81

Odp: T-088

nie musisz się obawiać w pgrach t088 smigało z 385, jak będzie mokro wiadomo zawsze wsiąkniesz i tylko tyle.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

82

Odp: T-088

wydaje mi się że kolega Koseś pisał kiedyś, że ciągał  T88 u912... może on się wypowie jak ten traktor sobie radził z tym rozrzutnikiem.

83

Odp: T-088

U 912 hydraulika dawała radę ,WOM też nie miał najmniejszych problemów ale.... z uciągiem to już nie bardzo ,zwłaszcza jak obornik był już tylko na tyle .Kiedyś wypiął mi się z hicza to stanął jak ruska wyrzutnia rakietowa !

84

Odp: T-088

w tym brimoncie wszystko jest na wom naped taśmy jest tak zrobiony że mimośród ciagnie jak idzie ''w te i spowrotem '' nie ma tak  jak w naszych zatrzymuje sie i startuje, jest cieglo na dole i ugury jedno ciagnie drugie pcha  na zapadkach  nie jest to płynne jak hydro ale nie targa tak traktorem jak w naszych gówno miotach co ciekawe przy tym dmc nie jest na tandemie tylko na jednej osi ale koła ma zaj---te ponoć łatwiej powinno sie nim zawracać na hu---ej ziemi a  (takich u nas nie brak) i z tego co mi opowiadają tutejsi'' eksperci '' tandemy mają tendencje do zapadania sie przedniej osi ile w tym prawdy?

85

Odp: T-088

Panowie jak to trzeba jeździć tym T 088 co drugi ślad bo nie rozumie jak.

86

Odp: T-088

Wszystko zależy ile ton na ha.chcesz rozwalić ,ja jeżdżę co drugi .

87 Ostatnio edytowany przez niewydostanieszsie (2014-02-04 09:29:30)

Odp: T-088

Jaki lepszy ? Polski tandem czy coś takiego : http://allegro.pl/rozrzutnik-obornika-f … 42186.html
Kupiłem farmtraca i o t088 moge zapomnieć bo za lekki traktor.

88

Odp: T-088

tandem zawsze coś dociśnie na traktor i lepiej w polu będzie szedł...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

89

Odp: T-088

A ile waży T-088 ? Może nie będzie wiele cięższy jak ten dwuosiowy, a zawsze można mniej załadować. Znowu jakby było sucho to przy dużym ładunku szedłby.

90

Odp: T-088

ten z linku będzie się ciągało jak przyczepę i jak w polu miękko, lekka górka i problemy z uciągiem. Ja swoim 675 ciągałem tandem + 7 ton obornika i zero problemu. Dociążysz przód i powinien poradzić z T088 - można nie ładować pełnego.

gg 5118068

91

Odp: T-088

Miałem styczność z tym T0-87  to jest podwozie  przyczepy a na niej rozrzutnik    .  Ciężko z częściami , szczególnie przekładnie  oryginalne nowe  to problem  ...  Ładnie trzęsie drobno  ale wąsko .
Potrzebuję mało  mocy  na WOM   .  Radził bym polski  tandem jeśli nie chce się problemów  .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

92 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2014-02-04 18:20:52)

Odp: T-088

Mam do niego przekladnie  jakby potrzebował do tego ciąganego.właśnie mam go zamiar w przyszłości na przyczepe przerobić

mdw

93 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2014-09-23 21:07:43)

Odp: T-088

nowy nabytek http://zapodaj.net/69ddc2fc10e79.jpg.html           http://zapodaj.net/89a141c33221a.jpg.html

mdw

94

Odp: T-088

Yokoslaw chyba wybierasz się w tym roku na kuku?

95

Odp: T-088

U nas kumpel robi fajne tylne klapy do T088 otwierane na siłowniki, nie trzeba przynajmniej wychodzić z traktora. Kiedyś na allego widziałem taką przystawkę do nadstawek objętościowych że z tyłu były dwa walce dozujące tak jak w samozbierających. Fajna sprawa takie coś, jak odwoziłem zbierającą od sieczkarni to było dobre porównanie do t088 jak tego nie maja, sieczka była równiutko rozsypana a po t088 to jednak skokowo spada. Też nasz miejscowy usługowca mówił mi kiedyś że jak bym chciał to bym mógł u niego swoim traktorem robić właśnie przy sieczkarni z objętościówką no ale mamy swojej kukurydzy na ziarno więc nie ma kiedy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

96

Odp: T-088

Ładny rozrzutniczek wink Też na takiego będe polował na następny rok do wożenia kukuruzy wink On bardzo dobrze się nadaje właśnie do wożenia kiszonki bo na ciągnik przechodzi dobrze masa. Zauważyłem w tamtym roku jak u nas same rozrzutniki woziły kukurydze to znajomy woził tytanem 10t z nadstawkami  + DF M600 chyba to wchodził bez problemu na pryzmę tak samo jak i C360 + rozrzutnik 4.5t Zetor 7245 + rorzutnik 4.5t a tata woził 1214 + zbierająca T055 to jak nie włączysz napędu to nie wjedziesz bo nacisk jest większy na oś zbierajki a nie na ciągnik i oo. A dwa lata temu jak wozili zbierjącymi to praktycznie musiałem każdego wciągać nawet i DF 6.81 + Claas 445

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

97

Odp: T-088

Yokoslaw  mogę na przyszłość pisać do ciebie Yoko ?  co do rozrzutnika to zmień od razu silnik na szybszy a zobaczysz jak będzie się szybko rozładowywał .

98

Odp: T-088

Już po pierwszych testach , faktycznie troche wolno, zaaczynamy kosić włąsnie, jakieś 400 ha na pierwszy rok do obsługi

mdw

99

Odp: T-088

Dzisiaj rozsadziło mi obudowę przekładni kątowej w T088 ( tą w środku) . Pilnie potrzebna następna, Jeśli ktoś posiada i chce się pozbyć to chętnie go uwolnię od klamota za odpowiednią rekompensatą...:uuuu:

100

Odp: T-088

daj foto coś tam mam tylko nie wiem które dokładnie...

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726