81

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Panowie tani nie znaczy że złom ,ja swojego kupiłem za 40 kilka tysięcy i działa bezawaryjnie już kilka lat .Do kupna najlepiej jechać z kimś kto zna te maszyny aby nie wpaść w bagno .@Domi gdzie mieszkasz ? i podaj linki do tych ogłoszeń to się przyjrzę .

82

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Rozmawiałem z handlarzem na temat JCB i mówił mi, że to są na tyle solidne traktory, że bardzo długo pracują u pierwszego właściciela i są praktycznie wyeksploatowane, ciężko trafić na egzemplarz z przebiegiem mniejszym niż 18000 motogodzin, potem handlarze zbijają przebieg ale podzespoły są już poddarte. Trzeba być czujnym, albo mieć sporo szczęścia aby kupić dobry egzemplarz.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

83

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

http://otomoto.pl/jcb-80km-h-fastrac-16 … 47757.html Ten był moim głownym celen zainteresowan, widzialem go i jechalem , nieznam sie w ogóle na tym na zdjeciu wyglada ok ale jednak na zywo mi sie nie spodobal. Opony lyse , peknieta przednia szyba , koles mowil ze robil sprzeglo(niewiem czy mu wierzyc) bo jak nim ruszal to strasznie szarpalo jakby nie umial wyczuc potem jak wjezdzal do garazu to nawet go zadusil. Maszyna nie ma przedniego TUZ ani WOM a na dłuzsza mete moze by TUZ sie przydał. Dodatkowo maszyna nie ma klimy bo niby sprezarke wyciagnal i niesprawy jest miernik paliwa. Takze nic ciekawego, wole nie myslec co sie zaraz popsuje. Facet świadczyl nim usługi (kosil kukurydze i miedzy innymi nim odwozil ja na pryzme) twierdzi ze kupil przyczepe 18t i teraz nie potrafi nim wjechac na pryzme, niewiem co o tym myslec.

84

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Bajki sobie gada że na pryzmę nie wjedzie ,brak tuza albo dużego obciążnika to też nie dobrze .Sprzęgło to w tych ciągnikach chodzi jak w osobówce i jego dobre działanie to podstawa gdyż zakresy i kierunek jazdy jest zmieniany przez pneumatykę a ona nie cacka się z skrzynią jeśli sprzęgło źle rozłącza to nie dobrze.

85

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Ja go już kupę czasu widzę a przeglądam dość często oferty.

86

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Tez tak mysłe , dzieki waszym postom doszedlem do wniosku ze nie warto go kupować. Co myslicie o tym http://allegro.pl/ciagniki-rolnicze-jcb … 37309.html

Ma dobre opony , przedni tuz , wieksza moc i pewnie lepsza pompe hydr a na tym bardzo mi zalezy bo traktor mialby procowac z HDS

87

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Marek a kto oszczędza ciągnik za grubą kasę żeby go później sprzedać ? Pewnie jeszcze babcia do kościoła jeździła tylko ..

88

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Ogolnie jestem bardzo ziolony w tych tematach, słyszalem ze skrzynie automatyczne w fastracach sie psuja. Ten 3185 ma autoshift, to automat czy tylko rewers bez koniecznosci zatrzymywania sie? Moze Wy panowie coś wiecie na ten temat.

Ogolnie to jestem z okolic Kalisza także daleko od Cb Koseś

89

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Mam znajomego handlarza ma dla siebie Fendta 611 z 91 roku nakręcone ponad 15 tys. ma go juz 10 lat mówił ze super sprzęt ( świadczy troche usług dla rolników) jak dla siebie przywozi patrzy na stan a nie na rocznik twierdzi że w Niemczesch są srasznie drogie traktory najlepiej szukać w francji lub anglii

