęśliwy tegoroczny rzepak. Przeglądając Allegro widziałem ,że w Twoich okolicach trochę tego jest....

47

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

rudemenes w Lubinie są 2 szt. do ogladania na allegro tylko jaki stan

48

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

u nas wozi  JCB  osad z oczyszczalni ...  narmalnie  fruwa aż miło ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

49

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Rudemenes nie ma sprawy zawsze można podjechać i luknąć jak mam wolny czas .

50

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Oo tak w 323 przód to bajka ... A w tym momencie mam zwalone 3 zwolnice bo robię hamulce tongue

51 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-08-24 19:58:03)

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

He he przedni most w 323 ? Tak prawie cały  rozłożony był na kawałeczki  , nawet zobaczyłem  co jest  pod  pokrywą w tej wielkiej bule  na środku mostu wink  A  tylnego mostu nie ruszałem i obym nie ruszał bo  hamulce żyleta z  fotela zsadzają teraz  :satan:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

52

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Obyś nie musiał.. ja po raz kolejny chyba się poddam bo w nowym miejscu mi płyn spierdziela..

53

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Od jakiegoś roku borykałem się z utrudnionym rozruchem ciepłego silnika (kręcił ale nie zapalał )i teraz z gruberem był jakiś słaby a przyczyną tego była tracąca szczelność głowica pompy wtryskowej ,w zeszłym tygodniu zamówiłem w Iławie nową głowicę (koszt 2500zł.i 400zł. przyjazd mechanika wymontowanie i na drugi dzień przywiezienie oraz montaż ). Dziś zapiąłem znowu grubera i przeżyłem szok.... jest nie wyobrażalna różnica przyrostu mocy i to wszystko tylko dzięki sprawnej pompie wtryskowej .Spodziewałem się że będzie może trochę mocniejszy ale takiego powera to się nie spodziewałem ,a morał tego jest taki że pompa wtryskowa to chyba jednak serce silnika o które trzeba dbać .

54

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Mówisz o nowej czy regenerowanej bo cena spora choć z drugiej strony patrząc jak do perkinsa z10 lat temu też było cholernie drogo a najważniejsze że jest efekt bo kasa to rzecz względna.

55

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Koseś ameryki nie odkryłeś z tym że pompa..... ;-)
A co rozumiesz przez tracenie szczelności? bo mi się wydaje że głowica się wytarła i łopatki nie nie dawały ciśnienia....

56

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

kolega do fendta 612   za remont głowicy również  2.5 tys ale  to nie ten ciągnik aktualnie ...  idzie jak rakieta jak na te 120 koni ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

57

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Scoda głowica została założona nowa i już z nadrukiem delphi czyli produkowana już po przejęciu lucasa przez delphi ,pompiarz powiedział że głowica traci szczelność czyli wyciera się kiedyś nawet te głowice regenerowali poprzez nakładanie chromu bodajże ale były bardzo awaryjne bo chrom się płatkami odrywał i zacierała się cała głowica a w niektórych  przypadkach to nawet ukręcała się oś .2500 to może i drogo ale nie ma na rynku zamienników ,są tylko oryginały ,fabryczna wytrzymała ponad 9000 godzin ciekawe ile ta wytrzyma ?

58

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

W przypadku takiego sprzętu nie ma co się pakować w zamienniki...
Aż żal człowieka ściska kiedy w dzisiejszych czasach kupuje części choćby do 60tki i nie wie jakiej są produkcji... ale wiadomo rynek zalewają części made in china :nooo:

59

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

co się dziwić nowa pompa do ursusa turbo 4 cyl to wydatek 2500zł a to zupełnie inna epoka i technologia

60

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Najważniejszy jest efekt i że z częściami niema problemu,może i lepiej że niema zamienników.