21

Odp: zboze w wiatraku

Dzień dobry jestem Andrzej i jestem posiadaczem kombajna MDW-524. Pierwszy raz jestem na tym forum i pisze tego posta, myślę ze macie większe doświadczenie i mi doradzicie . Otóż mam problem z ustawieniem wiatru, osiągam obroty 1350 obr/m jest to zbyt mało aby w pełni wystarczało... sprawdzałem koła są prosto ułożone górne jak i dolne... Poradźcie mi aby obroty wzrosły do 1800 obr/min. Z góry wielkie dziękuje : )

22

Odp: zboze w wiatraku

takie obroty wiatru ? tongue

23

Odp: zboze w wiatraku

obroty   masz chyba ok ...    a ze zborze w wiatraku to moze nie wina zbyt małego wiatru ... tylko  tego że masz zajechane lub zerwane gumy na podsiewaczu

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

24

Odp: zboze w wiatraku

źle sie zrozumieliśmy kolego mam problem z ustawieniem wiatru aby zwiększyła sie jego prędkość a nie ze mam ziarno w wariatorze po prostu nie moge uzyskać wysokich obrotów wiatru maksymalnie wyciągam 1350 obr/min ale sam wiesz ze to jest za mało np. do pszenicy lub łubinu pozdrawiam ANDRZEJ

25

Odp: zboze w wiatraku

Zobacz jaki masz pas szeroki i jaki jest nowy. Najczęściej przyczyną jest właśnie zużyty pas.

26

Odp: zboze w wiatraku

Dokładnie zużyty pas zwalnia obroty dla tego czy jak masz obroty na maksa to czy pas na kołach wialni jest rowno z jego krawędziami?

27

Odp: zboze w wiatraku

Nie. Mam nowy pas ale już chyba domyślam się jaka może być przyczyna chodzi mi o to ze będę musiał podnieść belkę na której opiera sie koło pasowe ?? Jak myślisz czy to może być to :  )

28

Odp: zboze w wiatraku

Nie przeregulujesz nie będziesz wiedział ...

29 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2013-07-17 22:19:39)

Odp: zboze w wiatraku

Ponawiam pytanie Kamila 2610 . Jak ustawiacie sito dolne i kierownicę wiatru ? Pytam się bo to mój pierwszy sezon  smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

30 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2013-07-18 08:35:13)

Odp: zboze w wiatraku

U nas w 512 jest tak ustawione , że dolne leży na płask(tzn, ile się da) a kierownice są tak w 3/4 wysokości podniesione. Natomiast górne sito ma lekko zadartą do góry tą końcową rafkę.

31 Ostatnio edytowany przez michu23 (2013-08-01 21:51:06)

Odp: zboze w wiatraku

panowie znow mam ten sam problem wymienialem ta cala wanne gdzie mocuje sie sita i za karzdym wysypem pelnego zbiornika musze wybrac wiadro zboza z wentylatora gorne sito jest otwierane a dolne fasolka i wydaje mi sie ze ty dolne jest bardziej z podskosa czy to moze miec wplyw na to ze leci zboze do wiatraka czy te sito powino byc na plask bo nie widze innych rozwiazan juz a i czy moge zamienic ta fasolke na normalne silo zaluzjowe wtedy beda dwa jedno u gory drugie nadole

Fortschritt zt 423 a razy 2

32

Odp: zboze w wiatraku

a nie brakuje ci jakiejś blachy mocowanej do podsiewacza? teoretycznie ziarno powinno z podsiewacza w najgorszym razie spaść prosto do podajnika ślimakowego który ciągnie ziarno do zbiornika ... a na mój gust to  u ciebie jak by podsiewacz był za krótki i przy małych obrotach ziarno spadało do wialni...

33

Odp: zboze w wiatraku

wydaje mi się ze na żaluzjach u dołu nie uzyskasz takich samych parametrów czyszczenia co na fasolkach, ale tylko mi sie wydaję bo mam fasolki nie miałem żaluzji

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

34

Odp: zboze w wiatraku

A w zbiorniku dziury nie masz?

35 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-08-02 07:26:12)

Odp: zboze w wiatraku

Może jeszcze być tak że jak już masz pełen zbiornik ziarna to wiadomo jest większy opór na przenośniku i może stanąć wiadomo razem ze ślimakiem i wtedy zboże może się przesypywać do wentylatora tylko z drugiej strony ciężko miałby sam ruszyć. Miałem tak w kukurydzy jak zbiornik był fest czubaty to podajnik zbożowy potrafił stanąć i ziarno się przesypywało do wentylatora. Michu pisałeś że wymieniłeś cały kosz sitowy i powiedz kupiłeś go nówkę? Skąd i ile dałeś? Jeśli można wiedzieć

E 516 na części
Telefon 695 076 269

36

Odp: zboze w wiatraku

opuscilem te sito fasolkowe calkiem na dol na koncu sprawdzilem podsiewacz jest ok paski i podajnik ok jak bedzie dzis dalej lecialo porobie foty i ty powrzucam moze ktos wypatrzy  czy czegos brakuje czy co

Fortschritt zt 423 a razy 2

37

Odp: zboze w wiatraku

Sprawdź czy nie masz za luźnego paska od podsiewacza, ja tak rozwiązałem problem w bizonie. Za mocno przymknięte dolne sito, wiatr nie miał gdzie ujść. Pasek luźny, podsiewacz zbyt wolno pracował i sturliwało się przed wentylator, po kierownicach wiatru.

38

Odp: zboze w wiatraku

Witam,mam problem z moim bizonem leci mi do zbiornika troche słomy i nie domłócone kłosy, co zrobić żeby nie leciało to do zbiornika?

39

Odp: zboze w wiatraku

Przymknąć dolne sito i sprawdzić czy żaluzje są nie pogięte .

40

Odp: zboze w wiatraku

Michu a może masz za małe obroty silnika i za wolno kręci całym majdanem , kolega tak miał a jak dołożył obrotów wszystko ok.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."