90

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

byłem  na jesień na cukrowni   i staną koleś  Fasttrakiem   bo pomylił  drogę  i nie skręcił  tam gdzie potrzeba ... jechał z opola   był w pszenie  więc to kawał drogi   ,,, pokierowałem go   tam gdzie miał jechać   pogadałem z nim  zadowolony z maszynki  mówi że szybka i wygodna  ale  bardzo mało  zwrotna  z mojego punktu widzenia ... z przyczepą na drodze z poboczami nie zawróci ...  to tak  jest ??  jak to jest koseś

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

91 Ostatnio edytowany przez koseś (2013-01-13 19:42:13)

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Ten 3185 też ma rewers ze sprzęgłem ale to jest normalnie bajka czyli wybierasz kierunek jazdy np.do przodu włączasz bieg puszczasz sprzęgło i jazda ,w czasie jazdy do przodu wcześniej możesz przełączyć rewers do tyłu jednak nadal będziesz jechał do przodu do puki nie wciśniesz sprzęgła a prędkościomierz nie zbliży  się do 0-2 km/h  a wtedy następuje zmiana kierunku jazdy .Wydaje się to skomplikowane ale w praktyce zmiana kierunku jazdy zajmuje około 1-2 sekundy .Autoszift to jest zwykła zsynchronizowana skrzynia biegów w której jest 6biegów głównych i po trzy półbiegi na każdym z nich i właśnie je można zaprogramować aby utrzymywać stałą prędkość jazdy niezależnie od obciążenia i nic po za tym automatycznego tam nie ma ,i to jest praktycznie to samo co samoszift w mojej maszynie .Zwrotny jest jak forsz niestety  ale w polu już jest lepiej ze względu na duże koła .

92

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Dzieki Koseś bardzo mi pomogles, zadziwia mnie twoja wiedza na temat fastraców. Wiesz moze jak wydajna jest pompa hydr w tym 3185 chodzi mi o l/min? Jutro moze pojade go zobaczyc wiec zdam wam relacje co to za maszyna. Moze powiecie na co mam zwrócic szczegolną uwage w tym modelu?

93

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

kolega ma fastracka co ma 4koła zwrotne. zawraca prawie w miejscu

Rolnik z powołania:-)

94

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Pajej wersje 4WS są fantastyczne i choruję na takiego 115KM  zamiast moich ursusów .Domi pompa ma 78l/min czyli tyle samo co w moim 155 ,na co zwrócić uwagę hmmm..... temat rzeka na wszystko czyli mechanikę ,elektrykę i tylne zawieszenie ,........ i wiele normalnych rzeczy jak w każdym ciągniku .Ale nie łudź się że wszystko sprawdzisz zwłaszcza jak ci się zewnętrznie spodoba ,dlatego najlepiej jechać kimś co ma bystre spojrzenie .

95

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Domi1212 napisał/a:

Dzieki Koseś bardzo mi pomogles, zadziwia mnie twoja wiedza na temat fastraców. Wiesz moze jak wydajna jest pompa hydr w tym 3185 chodzi mi o l/min? Jutro moze pojade go zobaczyc wiec zdam wam relacje co to za maszyna. Moze powiecie na co mam zwrócic szczegolną uwage w tym modelu?

78,6 litra na minutę jeśli wierzyć tym danym- http://www.konedata.net/Traktorit/jcb3155.htm

96

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

4 koła skrętne to jest coś, ostatnio właśnie znajomy ładował u mnie kukurydze na tira w stodole to manewrował tam jak chciał a w końcu 530-70 nie jest już taka mała

E 516 na części
Telefon 695 076 269

97

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Z tego co mi wiadomo to on ma tak iż przednia koła na przedniej osi skręcają max 40 stopni a na tylnej max 20 stopni.

98

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

A w serii 11XX i 21XX prędkość maksymalna to "tylko" 50km/h? można wierzyć temu co tam piszą na konedata?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

99

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

Nie mam pojęcia ale na allegro często podają 60k/h więc trzeba by pogadać z kimś co ma taki sprzęt .

100

Odp: Fastrac JCB wszystko o nim

mój 2135 4ws jedzie 55km/h