181

Odp: pochopny zakup

Tak

182

Odp: pochopny zakup

sw 400 ma 100KM lub 115KM z turbina. nie umie sie z klientem porozumieć co dokładne tam włożyli, że uzyskali 150KM

silniki ze stara 200 miały 150km i były bez turbo

183

Odp: pochopny zakup

Może tylko średnica tulei i dawka paliwa tak zmieniła moc? Reszta to ten sam silnik.

184

Odp: pochopny zakup

6CT107 ma 150 KM. a przecież 6CT107 to sw400 po modyfikacjach, proste....

185

Odp: pochopny zakup

Tak ale 6CT107 ma 138 a chyba 6CT107/3 ma 150 km

186 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-01-02 12:52:43)

Odp: pochopny zakup

racja.
Wklejam tabelkę by wszystko było jasne
Długo szukałem momentu obrotowego sw400  i nie znalazłem ma ktoś? albo wykresy moc moment paliwo...... Porównujac momenty pozostałych silników do naszego 4 VD 14,5/12-1 SRW to wychwalonemu SW400 barkuje go dużo nawet w werski 138KM. Więc skąd ten zachwyt? tym silnikiem? Nie chcę się upierać że 4 VD 14,5/12-1 SRW jest lepszy no ale jeżeli chodzi o parametry to sw wypada gorzej
http://img508.imageshack.us/img508/7808/sw400.jpg



Jak widać z sw 400 da się wyciągnąć ponad 200 KM. a ile z 4 VD 14,5/12-1 SRW?

187

Odp: pochopny zakup

dlatego jak zmieniać to na silnik IFA chłodzony powietrzem inny odpada a najlepiej to na inny ciągnik co ma EHR

188

Odp: pochopny zakup

scoda masz racje że 6 ifa luft jest super tyle że trzeba ciąć ramę .

189

Odp: pochopny zakup

Umnie w pracy przywieżli dzwig z 6ify i nie jest to wcale rewelka . Do zamontowania bez cięcia ani rusz (rama musi być idealnie prosta bo pużniej nie złapiesz poziomu,wał przedłurz i wywarz) to nie takie proste jak włorzenie 6ct107.

190

Odp: pochopny zakup

Marek323,Tomala a skąd macie takie informacje że trzeba ramę ciąć,musicie poczytać dokładnie wątek o silniku chłodzonym powietrzem

191

Odp: pochopny zakup

Chłopaki  to nie ten wątek chyba ? smile Ale jak już to nie można by silnika 6vd podnieść na poduchach tak aby przeszedł nad mostem a zamiast sprzęgła  gumowego dać wał przegubowy ? :hmmm:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

192

Odp: pochopny zakup

To nie przejdzie bo ifa musi mieć tłumik drgań i robi za to właśnie ta guma lepiej jest podnieść na ramie przy przednim napędzie .

193

Odp: pochopny zakup

Ale musisz unieść i tył silnika. Wełek po skosie nie wytrzyma.

194

Odp: pochopny zakup

Robiłem kiedyś połączenie silnika ze skrzynią  wałkiem na dwóch krzyżakach podobnie jak mają niektóre ciężarowe jelcze ale łozgot był tak nie miłosierny na wolnych obrotach że potem zrobiłem sprzęgło gumowe ale inne niż forsza.

195

Odp: pochopny zakup

Tomala ale ja nie mówiłem o silniku tylko o ramie i przednim napędzie.

196

Odp: pochopny zakup

Ja mam pompę wspomagania na krzyżakach wraz z  wałkiem  frezowym w 323  pompa jest na stałe  przykręcona do ramy traktora w miejscu gdzie była chłodnica oleju  a silnik  jest  na poduchach i jest  super nic nie  puka ani nie grzechocze  . Krzyżaki wraz wałkiem pochodzą z układu  kierowniczego mtz -ta   .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

197

Odp: pochopny zakup

Tomek1974 ale wtedy wszystkie oleje i płyny ściekają ci dotyłu .

198

Odp: pochopny zakup

Sebastian to nie to samo co połonczenie skrzyni z silnikiem.

199 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-01-04 17:48:37)

Odp: pochopny zakup

Tomala napisał/a:

Sebastian to nie to samo co połonczenie skrzyni z silnikiem.

Racja że nie to samo . Jednak wał  może  być  dobrym rozwiązaniem tylko trzeba  by to  dopracować jakoś na razie nie mam pomysła na to smile
Tomala  ma racje żeby  podmieść na tyle aby misa się prześlizgnęła to ryj sporo  go góry pójdzie.

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

200

Odp: pochopny zakup

Sebastian nasze sprzęgła są tak cięrzkie że krzyżak długo nie wytrzyma,zobacz jak się wybija wieloklin ten od sprzęgła i między innymi dlatego pękają wały.