Temat: komputer 514

witam wszystkich. Mam problem z moim komputerem w kombajnie nie wiem czy jest on sprawny czy nie. Podczas młucenia cały czas na prawym wyświetlaczu jest 0 a na lewym czasem pojawiają się jakieś liczby, tylko nie wiadomo co one znaczą. jeśli miałby ktoś taki komputer w swoim kombajnie bardzo bym prosił o jakieś informacje na jego temat ( jak go obsługiwać, co znaczą poszczególne klawisze itp. ) Z góry dziękuje i pozdrawiam smile

http://www.fotoload.pl/index.php?id=e57 … db2d5c3385
http://www.fotoload.pl/index.php?id=bf3 … 2b9a027586
http://www.fotoload.pl/index.php?id=f48 … 9e5faa6597

2

Odp: komputer 514

prędkość jazdy ci pokazuje bo jak nie to nie ma sensu tego objaśniać

3

Odp: komputer 514

wiem że prędkość jazdy a czemu strat nie pokazuje ? to trzeba jakoś włączyć?

4

Odp: komputer 514

pewnie jak byś nacisną  na wytrząsacze ten wzorek z ząbkami to by coś wskazywało .. jak  działa poszczególna funkcja to się świeci kontrolka czerwona ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: komputer 514

z tyłu komputera jest plastikowa pokrywa a pod nią dwie baterie r14 które trzeba wymienić tam jeszcze jest przycisk reset na postoju w lewym oknie O/O przy sprawnym czujniku przy tylnym lewym kole aby ten komputer działał poprawnie muszą być sprawne wszystkie czujniki m/n ten za sitami na wytrząsaczach i włącznik przy podajniku pochyłym u mnie do zeszłego roku pokazywał tylko prędkość jazdy w tom roku widzę ciemność pomimo że jest w nim napięcie najlepiej zajść kombajn od tyłu i na kolana

6

Odp: komputer 514

jak czujniki strat wam nic nie pokazują albo pokazują tylko i wyłącznie głupoty ... to przetrzyjcie czujnik papierem drobnoziarnistym  .. by był  gładki i śliski ....  wtedy będzie działał ...  o ile  kabelki przewodzą

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: komputer 514

te komputery są w takim wieku że tak z nimi bywa i dlatego swój wymontowałem i założyłem nowy który pokazuje prędkość ,liczy ha dzienne i całkowite i czas pracy i wystarczy

8

Odp: komputer 514

scoda pokaż ten komuter .. i ile cię kosztował

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2011-07-31 14:55:56)

Odp: komputer 514

tu masz www.mescomp.com/mescomp03.html cena razem z włącznikiem krańcowym tym przy gardzieli 550PLN

10

Odp: komputer 514

ale dla mnie najważniejsze są straty ziarna , a niestety nie działają. Spróbuje te blaszki przetrzeć

11

Odp: komputer 514

czujniki strat ziarna kosztują 1000PLN plus komputer 1100PLN

12

Odp: komputer 514

wiesz gdzie można to kupić ?

13

Odp: komputer 514

Powie mi ktoś co oznaczają te po prawej stronie rysunki 1,2,3,4,5

14

Odp: komputer 514

witam wszystkich.
mam tak sprawę  bo nie  dawno  kupiłem  Fortschritta E-514 MDW  i mam komputer w nim wymieniłem baterie te r14 i go zresetowałem.. i nic nie pali sie hmm i co mam  zrobic??
prosze  o pomoc.. z góry dziękuje i pozdrawiam smile

15

Odp: komputer 514

Odświerzam temat.  Potrzebuję informacji jak obsługiwać komputer w E514
Wszystko mi działa nie wiem tylko do czego służą poszczegulne przyciski, oraz jak zresetować ten komputer.

16

Odp: komputer 514

Witam,
Cyfry 1, 2, 3, 4 i 5 oznaczają rodzaj koszonego zboża, należy wcisnąć przycisk 1...5 i wybrać odpowiedni numer zboża za pomocą strzałek (ma to pewnie na celu określenie wielkości ziarna). Przycisk nad którym znajduje się wytrząsacz oraz sito pozwala zmianę wyświetlania strat odpowiednio dla samych wytrząsaczy, samego sita bądź sita+wytrząsaczy jednocześnie. Zanim zaczniemy kosić pole wciskamy przycisk START, który powoduje wykasowanie starych wartości skoszonych hektarów, skoszonych godzin oraz ha/h - będą one liczone wtedy od momentu wciśnięcia przycisku START.

Czy ktoś wie do czego służą pozostałe 3 przyciski pod wyswietlaczem strat ziarna? Jeden z nich służy do określenia szerokości hederu (wydaje mi się że jest to ten z poziomymi strzałkami, ale gdy go wciskam to wyświetlane są dziwne wartości). Pozostałe pewnie też powinny być ustawione aby czujniki strat działały poprawnie, ale nie wiem co one oznaczają.

17

Odp: komputer 514

Witam cię Sza przydało by się przedstawić i przywitać w odpowiednim dziale ,Żuromin to miasto wiatraków ,mieszkasz w samym żurominie czy gdzieś w okolicy bo znam tamte strony .

18

Odp: komputer 514

Cześć koseś, mieszkam ok. 15km od Żuromina w kierunku Brodnicy.

19

Odp: komputer 514

Witam Wszystkich.

Mam tez taki komputer jak kolega "kazimierz1614" ma ktos od tego rodzaju komputera jakąś dokumentację?(schemat):gun:

Lub moze ktos chce sprzedac na czasci jakiś nie sprawny komputer, lub czujniki za rozsądną cene.

20

Odp: komputer 514

A co ci potrzeba z tego niesprawnego?