Temat: zboze w wiatraku

witam mam taki problem po skoszeniu 5h jeczmienia mialem pelen wiatrak zboza wywalilem je i jechalem znow dalej po paru nastepnych hektarach znow pelno zboza co to moze byc w tym roku wymienialem koryta te z dolu czy cos zle wsadzilem czy cos bo nigdy tego nie bylo na co zwrucic uwage

Fortschritt zt 423 a razy 2

2

Odp: zboze w wiatraku

za mocno przymknięte sita,dużo jest wtedy ziarna na sitach które nie przeleci i zsuwa się w wiatrak

3

Odp: zboze w wiatraku

to może byc jedna przyczyna .. kolejna moga byc  albo raczej brak gum uszczelniających kosz sitowy .. lub podsiewacz ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: zboze w wiatraku

Brak gum na podsiewaczu to nie jest przyczyna,wtedy miał by ziarno tylko w bocznych osłonach wentylatora no i na ziemi, o ile obudowa wentylatora jest cała.W samym podsiewaczu może masz jakiś "przeciek" albo na połączeniu podsiewacza z tą blachą nad koszem sitowym.

5

Odp: zboze w wiatraku

znaczy sie podsiewacz jest ok bo wymienialem w zeszlym roku na nowy gumy i wszystko na podziewaczu jest ok musze szukac gdzies indziej

Fortschritt zt 423 a razy 2

6

Odp: zboze w wiatraku

to nie ma innej opcji sita nie wyrabiaja ...  musisz dolne otworzyc bardziej i większy  wiatr leciutko  ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: zboze w wiatraku

sita na bank jak są przymknięte to takie objawy masz i jeszcze jak jest ziarno w wiatraku to spada jego wydajność i kumulacja,zapewne chciałeś mieć czyste zboże lepsze niż po wialni

8

Odp: zboze w wiatraku

Rozwiązaliście też mój problem, to wypadkowa strat i czystości. Nie idzie zrobić dwóch pieczeni na jednym ogniu.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

9

Odp: zboze w wiatraku

idzie to pogodzić tylko dolne stałe musi być otworowe a nie fasolki

10 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2011-07-24 18:26:03)

Odp: zboze w wiatraku

:wow:

11

Odp: zboze w wiatraku

Fenol napisał/a:

Rozwiązaliście też mój problem, to wypadkowa strat i czystości. Nie idzie zrobić dwóch pieczeni na jednym ogniu.

No to kup sobie E514 lub e-512 a ja przyjadę do ciebie na jeden dzień żniw i nigdy więcej nie będziesz opowiadał takich rzeczy. (odkąd mam swój kombajn zapomniałem co to młynkowanie ziarna do siewu)

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

12

Odp: zboze w wiatraku

no i masz rację bizon jest ok ale już mnie tak wkur...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

13

Odp: zboze w wiatraku

MAREKPE napisał/a:
Fenol napisał/a:

Rozwiązaliście też mój problem, to wypadkowa strat i czystości. Nie idzie zrobić dwóch pieczeni na jednym ogniu.

No to kup sobie E514 lub e-512 a ja przyjadę do ciebie na jeden dzień żniw i nigdy więcej nie będziesz opowiadał takich rzeczy. (odkąd mam swój kombajn zapomniałem co to młynkowanie ziarna do siewu)

to prawda te nasze kombajny bardzo dobrze czyszcza ziarno ja razdko czyszce ziarno do siewu zazwyczaj owies i jeczmien jary bo we wrzesniu nigdy nie ma czasu a zboze jest i tak czyste jedynie mozga sie trafic jakies niedobitki w postaci polowek. 516 i 517 to masakra kombajny co do czyszczenia ziarna

14

Odp: zboze w wiatraku

dolne sito mam fasolke a gorne no otworzylem bedzie pogoda to bedzie i proba i dam znac czy pomoglo

Fortschritt zt 423 a razy 2

15

Odp: zboze w wiatraku

Dwa lata temu miałem to samo ale podniosłem wyrzej sito łezkowe (to za rzalóziowym) i dodałem wiatru i jest okej

16

Odp: zboze w wiatraku

Ja w  tym roku opuściłem sito z otworkami bo w tamtym zapomniałem opuścić przy wymianie i było do góry. Na samym końcu przy wysypywaniu wylatywały jakieś śmiecie, nie dużo ale denerwowało. To przez sita?

17

Odp: zboze w wiatraku

ślimak od podajnika zbożowego może nie odbierać ziarna i wali na wiatrak. Sprawdź napięcia pasów z prawej strony kombajnu

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

18

Odp: zboze w wiatraku

witam chlopaki problech chyba rozwiazany na sitach byly osci od jeczmienia nie duzo ale byly no i sito otworzylem troche wiecej dzis ustawilem na przenzyto troche wiekszy wiatr i po dwoch hektarach ani ziarka w wiatraku

Fortschritt zt 423 a razy 2

19

Odp: zboze w wiatraku

powodzenia i bezawaryjnej pracy

20

Odp: zboze w wiatraku

Powiedzcie mi chłopaki jak macie ustawione sita dolne  te fasolkowe lub okrągłe   opuszczacie je do poziomu czy  ustawiacie żeby były pochyło i jak ustawiacie kierownice wiatrów z wialni na początek czy na koniec sit lub na środek ?????????

GG 16238418