41

Odp: zboze w wiatraku

byla proba i tak opuscilem ta fasolke jak pisalem i pierwsze dwa zbiorniki byly ok puzniej znow zaczelo powoli gdzies tam leciec mozliwe ze za male obroty nie mam linki od wskaznika troche mu dzis doloze i sprawdze ten pasek od podsiewacza a i jeszcze koledzy jezdrze na drugim biegu przy wydajnosci 4t z hektara moze za szybko ale mlocarnia daje rade obroty sa na pusto 1100 a gdy wjade w lan to tak 1000 i troche nie rozumem jeszcze o co wam chodzi zeby przymknac dolne sito przeciez tej fasolki nie da sie regulowac a i za kabajnem czysciutko zadnych ziaren na polu nie ma i klosy tez wymlucone

Fortschritt zt 423 a razy 2

42

Odp: zboze w wiatraku

Kiedyś jak miałem ustawiony za mały wiatr to też mi troche leciało do wentylatora.

43

Odp: zboze w wiatraku

po dzisiejszym dniu koszenia ani ziarka w wiatraku pawelg trafil w dziesiatke zbyt male obroty silnika byly nie ten kombajn teraz ja caly czas myslalem ze jak bede patrzec na obroty mlocarni i beda ok to wszystko tez bedzie ok a przeciez mlocarnie sie ustawia osobno od reszty kombajnu i tak to jest jak wskazniki i zegary nie dzialaja dzieki wszystkim za rady i pomoc udanych zniw koledzy

Fortschritt zt 423 a razy 2

44

Odp: zboze w wiatraku

ja bym przymknął sito górne tak aby słoma i  niedomłucone kłoski przesuwały się do sitka kłosowego...

45

Odp: zboze w wiatraku

Ja wyginam lotki ale nie powinno być luzów na suwaku i nie powinny być wytarte druty.Można to odbudować ale zajmuje to wiele czasu.

46

Odp: zboze w wiatraku

michu23 napisał/a:

po dzisiejszym dniu koszenia ani ziarka w wiatraku pawelg trafil w dziesiatke zbyt male obroty silnika byly nie ten kombajn teraz ja caly czas myslalem ze jak bede patrzec na obroty mlocarni i beda ok to wszystko tez bedzie ok a przeciez mlocarnie sie ustawia osobno od reszty kombajnu i tak to jest jak wskazniki i zegary nie dzialaja dzieki wszystkim za rady i pomoc udanych zniw koledzy

A jakie obroty ustawiałeś?

47

Odp: zboze w wiatraku

Panowie dlaczego nie moge skosić lubinu? Sita otwarte aż za mocno, wiatr w opor, Lubin czysty dosyć, tylko lodygi zielone i wali tyle syfu do zbiornika ze Glowa mala. Generalnie wygląda to tak ze kombajn sie zapycha ta masa, spadają obroty wiatru aż w końcu staja calkowicie, ziarno idzie do wentylatora.. Obroty silnika na sucho ok 2300, w robocie 2100 spada, podciągnąć jeszcze? Szeroki pas od ustawiania wiatru zmienialem kilka lat temu, czyżby juz się zuzyl? Dodam ze w zbożu nie mam tego problemu, o co tu moze chodzić?

48

Odp: zboze w wiatraku

Tak jak sam napisałeś" sita otwarte az za dużo", więc zacznij od przymkniecia sita

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

49

Odp: zboze w wiatraku

Przymknalem i bez efektu

50

Odp: zboze w wiatraku

Moze za zielone i masa nie moze sie przesuwac i zostaje na sitach

51

Odp: zboze w wiatraku

Może za duże obroty bębna i mieli zielone ,zamiast iść na wytrząsacze przelata przez klepisko iidzie na sita , może szczelina za mała. Musisz kombinować.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

52 Ostatnio edytowany przez Enjo (2017-08-10 23:52:10)

Odp: zboze w wiatraku

Górne otwarte na grubość strąka ,dolne byle ziarno przeleciało ale musi być uchylone by mase pchało  i wywal tą blache tylną wialni( jak chodzi o 512) małe górne na płasko i przydały by się długie druty by łodygi opadały dalej nie na rame bo zapycha wialnie jak zielone.Test - odpal młockarnie i ziarka od tyłu  na koniec wialni czy nie wywiewa. Hmmm i pas od przenośnika kłosowego by się nie ślizgał
Acha bęben 700> szczelina wylotowa 10>
:nie_wiem: takie sugestje