61

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

koseś napisał/a:

Od jakiegoś roku borykałem się z utrudnionym rozruchem ciepłego silnika (kręcił ale nie zapalał )i teraz z gruberem był jakiś słaby a przyczyną tego była tracąca szczelność głowica pompy wtryskowej ,w zeszłym tygodniu zamówiłem w Iławie nową głowicę (koszt 2500zł.i 400zł. przyjazd mechanika wymontowanie i na drugi dzień przywiezienie oraz montaż ). Dziś zapiąłem znowu grubera i przeżyłem szok.... jest nie wyobrażalna różnica przyrostu mocy i to wszystko tylko dzięki sprawnej pompie wtryskowej .Spodziewałem się że będzie może trochę mocniejszy ale takiego powera to się nie spodziewałem ,a morał tego jest taki że pompa wtryskowa to chyba jednak serce silnika o które trzeba dbać .

Możesz podać namiary do tej firmy z Iławy??? I mam pytanie jakiej firmy masz pompę w twoim JCB. mam ten sam problem z CASE-m .

62

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Bardzo proszę http://www.diesel-ilawa.za.pl/  firma znana nie od dziś i o dobrej renomie zatrudniająca dawnych pracowników IZNS  ,a pompę mam Lucas

63

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

W case to pewno Bosch będzie siedział?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

64

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Bendek napisał/a:

W case to pewno Bosch będzie siedział?

Tak niestety. A myślałem że w JCB skoro perkins to CAV będzie ,chyba że lucas przejoł cav ? zresztą czy to ważne?

65

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Tak jak u mnie...
Koseś bardzo kasują?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

66

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Wtryski i pompa do c355 kosztowały mnie u nich trochę ponad 500 zł. Chodził mułowato więc z powrotem do nich, okazało się że za dużo wlałem oleju big_smile upuścili, i odpukać wszystko gra tongue wiem że całkiem inna technologia ale jakoś nigdy fuszerki nie odwalili z tego co pamiętam

67

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Ceny nie najnizsze ale za to dobrze robia

68

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Koseś ładna maszyna takiej szukasz mój handlarz ładny sprzęt ściąga z Anglii mam od niego Belarusa

http://moto.allegro.pl/jcb-fastrac-3170 … 95939.html

69

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

niedaleko mnie mają na firmie też fastarca (nie wiem dokładnie jaki model ale ma chyba 3 lata dopiero)  ale kupiony w salonie w Polsce i skrzynia zblokowana tylko na 40 sad

E 516 na części
Telefon 695 076 269

70

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Piękna maszynka tylko szkoda że na razie cena nie dostępna sad a prędkość blokuje tylko elektronika , po gwarancji można zdjąć kaganiec i śmigać na max.

71

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

A czy JCB ma pneumatykę dwuobwodową ??

72

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Ma jedno i dwu obwodowo czyli trzy szybko złącza pneumatyczne na przyczepy .

73

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Koseś a jak jest z widocznością  w Twoim sprzęcie? Jak wygląda kabina w Twoim porównując np do 2135?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

74

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Jedyny problem to zapinanie na dolny zaczep bo go nie widać ale mam kamerę z tyłu i teraz żaden problem generalnie w moim  kabina jest wielka jak salon ,drzwi się otwierają prawie pod kątem prostym do przodu jak w aucie a w serii 21..i 11.. kabina jest sporo węższa no ale dla operatora miejsca jest naprawdę dużo .

75

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

więc ogólnie widoczność podczas pracy jest dobra i w tył i w przód

E 516 na części
Telefon 695 076 269

76

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Witaj Koseś
Własnie mam zamiar kupic idealnie takiego fastraca jak twój tylko że nie posiada przedniego TUZ. Wiesz może jaką wydajność ma pompa hydrauliczna w takim modelu? Chodzi mi o Przepływ w litrach/min.

Z góry dzieki za pomoc  i szacunek za tak ciekawe posty , sporo mozna sie dowiedziec

77

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

http://www.konedata.net/Traktorit/jcb125.htm
wg tego to 78,6 l/min

E 516 na części
Telefon 695 076 269

78

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Domi szkoda że nie jakiś miesiąc temu bo wujek mój sprzedał 185-65, silnik cummins, też bez tuz-a przedniego, ale pięknie mu chodził i sprzedał tylko przez to że był za duży dla niego.

79

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

No szkoda, teraz nie ma zbyt duzego wyboru do kupna, chce kupic takiego jak ma koseś, facet chce 56 tysi ale opusci na 54 na wymiane opon tylnich. Ta cena jest ceną netto, w wiec z vat wyniesie mnie prawie 66,5 tysia ale vat sobie odzyskam , bo wezme go na firme. Niewiem co myśleć o tej cenie? Kupować go czy czekac na jakas okazje? Ogolnie te modele kosztuja okolo 55 netto, widzialem gdzies jednego za 37 ale byl troche zniszczony, obawiam sie ze cena jest tak niska bo to jakis dojechany zlomek.

80

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Sprawa wygląda tak-wuj sprzedał coś za 80 z groszami , ten co kupił oglądał podobno kilka JCB o podobnej mocy za ok 45-60 tys ale jak wsiadł do tego i pojeżdził to zdziwiony był czemu tak skrzynia i silnik cicho chodzi , że w tamtych to podobno rzegotało wszystko. Wniosek taki jaka cena taki sprzęt, ja Ci radzę żebyś go dobrze sprawdził wszystkie mechanizmy jeśli tylko coś kolwiek ci się niespodoba w pracy napędów,skrzyni silnika,hydrauliki,pneumatyki itd. to niebierz bo części drogie i może będzie lepiej poczekać aż się trafi jakiś inny...