1

Temat: Fortschritt ZT323 - pytania

Witam. Od pewnego czasu przymierzam się do kupna jakiegoś ciągniczka (przynajmniej 100km i 4x4), stanęło na Fortschritt'cie ZT 323 smile. Jako że nie mam żadnych doświadczeń z tym ciągnikiem mam do was, doświadczonych użytkowników tych maszyn kilka pytań big_smile :

1. Czy te ciągniki są awaryjne?
2. Czy na rynku są dostępne do nich części?
3. Jakie są dokładne parametry tego ciągnika (na różnych stronach i aukcjach liczba koni mechanicznych waha się w granicach 100-150 lol )
4. Ile biegów ma ten model?
5. Czy starsze i młodsze roczniki różnią się czymś? (np. parametrami, silnikami, wyglądem)
6. Na co zwracać uwagę kupując ten ciągnik?
7. Czy na forum jest ktoś z woj. świętokrzyskiego?

2

Odp: Fortschritt ZT323 - pytania

Cześć! Na wszystkie te i inne pytania które jeszcze wydumasz odpowiedzi są już na forum, a zamiast zakładać wątek ui zadawać w sumie niepotrzebne pytania, zabierz się za czytanie dział po dziale. Ja zanim zacząłem udzielać się na forum przez rok czytałem wszystko co było już napisane i pojechałem po traktor. Wiedziałem o nim więcej niż jego dotychczasowy właściciel. To tyle, miłej lektóry.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3

Odp: Fortschritt ZT323 - pytania

W sumie to już sporo tematów z forum przeczytałem i dalej nie znam odpowiedzi na niektóre pytania...

4

Odp: Fortschritt ZT323 - pytania

Ja sam niedawno szukałem ciągnika i kupiłem właśnie Forsza 323A.
Mam go już 2 lata i jestem bardzo zadowolony.
A ponieważ sam się borykałem z Twoimi problemami to w skórcie :
1. O ile wiem to nie. Mój bez żadnych praktycznie napraw chodzi 2 rok. Oczywiście wiele zależy od tego w jakim stanie kupisz ale generalnie niemcy projektując ten ciągnik wzorowali się chyba na T34 - konstrukcja jest bardzo prosta i mocna. Do tego masz tu ludzi którzy znają odpowiedź na wszystkie pytania i mają praktycznie wszystkie części. Czyli przechodząc do
2. - tak są części . Tu na forum masz dostęp do sklapu, gdzie praktycznie jest wszystko łącznie z usługami napraw.
3. parametry - nie zaśmiecam tym sobie głowy - jest na forum - poszukaj
4. to samo - w skrócie 3 do przodu i 2 do tyłu w skrzyni głównej do tego 4 biegi w kazdym przełożeniu - czyli biegów od cholery - moim zdaniem połowa nie potrzebna smile
5. O ile wiem to różniece w modelu 323A są kosmetyczne.
6. to trudne pytanie - moim zdaniem po pierwsze nie może być szykowany - czyli malowany picowany itp. Najlepiej jak stoi w oryginale. Najlepiej dla Ciebie jakbyś spotkał się z komś kto ma forsza, obejrzał, pojechał - zapoznał się. Tak teoretycznie to dość trudna sprawa przekazać co i jak.
7. nie wiem smile
Mam nadzieję, że pomogłem.
Pozdrawiam

5

Odp: Fortschritt ZT323 - pytania

Trojan jak znajdę coś ciekawego to będę swoje 325 sprzedawał, co prawda nie jest pieszczony bo nie mam sentymentu do niego ale na pewno jest sprawny bo musi byc.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

6

Odp: Fortschritt ZT323 - pytania

Siema,jest mapa, można sobie zerknąć czy są sąsiedzi smile

7

Odp: Fortschritt ZT323 - pytania

W dziale CIĄGNIKI FORTSCHRITT ZT 300, 303 ,320 , 323 jest 13 działów w których forumowicze stworzyli 401 Wątków w których napisane zostało 15925 postów, a ten mój, w sumie niepotrzebny jest 15926. Pytania, które zadałeś są szczegółowo przeanalizowane i nie rozumiem jak w Dziale Dane techniczne nie potrafisz znaleźć potrzebnych Ci informacji dotyczących pytań 3 i 4. Na pytania1, 5 i 6 został poświęcony cały wątek http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=185 nie mówiąc o innych, ale łatwiej zadać pytanie niż przeczytać 598 postów na interesujący Cię temat. Pytanie 7 to dział przedstawmy się i mapa forumowiczów. Pytanie 2 - patrz zakładki SERWIS oraz SKLEP.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

8

Odp: Fortschritt ZT323 - pytania

siemka. może tu lepiej zaskoczy: co sądzicie o ZT 323A z silnikiem sw400 z turbo oczywiście już po przekładce- warto się pakować w takie cudo??

9

Odp: Fortschritt ZT323 - pytania

zalezy  od stanu skrzyni ...   silnika i reszty podzespołów ...  i  od  wrażenia  jakie robi sprzedający .. jak cwaniaczek to   zawróc na pięcie i do domu ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

10 Ostatnio edytowany przez marcin80 (2011-12-30 13:31:01)

Odp: Fortschritt ZT323 - pytania

okoloko napisał/a:

siemka. może tu lepiej zaskoczy: co sądzicie o ZT 323A z silnikiem sw400 z turbo oczywiście już po przekładce- warto się pakować w takie cudo??

poczytaj wszystkie wątki jeszcze raz i uważnie, odpowiedź sama przyjdzie a poza tym już ci pisali większy silnik większa moc większe spalanie a co za tym idzie wymaga większych maszyn żeby cię nie zjadł
chyba że potrzebujesz większej mocy bo masz bardzo ciężkie ziemie np gliny napisz coś o tym może wtedy z innego punktu widzenia chłopaki coś ci podpowiedzą

http://img.userbars.pl/122/24382.jpg

11

Odp: Fortschritt ZT323 - pytania

simka. znalazłem posty użytkownika tomala z tego roku, troszke fotek może jeszcze doczekam się filmiku z orki. Dziękuję za pomoc i liczę że jeśli coś wam wpadnie to przeklepiecie to na forum wink)

12

Odp: Fortschritt ZT323 - pytania

Okoloko tylko ze większość odpowiedzi są to odpowiedzi od te oretyków ze padnie skrzynia , nie wytrzyma sprzęgło ale nie wielu z nich wie ze iFA robiła na ukraine 6-cylindrowe (składał to mój ojciec w IFIE) i dobrze się sprawdzało .

13

Odp: Fortschritt ZT323 - pytania

siemka. Wiem przerabiałem teoretyków w temacie voyagera z silnikiem diesla vm 2.5l, , tylko jeśli używany sprzęt porównuje i traktuje się jak nowy to później można głupoty pisać.ciekawi mnie tylko inf od tego sprzedawcy, że ma 150KM, a silnik sw 400?? Tomala wrzucisz obiecany filmik z aparatu?

14

Odp: Fortschritt ZT323 - pytania

z tego co tu było pisane to ciągniki w IFIE nie były składane

15

Odp: Fortschritt ZT323 - pytania

Okoloko jak chcesz to zadzwoń 660-672-007.
scoda19 pierwsza partia ciągników na ukraine poszła zpod Poczdamu . Ojciec wtedy został przesunięty na ciągniki i tak składał je jeszcze 5lat ale już w innym mieście.